Wojnacja czyli dynamiczny skirmish fantasy

Stwórz własną armię i pole bitwy, wojna rozpoczyna się!

Wojnacja czyli dynamiczny skirmish fantasy

Postprzez Dragon_Warrior » 1 lut 2016, 03:27

W ramach umiarkowanej frekwencji i oznak życia w tej części forum podrzucę nowy temat.

Na początek informacyjni przeklejam oficjalną notkę o systemie:

Obrazek

Wojnacja powstawała początkowo jako prostsza i bardziej przyjazna odskocznia od komercyjnych gier bitewnych. Tworzona przez doświadczony zespół graczy, miała niełatwe zadanie zapewnienia satysfakcjonującej rozgrywki swoim, bardzo wymagającym, twórcom. Z biegiem czasu okazało się jednak, że dzięki systematycznemu rozwojowi stała się w pełni samodzielną grą, spełniającą niemal wszystkie pierwotne założenia…
Wojnacja jest więc dynamiczną grą taktyczną, symulującą starcia małych oddziałów w świecie fantasy. Do zabawy potrzeba więc kilku modeli, niewielkiego stołu o rozmiarach przynajmniej 40 na 60 centymetrów, kilku małych elementów terenu, kostek sześciościennych, miarki centymetrowej oraz wydrukowania i wycięcia dostępnych na stronie kart jednostek. Spisane niżej zasady są kompletne i pozwalają na rozegranie pełnej rozgrywki. Elementem stanowiącym o otwartości systemu jest jednak przede wszystkim przeniesienie dużej części zasad na karty jednostek, dzięki czemu w danej rozgrywce wszystkie istotne dla graczy informacje znajdują się przed nimi. Dodatkowo umożliwia to płynne dodawanie nowości czy nanoszenie poprawek bezpośrednio na ogólnodostępne karty.
Największą i niezaprzeczalną zaletą Wojnacji jest jednak znaczna dowolność w doborze modeli. Sugerowany przedział 28-32mm (ok. 1:60) pozwala bowiem zacząć rozgrywkę dwóm graczom w cenie nieznacznie przekraczającej najmniejsze gry planszowe, jednocześnie pozostawiając miłośnikom bitewnego modelarstwa i kunsztu, pełne pole do popisu.

http://wojnacja.blogspot.com/


**********

Mniej oficjalnie natomiast pytam - czy ktoś miał styczność i jakie były jego wrażenia? Oraz jak się ma wasz stosunek do takiej konstrukcji systemu gdzie stosunkowo krótki podręcznik jest tylko małą częścią zasad rozdzielonych pomiędzy same karty jednostek.
Dragon_Warrior
 
Posty: 3
Dołączył: 17 sty 2016, 23:14

Re: Wojnacja czyli dynamiczny skirmish fantasy

Postprzez Dragon_Warrior » 2 kwi 2016, 19:11

2w1

- Wersja 2.2 z 7 nowymi profilami i drobnymi zmianami balansu jest już dostępna na stronie od świąt.
http://wojnacja.blogspot.com/
- Jak co roku zapraszamy na Pyrkon gdzie od 11:30 do 20 będzie można podejść, pogadać czy pograć a od godziny 20 wziąć udział w turnieju.
Dragon_Warrior
 
Posty: 3
Dołączył: 17 sty 2016, 23:14

Re: Wojnacja czyli dynamiczny skirmish fantasy

Postprzez Dragon_Warrior » 18 sty 2017, 17:06

Mamy nadzieję, że teraz przez dłuższy czas będziemy się mogli zająć promocją a nie dopieszczeniem optymalizacji jednostek.
http://wojnacja.blogspot.com/2017/01/wo ... .html#more
Bo całość chodzi teraz naprawdę świetnie.
Tak więc, całkiem obiektywnie rzecz biorąc - nigdy nie było lepszej okazji żeby zabrać się za grę.
Dragon_Warrior
 
Posty: 3
Dołączył: 17 sty 2016, 23:14


Powrót do Gry bitewne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 00:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron