Kawa

Rozmowy na każdy temat.

Re: Kawa

Postprzez Fraa » 14 lut 2011, 23:37

Też się trochę tego obawiałam, ale jest naprawdę fajna. :) Kokosowy aromat jest bardzo delikatny - bałam się, że kawa będzie obrzydliwie słodka czy coś takiego (parę razy już się tak zdarzyło, na przykład przy cynamonowej - oprócz zapachu, ma też, niestety, słodki posmak, którego nie cierpię), ale nie. Jest naprawdę dobra. :)

Nie - oryginalne miałabym wtedy, gdybym namiętnie parzyła sobie tę miętową - a ona tymczasem tkwi szczelnie zamknięta w szafce i czeka na lepsze czasy. :D
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Cazpian » 20 lut 2011, 17:07

Hmm ... Wiedźmo co do herbaty to proponuje Hiszpańską mandarynkę. Ładny aromat , delikatna barwa jeśli nie parzyć jej za długo i bardzo lekki smak :). Polecam .

Fafarafa_Fraa_vel_Farara co do kaw smakowych mam jeden problem .. to tak naprawdę nie są prawdziwe kawy :) dlatego wole właśnie mieszanki typu irlandzka plus najprawdziwsza arabika kolumbijska:). Swoją drogą coś drogo masz u siebie tą kawę.. ja u siebie od dłuuugiego czasu kupuje w jednym małym sklepiku i za 100 gram rzadko wychodzi mnie ponad 10 zł . Co fajniejsze kawa jest świeżutka bo właściciel sprowadza żywą kawę i pali ją na miejscu :), no i co ważne osoby które tam sprzedają wiedzą bardzo dużo o kawie więc zazwyczaj zakupy tam zajmują mi dłużej niż chwile:). Polecam takie miejsca .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Fraa » 21 lut 2011, 21:17

Cazpian - ja u siebie nie mam takiego miejsca. :P Dlatego kupuję w sieciówkach, a w sieciówkach - wiadomo - zawsze jest trochę drożej. ;] Tym niemniej 10zł za 100g to czadowa cena, a jakoś tak mam zaufanie do Pożegnania z Afryką, więc nie narzekam. :) I o jakość ichnich kaw też się nie martwię^^ Szkoda mi tylko elementu stania w kawianym sklepie - tam genialnie pachnie. :D
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez naimad » 3 lut 2013, 22:36

Niegdyś nie byłem miłośnikiem kawy - wręcz przeciwnie, nie przepadałem za nią. Natomiast odkąd postanowiłem, że całkowicie rzucam colę i podobne zawierające kofeinę napoje gazowane, nie mogę się bez niej obyć. Wiem - i tu i tu jest kofeina, ale dzięki takiemu rozwiązniu przynajmniej nie ryzykuję powaznych uszkodzeń żołądka i zębów, które niesie za sobą cola właśnie :P a jeśli chodzi o pite kawy - no najbardziej lubię latte i espresso, nie jestem jakimś specjalnie wymagający. Z kaw dostępnych w sklepach preferuję Dougbe Egberts (lub jakoś tak) - niedroga, smaczna, a i produkowana na Węgrzech, a bratanków trza wspierać. Jeśli zaś chodzi o wypłukiwanie magnezu - dla wyrównania spowodowanych kawą ubytków piję co drugi dzień Plusssz magnez :D
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Hannibal » 14 lut 2013, 11:33

Douwe Egberts jest istotnie z takich kaw naprawdę dobra. Kupowaliśmy ją do domu od jej premiery aż do teraz. Na początku, kiedy ją promowali sypali w tej firmie naprawdę dobre mieszanki jak na tę cenę z czasem jednak jakość spadła. Mam przeczucie, że zawiera dość dużo cykorii. Po za tym jest ciut za grubo mielona co zmniejsza opór substancji przez co para a potem skroplona woda przelatuje przez łyżkę ekspresu lub nabój kawiarki za szybko. W efekcie mamy rozwodnioną kawę, która dobrze pachnie a smakuje już gorzej. Ostatnio zakupiłem najtańszą wersję Lavazzy, która jest od Douwe o całe 3 zł droższa i przeżyłem szok, że 3 zł mogą zrobić aż tak wielką różnicę. Przez ostatnie 2 lata myślałem, że mam zepsuty ekspress albo coś, teraz wiem, że to kwestia kawy.

BTW Douwe Egberts miał promocje w Biedronce i kosztował jakoś 8-9zł, ale idę o zakład, że mieszanka tej partii do Biedrony, nie była tą tradycyjną marki. Smakowała masakrycznie, nie polecam, jeśli kiedyś jeszcze będzie.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic