Tarrasque

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Tarrasque

Postprzez naimad » 30 gru 2004, 19:42

Tarrasque, wielki gad który chodzi po ziemi by się najeść do syta (kosztem wielu bezbronnych wiosek). Co o nim myślicie, czy uważacie, że jest trochę przesadzony? Czy może uważacie, że jest w sam raz? Chciałbym się od was dowiedzieć co o nim myślicie i jak wyglądały sesje z tym "potworkiem".
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Rizzen » 11 sty 2005, 13:14

Powinien być jeden taki potwór który by siał grozę w sercach początkujacych graczy... i stanowił realną przeszkodę dla wysokopoziomowej drużyny :D No cóż, jest z lekka przesadzony, a do tego można mu zadać tylko stłuczenia :evil: ale to stanowi właśnie WYZWANIE :)
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez Power » 23 lut 2005, 19:05

zgadzam sie z Rizzenem, powinien istniec jeden potwor przed ktorym gracze czuli by strach. Przesadzony moze nie jest, bo da sie go pokonac wysokopoziomowymi i doswiadczonymi postaciami. (patrz temat o smokach :D). Moim zdaniem mnich bardzo by sie sprawdzil w walce z tym opancerzonym kawalkiem miesa.
Power

Postprzez shira_ » 26 lut 2005, 22:10

tia...chyba jest mocno podkoloryzowany ten potworek...taka godzilla:)...ale swoja droga to w sumie niezłe wyzwanie dla ODPOWIEDNICH zawodników...trzeba uzyc sprytu nie siły....i kolejny fajny motyw do nowej przygody:)...
Ja - płód wojny
mam prymitywne sny
i samotnych rodziców
Urodziłem się aby umrzeć
shira_

Postprzez naimad » 23 mar 2005, 23:36

A tak na marginesie - macie jakieś wypróbowane sposoby na zabicie tarrasque? Ja kilka opracowałem, i zamieściłem w artykule na temat tego potworka, który niebawem mam zamiar zamieścić na stronie...
naimad

Postprzez sirlan » 4 kwi 2005, 18:26

Wg mnie tarrasque to potwor zbedny. W kp tak go opisuja jakby byl nie wiadomo czym, a w podreczniku przygod epickich jest sporo bestii ktore pokonalyby tarrasque jak smok goblina :roll:
sirlan

Postprzez maestro » 6 kwi 2005, 11:40

Nikt nikomu nie każe używac potworów z Podręcznika Przygód epickich. Ja mam ten podręcznik, ale raczej nie używam tamtejszych bestii, przedmiotów, ba nawet gracze raczej nie będą awansowali na epickie poziomy. A tarrasque to potwór który ma siać grozę. I masz rację sirlan że gdyby wrzucić go razem z potworami z ELH to by się równowaga nieźle zachwiała. Jak już jednak wspomniałem należy się raczej zdecydowac, albo epiki, albo niskopoziomowce... jedno z drugim niekorzystnie wpływa na realizm gry
maestro

Postprzez naimad » 5 lis 2005, 09:15

Sirlan napisał(a):W kp tak go opisuja jakby byl nie wiadomo czym, a w podreczniku przygod epickich jest sporo bestii ktore pokonalyby tarrasque jak smok goblina

Owszem, tarrasque jest najsilniejszy tylko w księdze potworów, a pewne stworzenia z innych podręczników potrafiłyby go pokonać, ale...
ja tłumaczę sobie to tak, że poziomy od 1 do 20 do jeszcze całkiem normalna i przyzwoita gra, a postacie mające poziom choćby piętnasty są znanymi wszem i wobec herosami. Dlatego też tarrasque na moich sesjach zawsze budził niepokój u graczy.
Natomiast po 20 poziomie wszystko to wydaje mi się jakieś udziwnione. Nie no, właściwie po trzydziestym. Wtedy to już nie są herosi, a raczej półbogowie którzy nie powinni chodzić po planie materialnym, a zabawiać się powiedzmy w piekłach baatoru, acheronie itd. - nasz tarrasque mógłby stanowić dla takich epików 'rozgrzewkę' przed prawdziwą grą...
Spójrzcie bowiem na przeogromnego, mięsistego ludzkiego barbarzyńcę na 10 poziomie. Całkiem silny z niego gość. A pokonuje go powiedzmy niziołek, metr dwadzieścia w kapeluszu, za pomocą powiedzmy strzałek do rzucania :| mało logiczne, dlatego też MP powinien znaleźć sposób na tłumacznie takich zjawisk. I co się tyczy bohaterów do 20 poziomu i epików - są to dla mnie dwa różne światy, które na Planie Materialnym nie powinny się zbytnio mieszać.
No ale dobra, zboczyłem z topiku, my tu o tarrasqu mieliśmy gadać :P
naimad

Następna strona

Powrót do Dungeons & Dragons