Czy to forum żyje i dlaczego nie?

Techniczne aspekty forum Bestiariusza, tutaj możecie również zgłaszać błędy forum.

Czy to forum żyje i dlaczego nie?

Postprzez Sakwan » 23 wrz 2013, 22:06

Jak w temacie. Ledwie się tutaj zarejestrowałem i co mnie spotyka? Tematy straszące 2012 rokiem. Szkoda :(
Sakwan

Re: Czy to forum żyje i dlaczego nie?

Postprzez Jok » 23 wrz 2013, 23:14

Niestety - tendencja odgórna - FB i Twitter zabijaja fora dyskusyjne. Chociaz pocieszajace jest to ze w ostatnim czasie kilku nowych userow sie zarejestrowało, ale chyba wielkiego Retro z okolic 2004 nikt nie spodziewa.
Chociaz mamy w planach przygotowanie nowego dzialu "Gry na forum" do sesji RPG - moze to ozywi ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez naimad » 24 wrz 2013, 07:04

Moim zdaniem ożywienie forum to tylko kwestia chęci i jak najbardziej realna sprawa. Żeby to zrobić, trzeba tylko - i aż - chęci i czasu użytkowników. Na ogół wystarczało zaledwie kilku dyskutantów, by na jakiś czas rozruszać forum - potem inni, widząc żywsze dyskusje, chętnie się do nich przyłączali. Nie widzę przeszkód, by podjąć taką próbę. FB i Twitter faktycznie zabijają tradycyjne fora, i kijem rzeki raczej nie zawrócimy - ale zawsze można spróbować.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Sakwan » 24 wrz 2013, 11:46

FB i Twitter nie zabijają for, bo służą do zupełnie innych celów. Tam nie ma opcji stworzyć merytorycznej i uporządkowanej dyskusji na jakikolwiek temat. A jeśli się jakimś cudem uda, to po kilku dniach ginie w odmętach news feeda.

Zamiast zrzucać winę na ludzi, może lepiej przebudować forum (w ogóle wszystkie fora) tak, żeby spełniały wymogi współczesnego internauty. Pierwsze, co mi się rzuca w oczy w tej kwestii to zmniejszenie liczby działów, zamknięcie tych, które od dawna są martwe. Połączenie tych, gdzie odbywa się kilka dyskusji w jeden itd. Nie pierwszy raz odbijam się od całej masy wymarłych kategorii na licznych forach. Wszędzie jest ten sam problem - żyje maks 5 działów, a pozostałe 20 straszy.
Sakwan

Postprzez Fraa » 24 wrz 2013, 12:01

E tam, pytanie czy ludzie chcą tu naprawdę dyskutować na forum. ;) Może właśnie większość osób ogranicza się do dorzucenia jakiegoś krótkiego komenta na fejsie, a na poważne dyskusje woli jednak się spotkać przy piwie, a nie tłuc w klawisze po nocach :D Znaczy... ja nie ukrywam, że ze mną tak jest. ;) Forum czytam, ale nie piszę - zwyczajnie z lenistwa, żadnej w tym winy samego Bestiariusza. :)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Jok » 24 wrz 2013, 14:14

Sakwan napisał(a):FB i Twitter nie zabijają for, bo służą do zupełnie innych celów. Tam nie ma opcji stworzyć merytorycznej i uporządkowanej dyskusji na jakikolwiek temat. A jeśli się jakimś cudem uda, to po kilku dniach ginie w odmętach news feeda.

My to wiemy, ale ludzie niestety czesto gesto ida na latwize i spojrzmy prawdzie w oczy - kto z nich potrzebuje merytorycznych dyskusji. Kultura masowa i jeszcze raz masowa. Elitarna Kultura to wlasnie pisanie na forach, dobrze ze jednak tu jestes by ja podtrzymac ;)

Zamiast zrzucać winę na ludzi, może lepiej przebudować forum (w ogóle wszystkie fora) tak, żeby spełniały wymogi współczesnego internauty. Pierwsze, co mi się rzuca w oczy w tej kwestii to zmniejszenie liczby działów, zamknięcie tych, które od dawna są martwe. Połączenie tych, gdzie odbywa się kilka dyskusji w jeden itd. Nie pierwszy raz odbijam się od całej masy wymarłych kategorii na licznych forach. Wszędzie jest ten sam problem - żyje maks 5 działów, a pozostałe 20 straszy.

Rada dobra i cenna. Wprowadzimy ja w zycie :)

Fafarafa_Fraa_vel_Farara napisał(a):Forum czytam, ale nie piszę - zwyczajnie z lenistwa, żadnej w tym winy samego Bestiariusza. :)

To druga strona medalu, ktora pamietam od 10 lat. Czytam-nie pisze. Na 20 userów 18 tak robi wlasnie i czyta to co pozostalych 2 napisze - a to niestety w praktyce nie daje niczego dobrego ><
Jok

Postprzez Sakwan » 24 wrz 2013, 15:33

Sciągnijcie blogerów! Ostatnio zrobił test wśród 340 blogerów w grupie. Zadanie było proste, cytuję:

"Kto czyta linki tutaj wrzucane ręka w górę!"

W ciągu doby na grupie pojawia się 30+ linków do tekstów na blogach. W tym samym czasie pod moim postem odezwało się 7 osób.

Blogerzy piszą, nie czytają, więc może równowagę zachowacie :D . Ja jestem już jednym blogerem, gdzie mogę rozpocząć spam? :D
Sakwan

Postprzez Jok » 24 wrz 2013, 21:43

A gdzie Ci sie żywnie podoba :D
Sciagnij kolegow ;)
Jok

Następna strona

Powrót do Forum