Ognisty Smok

Wiedza tylko dla wybranych.

Ognisty Smok

Postprzez szczurzyca » 10 lut 2007, 23:57

Ognisty smok, czyli panowanie nad duchami wielka księga 20 papirusów. Czy ktos miał stycznosc z tym dziełem? (dodam, ze jest osiagalne hehe wystarczy zakupic ksiazke "praktyka tajemnej wiedzy magicznej" autorstwa Ph. von Hulsemann`a, gdzie Ognisty Smok jest pierwsza z 5 ksiąg o magii).

Co o tej pozycji myślicie? Dokładnie o pierwszej ksiedze poświeconej opanowywaniu demonów. Osobiście mam zamias popróbowac... może przeżyje. Sama miałam kontakt z róznego rodzaju wierzeniami, naukami o sprowadzaniu, rozmowie i zaklinaniu duchów / demonów (możecie wierzyć lub nie, ale moja babcia jest swego rodzaju czarownicą. Zna sie na ziołach i magii. Kiedy byłam ciut młodsza uczyła mnie formułek zaklęć, zbierania ziół... co prawda zawsze radziłam sobie bez rozmowy z duchem, ale jakby co to wiem jak rozmawiac :P wiec moge zawsze w rubrykach "zawów" wpisać sobie - CZAROWNICA hehehehehe). Wracajac do tematu, poznawszy te dwie "szkoły" porozumiewania sie (pomijam róznego rodzaju diabłochwalcze cuda - wianki jak teleżyki, kręgi z rąk, pentagramy, kamienie, karty) z innymi światami zdziwił mnie fakt, że są skrajnie różne w sposobach / receptach / schematach rozmowy np z diabłem... zazwyczaj daje sie znaleźć podobienstwa miedzy - moge tutaj powiedziec - kulturami (bo babciowe rady traktuje jako jeszcze zamierzchłe pseudopogańskie bałwochwalcze praktyki, a Ognisty smok to żydowskie dzieło.)
szczurzyca

Postprzez Jok » 11 lut 2007, 11:04

Ja mialem. wydaje mi sie ze jest o w ktorys z ksiazek ktore Logan ma mi odebrac ;p
jednakze nie mialem zadnej pozycji poswieconej tylko temu dzielu,
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Ejszet » 25 sie 2008, 13:15

Książkę mam, czytałam ją już bardzo dawno temu i z tego co pamiętam to nie zafascynowała mnie, bo unikam posunięć, które uważam za zbyt ryzykowne, a nawet nierozważne. Jak zajrzę do książki (bo w pracy siedzę), to napiszę coś więcej.
Ejszet

Re: Ognisty Smok

Postprzez Eriofel » 21 paź 2013, 15:44

Pierwsze słyszę... Ciekawą masz babcię szczurzyco ;) ale wątpię czy cokolwiek pozytywnego wyniknie z wywoływania duchów – a piszę to jako agnostyk.
Obrazek
Obrazek
Eriofel

Re: Ognisty Smok

Postprzez Aquila » 14 maja 2014, 22:20

Wywoływanie duchów, jako takie może być bardzo pouczające, jak i mega ryzykowne... Bo jak coś się woła z "imienia i nazwiska", to się podszyć może inne coś. Raz się spotkałam z podszyciem pod archanioła, innym razem demona. Niby nic, ale jak takiego leszcza się potem prosi o pomoc to kręci i wymyśla...

Inna rzecz, jeśli chodzi o demony... Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam, ale pacyfikowanie demonów może się bardzo, ale to bardzo źle skończyć...
a) demon wchłonie duszę i zamiast Ciebie będzie w Tobie demon
b) wezwie plecy w postaci sniejszych demonów w dowolnej liczbie, wtedy też lepiej brać nogi za pas
c) nawet jak się uda... lol, wchłaniamy demona, jego część ciągle w nas drzemie... a to może mieć przykre odbicie na psychice...

Podsumowując: lepij guza nie szukać, bo jak Ci dadzą przysłowiowy wpierdol, nie będzie czego zbierać (może przesadzam, ale lepiej żeby ww los nikogo nie spotkał, bo to dość przykry proces...).
Aquila

Powrót do Okultym i Ezoteryka