Kamigawa - co myślicie o tych edycjach?

Niezależnie jaki masz kolor talii to jest dział dla Ciebie - fana M:TG.

Postprzez Vivax Falciparum » 24 cze 2009, 20:38

Magic stracił dla mnie "magię",

To zdanie ci sie udało :P

Wiesz, jak dla mnie jeśli się nie grywa turniejowo, to wcale nie trzeba tak gonić z nowymi kartami...
Chyba że grasz z fanatycznymi ludźmi którzy kupują wszystko co tylko zostanie wydane. :P
Mam paliwo razy 100 suki.
Vivax Falciparum

Postprzez KluchA » 24 cze 2009, 20:41

Z boosterami nie ma problemów - otwierasz sobie nowa edycje w Wizardzie i masz wszystkie karty, poprzegladasz troche, wpadna nowe pomysly na decki.

To ze caly twoj deck staje sie przestarzaly to bzdura. Jak byl maksymalnie na jedno kopyto to moze sie tak zdarzyc, aczkolwiek wtedy i tak nie byl dobrym deckiem :P

Z turniejowego punktu widzenia, z punktu widzenia zajawiencow mtg, nowe edycje musza sie tak pojawiac. Zanudziliby sie grajac ciagle tymi samymi, najskuteczniejszymi deckami. Po prostu trzeba sie do tego przyzwyczaic, ja tez nie przepadam za poznawaniem nowych edycji czy dodatkow, ale nie przeszkadza mi to, ze ciagle pojawiaja sie nowe karty i nowe sposoby gry.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 24 cze 2009, 20:59

Heh, a ja dlatego nie gram już, bo nie rozumiem czemu mój deck który był dobrze złożony po wprowadzeniu dodatku przestaje być dobrze złożony i trzeba w nim coś zmieniać żeby nadążyć ;) Nie wiem czy pamiętasz czym grałem - Black/Red Direct Damage + Destroye, potem wprowadziłem tanie stworki i skupiałem się na szybkim atakowaniu. Talia była nieskuteczna przeciwko komukolwiek z Phantomami, a jak dochodziły do tego jeszcze Protectiony, to już byłem całkiem w assie :P
Dopóki nie było Phantomów, radziłem sobie z Białymi taliami na protekcjach nawet całkiem nieźle. Ale potem moja talia musiałaby przejść dość konkretne zmiany żeby podołać. O takie rzeczy mi chodzi. Przecież jakbym wyciągnął moją starą talię teraz, to z tymi wszystkimi udziwnieniami a'la przedmioty i jakieś inne wuje muje dzikie węże nawet bym nie wiedział co się dzieje :)
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez KluchA » 25 cze 2009, 07:18

Ale to dziala takze w druga strone, czesto jest tak, ze decki starsze sa tak potezne, ze zadne turniejowe ze standardu nie maja z nimi szans.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Vivax Falciparum » 25 cze 2009, 11:17

Ja gram głównie czarno-białą talią, opierającą się na wysysaniu życia przeciwnikom i dodawaniu sobie. Karty w niej są z różnych edycji, raczej starszych. Nowsze standardowe talie moich znajomych wysiadają ;P

Heh, a ja dlatego nie gram już, bo nie rozumiem czemu mój deck który był dobrze złożony po wprowadzeniu dodatku przestaje być dobrze złożony i trzeba w nim coś zmieniać żeby nadążyć

Jak dla mnie gra ciągle tym samym deckiem bez zmian staje się nudna... Ciekawiej jest wymieniać sobie po kilka kart i sprawdzać różne kombinacje ;)
Vivax Falciparum

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 25 cze 2009, 12:57

No to najwyraźniej oczekujemy (w moim przypadku - oczekiwaliśmy) od Magica czego innego ;) Ja zamiast modyfikować dobrze działającą talię, wolałbym założyć drugą eksperymentalną i grać nimi na zmianę.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Vivax Falciparum » 26 cze 2009, 20:59

Ja aktualnie posiadam dwie talie:

Ta czarno-biała posiada w sobie ''trzon'' silnych i bardzo przydatnych kart które są w niej na stałe, reszte modyfikuje co jakiś czas.
Ciekawą rzeczą było samo jej powstanie, poniważ wyglądało to tak, że miałem rozłożonych przed sobą kilkaset kart mojego brata ciotecznego i mogłem wybrać z nich co tylko chciałem ;)

Druga zaś talia to czerwono-biała oparta głównie na krasnoludach, tą kupiłem gotową po dość okazyjnej cenie. Żeby grać nią w miare dobrze musiałem troszke zmodyfikować. Jednak duża częśc gry opiera się na wzajemnym oddziaływaniu kart na siebie, więc nie kombinuje zabardzo z jej dalszymi zmianami...

Oprócz tego mam troche ''luźnych'' kart na zmiany i wymiany :)

Obydwie talie działają dobrze, jednak magic ma to do siebie, że zawsze może być jeszcze lepiej :D
Nie bawie się jednak w kupowanie boosterów czy takich żeczy, bo sie zwyczajnie nie opłaca... Moje modyfikacje polegają na wymienianiu kart ze znajomymi i dzięki żyłce handlowca dobrze na tym wychodze ;P

Post troszke oftopiczny... chyba powinien być w temacie o naszych deckach ;D
Vivax Falciparum

Postprzez Jok » 26 paź 2009, 09:48

Jakos po przyjrzeniu sie tym edycja wschodnim mimo wszystko twierdze ze mi sie nie podoba charakter tej edycji. Rrzyzwyczailem sie z e MTG to raczej potwory klasycznie sredniowieczne fantasy. A spiryty i ogry w kimonach to nie dla mnie :P
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Magic: The Gathering