Potwór: Zjawa wspomnień - D&D (ale może też być inny sys

Masz jakiś pomysł na przygodę do dowolnego systemu? Potwora? Przedmiot? Postać lub tego typu dodatki? Podziel się nim z nami!

Potwór: Zjawa wspomnień - D&D (ale może też być inny sys

Postprzez Dalien » 13 lip 2007, 20:47

-Znachora! Błagam! Prędko! Mój syn! Mój biedny syn…
Gdy dotarła do chaty była już bardzo późna godzina. Większość lamp już wygasła z powodu zacinającego deszczu i porywistego wiatru. Błyskawice rozdzierały niebo rozrzucając odgłosy tragedii, która zawisła nad miasteczkiem.

Dwie postacie mknęły bryczką poprzez pustą ulicę. Już blisko…
- Tylko spokojnie, jeszcze tylko chwila i będziemy na miejscu… Będziemy na czas, obiecuję, będziemy - Powtarzała sobie kobieta.

W otwartych z hukiem drzwiach ukazał się łysy, długobrody mężczyzna w ciemnozielonym płaszczu i bogato zdobioną zapinką. Staruszek wyjął spod niego długą sękowatą laskę i kilka woreczków z bliżej nieokreślonymi proszkami. Błysk wślizgnął się poprzez uchylone drzwi targane siłą wiatru, i ukazał znachorowi widok młodego chłopca ogarniętego jakimiś złymi mocami. Chłopak zlany był potem, a jego mięśnie zostały naprężone do granic możliwości, tak jakby chciał się wyrwać z niewidzialnej klatki… Na czole widniała podłużna zakrzepła rana.
- Jak to się stało? – Spytał starzec.
- Zranił się podczas pracy u kowala, został trafiony młotem, gdy ten zamachiwał się do uderzenia…
- Był przytomny?
- Nie, daliśmy mu mikstury leczenia, jednak nie pomogły…
Znachor sięgnął do jednego z woreczków i swą pomarszczoną dłonią szepcząc słowa zaklęcia rozsypał nad chłopakiem. Dziecko uspokoiło się, zaczęło majaczyć…
- Wyleczy go pan? Co mu jest? – Spytała zrozpaczona matka.
- Stał się ofiarą okropnej zjawy.
- Na bogów! Kiedy? Przecież był w bezpiecznym miejscu!
- Nie jest to zwyczajna zjawa. Zauważają ją tylko ludzie mający do czynienia z magią. Wyjątkowo przebiegła. Wchodzi przez usta do ciała człowieka, który został ogłuszony lub omdlał… Wtedy przejmuje kontrolę nad jego umysłem. Utrzymuje swą ofiarę w fazie snu próbując wykraść mu jego wspomnienia i się nimi żywić. Jednak nie może zrobić tego bezpośrednio, nie potrafi obejść wolnej woli. Ofiara musi się na to zgodzić, dlatego też stwarza ona odrębny świat dla ofiary. Jeśli tylko wejdzie ona do pewnego miejsca zjawa wysysa wszelkie wspomnienia i duszę… Wtedy jest dla człowieka koniec… A uratować go może tylko pomoc przyjaciół oraz jego własna silna wola…
Obrazek
Avatar użytkownika
Dalien
 
