Własny komiks

Komiksy: humorystyczne, sensacyjne, horrory - wszystkie maja swoich miłośników.

Własny komiks

Postprzez Boust » 6 lut 2012, 20:19

Witam serdecznie moim pierwszym postem.

Forum znalazłem przez wujka google.Chciałbym poznać opinię ludzi mających styczność z tematem, którzy zmieszają mnie z błotem lub natchną motywacją do działania.

Złowieszczo brzmiący tytuł wałkowany po miliard razy - niespodzianka, cos nowego! Mianowicie stworzyłem już komiks oparty na zdjęciach.

Hobbystycznie, chcę zabrać się za stworzenie dłuższej wersji fabularnej. Nie wiem jeszcze po co, ale mnie to bawi i zajmuje. Może własna strona, blog... - cierpię na nadmiar czasu. Powiedzcie mi, czy jest po co.
Gdy będę kiedyś odbierał Nobla to obiecuję, że w przemówieniu podziękuję użytkownikom bestiariusza :)

Ogrom stron (bo aż 9) zmusza mnie do zapytania Was, zamiast wrzucania na dzień dobry jpg'ów do posta, czy znajdę tutaj kilku nawet chętnych do oceny komiksu pod kilkoma względami.

Nie wiem czy dobrze trafiłem z tym właśnie forum, chcę prosić osoby chętne napisać mi kilka konstruktywnych zdań recenzji - link do pobrania umieszczę, gdy uzyskam aprobatę użytkowników. Proszę o odpowiedzi w tym temacie.

SKRÓT:
- realia wampiryczne
- scenariusz (Boże drogi jak szumnie o 9 stronach:) ) to skrót księgi NOD. Kto grał w wampira będzie wiedział o czym mowa.
- ciemna szata graficzna - ostrzeżenie, nie wszystkim może pasować.

CZEGO OCZEKUJĘ
- wykonanie ogólne: podoba się?
- czytelność, treść, rozkład chmurek, czcionka
- co byś zmienił, zakładając że tematyka Cię interesuje?
- własne uwagi

Osobny zainteresowane proszę o nie pisanie onetowych komentarzy "kujowe", "co za żal dziecko ty masz dałna", "zajedwabiste", "ok". Konstruktywnie! W tym temacie po przeczytaniu.

Pozdrawiam serdecznie!
Boust

Re: Własny komiks

Postprzez Jok » 6 lut 2012, 21:35

No to podziel sie swoimi pracami. Ciekawe podejscie. Ale robienie foto story kojarzy mi sie tylko z gazetami typu bravo czy cos w ten desen. Ale moze byc siekawe. Wiec pokarz co masz a postaram sie byc konstruktywny
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez morfin » 6 lut 2012, 22:37

O... tak. Redaktor Jok będzie bardzo konstruktywny. :wink: Zaś redaktor morfin będzie obrzydliwie krytyczny, jak zawsze... 8)

PS. Onetowe komentarze? Na Bestii?! :shock:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Boust » 7 lut 2012, 07:21

No dobrze. Przepraszam za onetowe komentarze.
Nie dziwię się reakcji porównującej do bravo. "Fotokomiks" tak samo mi się tak kojarzy :)

Pobrać można tutaj:

LINK USUNIĘTY. DZIĘKUJĘ TYM, KTÓRZY POMOGLI

Nie przygotowywałem całości pod czytanie, więc niestety trzeba powiekszać sobie jpg'a w podglądzie.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 8 lut 2012, 15:25 przez Boust, łącznie edytowano 1 raz
Boust

Postprzez morfin » 7 lut 2012, 13:11

Przeczytałem, i to dosłownie... bardziej bowiem czytałem, niż oglądałem. Stroną wizualną zajmie się Jok zapewne, moja działka to pismo. I tu widzę sporo do zrobienia.

Po pierwsze primo - czcionka jest niemożliwie mało czytelna. Nie wiem, czy zabieg mający na celu dopasowanie czcionki do stylu, może być ponad łatwością jej odcyfrowania.

Po drugie primo - styl, sam styl jedynie, kuleje w całej rozciągłóści i na całej przestrzeni komiksu. Oczywiście, biorę poprawkę na celowe zabiegi, ale te również nie tłumaczą nieustannych zgrzytów w treści.

Po trzecie primo - Błędy, różne... włącznie z ortograficznymi (choć tu musiałbym się z Tobą dokładniej skonsultować, czy nie jest to kolejny zabieg celowy).

Szczegółów nie omawiam, bo to ani miejsce na to, ani czasu ku temu nie mam obecnie.

Ale duży plus za pomysł i przede wszystkim chęć, bo zarówno jednego, jak i drugiego brakuje ludziom wprost niesamowicie. :dobrze:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Jok » 7 lut 2012, 15:34

Tak czcionka to rzecz ktora w pierwszej kolejnosci musisz zmienic.
Co do grafiki:
Po pierwsze - wypadaloby zmienic tlo. Samo w sobie jest wporządku, Ale fajnie bybylo zeby na kazdej stronie bylo inne.

Zdjecia wybrales sprawnie, ale nie wszystkie. Czy reka z mieczem z pierwszej stronie naprawde dierzy miecz, czy jest on dorysowany w PSie?

