Wolsung

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

Wolsung

Postprzez Diabellus » 3 gru 2009, 19:46

No właśnie - czy ktoś tu położył łapki na Wolsungu? Jakie są wasze wrażenia na temat najdłużej wychodzącego polskiego RPG? ;)
Diabellus

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 3 gru 2009, 23:39

Nie widziałem, ale wiem mniej więcej jak przebiegała akcja promocyjna i trzeba przyznać że trochę fanfar było. Przede wszystkim masa pierdółek - a to figurki, a to karty, a to żetony. Do tego gra planszowa.

Klimaty nie do końca moje, chociaż ostatnio to nawet zacząłem coś pisać w klimacie steampunkowym. Musiałbym się przyjrzeć systemowi, co chętnie bym zrobił.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Diabellus » 8 gru 2009, 19:07

Może uściślijmy - Wolsung nie miał żadnej nadzwyczajnej kampanii reklamowej. Jego poziom promowania jest przyzwoity, ale daleko mu do wysokiego. Zresztą - odkąd kuźnia gier się za to wzięła to wiadome było że coś więcej się zrobi z marką. Ba - wydawnictwo portal przy Neuroshimie też przecież na RPG nie przestało ;) . Kwestia jest różnicy realiów rynkowych w czasie wydania Neuro a teraz. No ale nie ważne.

Systemowi przyjrzeć się warto. Z wielu powodów. Po pierwsze mamy tu dostępną nowatorska jak na Polskę mechanikę, która daje więcej możliwości graczom (karty wprowadzające elementy na scene), bardzo barwny świat itp itd ;) . Czekam tylko aż położę swoje łapki na podręczniku, choć niestety znowu nie będę miał z kim w to grać ;) .
Diabellus

Postprzez Szakhal » 28 gru 2009, 15:53

O Wolsungu wiem tyle ile o nim słyszałem z ust znajomych czy czytałem w internecie. Co więcej wiem że jest to coś, przy czym warto dłużej się zatrzymać.
Świat przypomina mi grę Arcanum zrobioną przez Troika Games, w którą miałem przyjemność pograć. Po za tym ze swoją skłonnością do zmieniania prawie każdego świata jakiego prowadzę, zdaję mi się że to właśnie w Wolsungu odnajdę swój ideał do którego dąże, czy to w Młotku czy w WoDzie. Czekam tylko by skończyć obecną kampanię w WFRP i zmienić system.
"Gdyby była tylko jedna prawda, nie można by było namalować stu obrazów na ten sam temat"
Pablo Picasso
Szakhal

Postprzez Diabellus » 28 gru 2009, 17:01

Szakhal napisał(a):Świat przypomina mi grę Arcanum

Dość mylne skojarzenie - owszem, oba światy to steam punk, ale tu kończą się podobieństwa. Po pierwsze - w Wolsungu cała rewolucja techniczna jest oparta na magii, a w Arcanum magia i technika do dwa przeciwne bieguny. Różnic jest więcej - ale po to odeślę do podręcznika.

No dobra, Arcanum jeszcze nie kojarzy się z filmowymi akcjami i strasznie barwnymi postaciami. A na to Wolsung stawia mocno :) .
Diabellus

Re: Wolsung

Postprzez Diabellus » 31 mar 2010, 14:27

Minęło sporo czasu od premiery Wolsunga. Na rynku pojawił się pierwszy kampania (Operacja Wotan która jest pełna naprawdę świetnych akcji) a w planach na 2010 są 3 kolejne. Wsparcie dla graczy jest ogromne, a same podręczniki tak inspirują że ciężko o fanowskie materiały. To jak oceniacie naszą nową parową siłę na polskim rynku RPG?

Ja jestem mega zadowolony. Co prawda nie jest bez wad, ciągle ogarniamy z innymi graczami mechanikę ale z każdą sesją jest coraz lepiej. Gramy właśnie obecnie w Operacje Wotan i motywy mimo że mocno inspirowane są genialne. Mnóstwo wątków, intryg i świetnych scen (tu też zasługą są gracze i ich postacie). Po prostu aż chce się grać.
Diabellus

Postprzez Firewarrior » 6 wrz 2010, 11:38

Wolsung jest świeeetny! Na ostatnim Triconie zaopatrzyliśmy się z lubym w podręcznik i jesteśmy coraz bardziej zachwyceni :D System świetny, strasznie nastawiony na "bujanie się na żyrandolach" ;) (w tym nieco podobny do 7th sea), troszkę przypominający http://www.faterpg.com/ (że gracz może na chwilę przejąć rolę MG), no i setting fajny, jeśli ktoś świruje na punkcie steampunkowych klimatów :D

BTW, panowie od Wolsunga teraz wydają masę dodatków i szukają grafików... :)
Firewarrior

Postprzez Diabellus » 6 wrz 2010, 11:42

Wiemy o tym ;) . O wszystkim piszemy na stronie głównej. Dodatkowo w najbliższym na Bestiariuszu powinno pojawić się trochę recenzji Wolsungowego stuffu. Obecnie na warsztacie leży Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna (naprawdę świetny dodatek), a w późniejszych planach recenzja podstawowego podręcznika i Operacji Wotan (o tym jak mi się ta kampania podobała, można przeczytać na moim blogu). Jeśli tylko weny starczy, pojawią się też materiały dla graczy i MG na naszej stronie :) .
Diabellus

Następna strona

Powrót do Inne