Epoka Wojny - forumowa gra strategiczna/RPG

Wszelkiego rodzaju sesje na naszym Forum.

Epoka Wojny - forumowa gra strategiczna/RPG

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 3 lut 2009, 00:42

Ok, mam pomysł na taki dość ambitny projekt, ale myślę że ma szansę wypalić. Zaznaczam że jest to eksperymentalna zabawa i może ona się udać, ale nie daję gwarancji.
Uczestniczyć może póki co dowolna liczba osób, ale radzę zgłaszać się szybko, bo przy dużym zainteresowaniu będę musiał ograniczyć ilość uczestników, a po rozpoczęciu rozgrywki nowi gracze nie będą raczej mogli dołączać.
Ale o co chodzi, zapytacie?
Każdy z graczy tworzy swój naród, wraz z jego kulturą i wojskiem oraz władcą i przywódcami. Ten właśnie naród będziecie prowadzić na wojnę, z całym asortymentem możliwości: negocjacje, szpiegostwo, zabójstwa, bitwy, oblężenia i cała reszta dobrodziejstwa inwentarza. Co tydzień, w weekend, będę rozsyłał wszystkim graczom informacje o tym co udało im się osiągnąć i co inne państwa osiągnęły na ich terenie. Będzie to, prawdopodobnie, ograniczone jakąś ilością akcji, ale dokładne zasady rozpiszę przy innej okazji.
Także - świat stworzony przez was, a potem to już tylko hajże, po władzę i glorię!
Tutaj proszę zgłaszać się BARDZO wstępnie, muszę przemyśleć pomysł i wszystkich zainteresowanych powiadomię tutaj o efektach. Na razie limit osób ustalam na 10, o ile będzie tylu chętnych, pomyślę co dalej.

EDIT: setting póki co fantasy, bo tak chyba wygodniej
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Gnom » 3 lut 2009, 06:43

Hmmm, czyli sesja RPG w której gracz zamiast postaci prowadzi cały naród? Ciekawe... :) Nie wiem czemu ale przypomniał mi się stary dobry Red Dragon. Ja zaglądam tutaj niestety zbyt nieregularnie żeby móc się w coś bawić, więc pass, ale sama idea jest niezła. "Zrandomizuj" później jeszcze jakąś mapkę i czad ;)
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Misiekh » 3 lut 2009, 10:52

Grałem kiedyś coś podobnego, i to kilka razy - nazywało się "Dyplomacja" (we współczesnym świecie, gracze prowadzili poszczególne kraje) i "Młoda Europa" (rok 1900, gracze grali ważnymi politykami z różnych krajów). Zwykle gra sypała się albo z powodu spadku aktywności graczy, albo dlatego, że MGowie nie nadążali z informowaniem i nagle się okazywało, że wroga armia przeszła niezauważona przez silnie umocniony teren ;)

Tam gra była organizowana tak, że każdy dzień reala był 1 tygodniem czasu gry. Gracze pisali posty na forum (całe forum było poświęcone 1 grze, kraje miały swoje topiki, kontynenty i organizacje - swoje działy) - np. "1 tydzień listopada 2013. MSZ Niemiec: W 4 tygodniu kwietnia 2014 kanclerz Niemiec spotka się w Berlinie z j.e. Prezydentem Polski. Tematem rozmów będą: blablabla". Albo "3 tydzień czerwca 2009. African Times: Rząd sudański rozpoczął szeroko zakrojoną ofensywę przeciw powstańcom w Darfurze blablabla" ;)
Misiekh

Postprzez Krakau » 7 lut 2009, 20:26

Coś takiego jak dynasteia tylko, że w świecie fantastycznym. OK zgłaszam się. Kwestionariusz wyślę później, ale co tydzień sesja? Wyjadę na wakacje i mnie nie będzie. :(
Krakau

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 lut 2009, 00:10

No to zobaczymy czy ktoś się jeszcze zgłosi, bo na razie bida... Inna sprawa że i u mnie z czasem różnie może jednak być. No cóż, czekam jeszcze z tydzień.
Rycerz Astarotte

Postprzez Rein » 8 lut 2009, 14:47

Mnie takie rzeczy (political rpg) zawsze ciekawily. Jesli chodzi o inspiracje do mechaniki to bardzo polecam przeglądnięcie Reign albo Burning Empires. Dwa systemy z bardzo ciekawym podejściem koncentrujące się właśnie na graniu frakcjami lub bardzo ważnymi przywódcami.
Jeśli to miałoby być codziennie to ja odpadam. Po prostu czasem po pracy nie mam nawet sily jedzenia sobie zrobic. Ale jakby nie trzeba bylo uczestniczyc codziennie to ja sie wstepnie pisze.

Jaki klimat/świat?
Rein

Postprzez Chavez » 9 lut 2009, 15:53

Ok to ja się wstępnie zgłaszam.
Czas jak na razie jest, więc problemu nie będzie.

Jakie są na razie ograniczenia tej koncepcji?
Czy będzie istniało coś na kształt surowców i pieniędzy??
Strzeż się gniewu cierpliwego człowieka.
Chavez

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 lut 2009, 16:41

Odpowiadając na pytania:
1) klimat fantasy, ale bez magii. Nacje kreujecie sami.
2) czasu nie trzeba wiele, bo macie cały tydzień na zgłoszenie działań, a w niedzielę siadam ja i odpisuję co się gdzie wydarzyło
3) surowców nie będzie raczej, bo nadmiernie by to skomplikowało grę. Pieniądze natomiast tak - zdobywane w różnych ilościach z prowincji, wydawane głównie na wojsko, umocnienia miast, agentów etc.

Czekam jeszcze na czwartą chętna osobę i zaczynam rozpisywać projekt w większym szczególe.
Rycerz Astarotte

Następna strona

Powrót do Gry na Forum