Za duze kadry jak na strony. Caly kadr na strone gdzie jest tylko jedna osoba, to zdecydowanie za malo.

Wiecej grafik - tresc wybrales bardzo patetyczna. Wraz z mala iloscia grafik calosc nabiera bardzo powolnego tepa. wiem ze brak akcji bo to tylko wstep, ale zamiast na 9 stronach mozna bylo to zmiecic na gora 4.

To Ty byles modelem, czy jakis kolega? tak czy siak pogratulowac mimiki - calkiem niezla.
Naprawde balem sie ze bedzie to fotostory, ale przez ciemna tonacje barw wyszlo calkiem niezle.

Na stronie 9 zmienilbym jakosc gacie, by nie rzucalo sie to w oczy ze to jeansy.

Podsumowujac, gratuluje pomyslu i to ze go zrealizowales. Troche to pozmieniaj.

W przyszlosci staraj sie wybrac mniej patetyczna fabule, wiecej akcji - z tym ze sa mniejsze szanse ze wynik nie bedzie sztuczny - wiec tym bardziej warto sie postarac
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Boust » 7 lut 2012, 18:34

Po pierwsze primo - czcionka jest niemożliwie mało czytelna. Nie wiem, czy zabieg mający na celu dopasowanie czcionki do stylu, może być ponad łatwością jej odcyfrowania[/quote]
Jok napisał(a):Tak czcionka to rzecz ktora w pierwszej kolejnosci musisz zmienic.

To był pewniak. Ze wszystkich znajomych tylko mnie się podobała. Kurde nie mam gustu czy co... :oops:

morfin napisał(a):Po drugie primo - styl, sam styl jedynie, kuleje w całej rozciągłóści i na całej przestrzeni komiksu. Oczywiście, biorę poprawkę na celowe zabiegi, ale te również nie tłumaczą nieustannych zgrzytów w treści

Przepraszam ale nie rozumiem - styl czego?

morfin napisał(a):Po trzecie primo - Błędy, różne... włącznie z ortograficznymi (choć tu musiałbym się z Tobą dokładniej skonsultować, czy nie jest to kolejny zabieg celowy)

Coooo? Ortografy? Mea Culpa, wystrzegam się ich jak ognia. Czyżby samobój kolejny z czcionką?

morfin napisał(a):Po pierwsze - wypadaloby zmienic tlo. Samo w sobie jest wporządku, Ale fajnie bybylo zeby na kazdej stronie bylo inne.

Szczerze mnie zdziwiłeś. Mysłałem, że spójne i raz pasujące do szaty graficznej jest standardem. Cóż, po to zagadnąłem, żeby sie poduczyć :)

morfin napisał(a):Zdjecia wybrales sprawnie, ale nie wszystkie. Czy reka z mieczem z pierwszej stronie naprawde dierzy miecz, czy jest on dorysowany w PSie?

I tak i inaczej. Miecz jest realny, ale nie trzymany przez postać - pozowała bez. Natomiast jako przedmiot namacalny to owszem istnieje i ma się nieźle. Zostałlko wycięty. Dostrzegam tam jednak sztuczność.

morfin napisał(a):Za duze kadry jak na strony. Caly kadr na strone gdzie jest tylko jedna osoba, to zdecydowanie za malo.
Niby nic a jednak. Wezmę pod uwagę. (EDIT): pominąłem, że zamierzeniem było dodanie podniosłości wydarzenia, priorytet i uwaga na zjawisko jak w przypadku strony z aniołem lub oddechem w pozycji 'na mostek'. No dobra to mnie nie tłumaczy, najczęściej to przedłużanie stron na siłe, przyznaje się :)

morfin napisał(a):Wiecej grafik - tresc wybrales bardzo patetyczna. Wraz z mala iloscia grafik calosc nabiera bardzo powolnego tepa. wiem ze brak akcji bo to tylko wstep, ale zamiast na 9 stronach mozna bylo to zmiecic na gora 4.

Tak zrobiłem wcześniej. 4 strony i koniec. Pomyślałem że to mało więc więcej treści wyciągnąłem z NOD. Księga NOD sama w sobie patetyczna jest do bólu a i akcji tam tyle co mięsa w parówkach. To brałem wcześniej pod uwagę, że zachwytu fabułą i akcją nie będzie. To jedyny zabieg celowy który został zauważony a z którego się cieszę - bo mam tego świadomość 8)

PS - ja byłem modelem...na samowyzwalaczu! :lol: Boże, ile miałem wtedy radości przy pozowaniu mając swiadomość, że jak ktoś wejdzie do pokoju to zobaczy tarzanie się po podłodze w rytm flesza :)

morfin napisał(a):W przyszlosci staraj sie wybrac mniej patetyczna fabule, wiecej akcji - z tym ze sa mniejsze szanse ze wynik nie bedzie sztuczny - wiec tym bardziej warto sie postarac

Amen.
Dziekuję. Pomogliście.
Wydrukuję Was sobie i będe czytał przy PSie.

Pozdrawiam!
Boust

Postprzez morfin » 7 lut 2012, 18:42

Boust napisał(a):Przepraszam ale nie rozumiem - styl czego?

Chodzi o styl wypowiedzi oczywiście. W tym przypadku, o styl tekstów w chmurkach. :wink:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Następna strona

Powrót do Komiksy