Silentium Universi

Czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Postprzez 5ukkub » 14 sie 2007, 14:21

Zgadzam się z Misiekh'em.

Dodać trzeba, że za jednym razem badany jest maluteńki obszar widocznego kosmosu, więc szansa na uchwycenie przekazu od obcych jest bardzo niewielka.

Kosmici mogą używać również sposobów przekazu informacji w innych formach lub w zakresach nie wykrywalnych przez nas i odwrotnie.

Poza tym cywilizacje, które chciałby się z nami kontaktować to te, które są na zbliżonym poziomie rozwoju co my. Co za tym idzie z trudnością opusciłyby własny układ słoneczny nie mówiąc już o podróży do naszego.

Cywilizacje bardziej rozwinięte nie zwracają na nas uwagi, ignorując podrzędne formy życia (tak samo jak ludzie ignorują zwierzęta). Możliwe też, że żyją wśród nas a my nie jesteśmy w stanie wykryć ich obecności.
5ukkub

Postprzez daboo » 14 sie 2007, 15:10

jak dla mnie to poleganie na tych sondach wyslanych z danymi o nas to troche glupota, raz ze nie wiemy z czym mamy do czynienia, wiec wysylajac podrecznik anatomii ,jak to ktos nazwal, rowna sie wyslaniu ksiazki kucharskiej :lol: z drugiej strony szansa ze sonda ta gdziekolwiek dotrze jest 1 na miliony bo prawdopodobnie miala dzwona o jakis asteroid czy custam ... Jesli istnieje jakakolwiek cywilizacja bardzej zaawansowana od nas to na pewno nas wykryje pierwsza, o ile juz tego nie zrobila i nie robi tak jak to opisal Bąku :D ale jesli sa to wspomniane przez wiedzme grzyby to sobie jeszcze poczekamy :lol: wlasciwie to przypomniala mi sie wypowiedz jednego z tych szalonych naukowcow ... ze dlaczego sie obawiamy obcych ? bo cala historia ludzkosci to wojna, jak nie o zarlo to o terytorium, dlatego nowi = zadni wladzy = szykuje sie wp**rdol dla tubylcow ... poza tym jesli sa inteligentni to na pewno nie wyladuja tu osobiscie tylko wysla cos co zbierze informacje i jesli nawet ziemianie sie rzuca i zatluka to nie bedzie to obca istota tylko cos na podobienstwo naszych bezzalgowych sond ... bo i po co ryzykowac wlasnego zolnierza gdy chce sie zebrac info o takich barbarzycnach jak my ? :D
Gdyby Bog popierał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach...
[img][400:123]http://img180.imageshack.us/img180/5350/locologoorypj3.jpg[/img]
daboo

Postprzez Soag Afihn » 14 sie 2007, 16:01

Miśkoff napisał(a):My starożytne ziemskie języki potrafimy odszyfrować na podstawie kilku połamanych glinianych tabliczek,[...]
To już jest przegina ^^. Są języki, które nie zostały odszyfrowane, a było więcej niż jak to napisałeś "kilka połamanych, glinianych tabliczek". Ale wracając do meritum, to jak dla mnie, to wszystkie te kwestie z ufokami w tle, to tylko przejaw bogatej wyobraźni wielu ludzi hehe. A nawet jeżeli gdzieś są, to mogą być te wiedźmowe grzyby, czy jakieś inne tego typu wytwory. Jeżeli są inteligentniejsi, to po cholerę mają się zadawać z takimi zacofańcami, brudasami(wystarczy spojrzeć jak zasyfiona jest Ziemia i przestrzeń wokół niej, a kto wie, czy w przyszłości jeszcze gorzej nie będzie)i jak to ładnie strusiek ujął barbarzyńcami. A co do zatajania przez rząd, to też to są jakieś dziwne hordy maniaków węszących spiski, żeby tylko dowiedzieć się czegoś o ich ukochanych ufolach. Jak coś będzie, to zostanie podane ludziom w przystępny sposób. Nie wiem po co się spinać jak jakieś niecierpliwe dziecko, które chce lizaka, ale musi najpierw obiad zjeść.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Bąku » 6 lut 2008, 17:40

A ja sie spotkałem jeszcze z takim fajnym stwierdzeniem czyimś, że wsje objawienia, cuda i tego typu rzeczy to wina sporyszu zawartego w chlebie, bo uwczesne techniki uprawy zboża nie umożliwiały pozbycia się tego badziewia ze zboża. A sporysz halucynogenny być :D
I moze stąd te gliniane tabliczki :D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Poprzednia strona

Powrót do Życie poza Ziemią