Posty: 605
Dołączył: 29 gru 2006, 22:45
Lokalizacja: Buk/WlkWs

Postprzez Soag Afihn » 15 lip 2007, 16:36

Generalnie dobrze napisane. Ciekawie, z pomysłem. Może trochę brak szczegółow na temat tego wypędzania, ale teraz przejdę do tego co lubię najbardziej - wytykanie drobnych błędów mwahahahaha(bardzo złowieszczy śmiech ^^).
Dalien napisał(a):[...]w ciemnozielonym płaszczu i bogato zdobioną zapinką.
Zamieniłbym tutaj na taką formę: w ciemnozielonym płaszczu z przypiętą doń bogato zdobioną zapinką. Jakoś mi tak lepiej brzmi ;).
[...]długą sękowatą laskę[...]
Sękatą :P.
[...]ogarniętego jakimiś złymi mocami.
Napisane tak jakby brakowało Ci określenia. Lepiej byłoby zastąpić słowo "jakimiś" poprzez "bliżej niokreślonymi". Jakoś nie podobają mi się w tego typu tekstach słowa jakieś, różne i im podobne, oraz ich odmiany.
[...]a jego mięśnie zostały naprężone
Tu bym napisał: jego mięśnie były naprężone do granic możliwości. W końcu pisałeś to zdanie w czasie przeszłym o czym świadczą słowa "Chłopak zlany był potem". Troszkę konsekwencji ;).
Na czole widniała podłużna zakrzepła rana.
To jest generalnie ok, ale możnaby bardziej dokłanie to opisać, bo tutaj jest rana i tyle. Chociaż w jaki sposób jest tam umiejscowiona np.: "Poziomo przez czoło biegła rana. Widniała wokół niej zakrzepła krew." Tutaj również uwaga, że rana zakrzepła raczej być nie może hehe.
Zranił się podczas pracy u kowala, został trafiony młotem, gdy ten zamachiwał się do uderzenia…
Tutaj trochę bez składu i ładu. po drugim przecinku nie wiadomo już co jest do czego i można odczytać, że młot się zamachiwał ^^. Możesz zrobić tak: Został zraniony podczas pracy u kowala. Został trafiony młotem, gdy rzemieślnik wykonywał swoją pracę. lub Został przypadkowo zraniony przez kowala, gdy wykonywał u niego pracę. Rzemieślnik trafił go swoim młotem... I tutaj jeszcze uwaga to tego co napisałeś. Początkowa faza wypowiedzi sugeruje, że chłopak sam się zranił, a później piszesz tak jakby kowal go uderzył. Już o tym zamachującym się młocie znowu nie wspominając hie hie.
Znachor sięgnął do jednego z woreczków i swą pomarszczoną dłonią szepcząc słowa zaklęcia rozsypał nad chłopakiem.
No właśnie. Co rozsypał :?: Rozumiem, że jakiś proszek, ale tego nie napisaleś i dlatego zdanie nie ma sensu. Możesz opisać ten proszek używając takich słów jak miałki, migoczący i dorzuciś do tego jakąś barwę ;).
Utrzymuje swą ofiarę w fazie snu próbując wykraść mu jego wspomnienia i się nimi żywić.
Znowu brak konsekwencji używanych form ;). Zamień "mu jego" na "jej" i będzie okiej :D. W końcówce tego zdania zmieniłbym również kolejność i napisał "i żywić się nimi".
[...]tego bezpośrednio, nie potrafi obejść[...]
Przecinek zastąpiłbym kropką ;).
Ofiara musi się na to zgodzić, dlatego też stwarza ona odrębny świat dla ofiary.
Niby ciągle mowa o zjawie, ale w tym zdaniu wygląda to tak jakby ofiara sama stwarzała sobie ten świat ^^. Napisz "dlatego zjawa stwarza dla niej odrębny świat". Dodatkowo unikniesz powtórzenia słowa ofiara, a słowo zjawa zostało użyte znacznie wcześniej, więc nie będzie kolidować. Możesz oczywiście zastąpić też słowo zjawa poprzez upiór, ta zła siła, lub jakiekolwiek inne określenie tej "zjawy" :D. Przy takim obrocie spraw w kolejnym zdaniu będziesz musiał napisać: Jeśli tylko cel wejdzie do.....zjawa wysysa... Tę zjawę będziesz musiał czymś zastąpić, albo w poprzednim zdaniu użyć jakiegoś slowa zastępującego słowo "zjawa". Użyłem słowa cel, bo gdybym napisał człowiek, to byłoby lipnie, bo w następnym jest już ten wyraz. Możesz ten cel jakoś zastąpić. Ja póki co nie mam na to pomysłu ^^.

Na koniec dodam jeszcze, że z czymś mi się kojarzy ta koncepcja, tylko do jasnej ciasnej nie pamiętam z czym hehe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Soag Afihn
 
Posty: 509
Dołączył: 21 lis 2006, 12:32
Lokalizacja: Wrocław RULLZ

Postprzez Wiedźma » 15 lip 2007, 16:53

Soag Afihn napisał(a):Na koniec dodam jeszcze, że z czymś mi się kojarzy ta koncepcja, tylko do jasnej ciasnej nie pamiętam z czym hehe.

Tiaa, z Harrym Potterem i tamtejszymi dementorami :P.
"Lecz czemu jesteś samotny? I czemu nie zbiegło z Tobą całe piekło? Czyżby ból ich był mniejszy, mniej godny ucieczki? Lub mniej odporny jesteś niźli oni?"

Pamiętaj: każdy popełniony błąd ortograficzny zwiększa prawdopodobieństwo wiedźmofobii!
Avatar użytkownika
Wiedźma
 
Posty: 5475
Dołączył: 27 cze 2004, 19:52
Lokalizacja: Inferno / Kraków /

Postprzez Soag Afihn » 15 lip 2007, 17:55

E-e. Harrego nie lubię, nie czytałem, a widziałem chyba tylko 2 filmy w TV. Tak przy okazji dorzucę Twój zwrot - A ha - Spamer :P. Niach niach niach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Soag Afihn
 
Posty: 509
Dołączył: 21 lis 2006, 12:32
Lokalizacja: Wrocław RULLZ

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 lip 2007, 21:23

Tekst napisany średnio, dużo błędów i dziwnych sformułowań. Pomysł jest ok, ale wymaga dopracowań i konkretnego opisu.
Rycerz Astarotte
Avatar użytkownika
Kristof Dernhest Eidenfel
 
Posty: 4055
Dołączył: 16 paź 2004, 09:24
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury

Postprzez Diabellus » 17 lip 2007, 21:54

I skoro ma być konkretny systemowo, potrzebuje mechaniki!
Avatar użytkownika
Diabellus
 
Posty: 1612
Dołączył: 24 gru 2004, 10:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Dalien » 17 lip 2007, 23:08

Jutro usiądę poprawię wszystko i dopiszę mechanikę, jak na razie głównie chodziło mi o to czy pomysł się spodoba. Spodobał się więc będą poprawki :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dalien
 
Posty: 605
Dołączył: 29 gru 2006, 22:45
Lokalizacja: Buk/WlkWs


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 09:57 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron