Artefakt: Serce Marraja, D&D

Masz jakiś pomysł na przygodę do dowolnego systemu? Potwora? Przedmiot? Postać lub tego typu dodatki? Podziel się nim z nami!

Artefakt: Serce Marraja, D&D

Postprzez Dalien » 30 sty 2007, 19:15

Serce Marraja

Serce Marraja przez setki lat spowiła mgła legend, które to, coraz liczniejsze opowiadane były jako bajki lub opowieści w karczowym zgiełku. Legenda głosi, że gdzieś w Lodowych Górach swą siedzibę stworzył potężny czarodziej Margaj, wcześniej wygnany za doprowadzenie swej ogromnej mocy do wielkiego rozchwiania poprzez eksperymenty wskrzeszania zmarłych, co stało się konsekwencją przypadkowej śmierci setek istnień. Zapobiegając postradania zmysłów od samotności i brzemienia którym byli wszyscy ci zabici ludzie, Marraj postanowił odebrać sobie życie. Sprawił jednak, aby jego cząstka nigdy nie została zapomniana i za pomocą magii, umieścił w rękojeści pięknego jednoręcznego miecza kawałek swego serca oraz wygrawerował swe imię na klindze. Zapiski w księgach głoszą o niezwykłych, lecz trudnych do osiągnięcia właściwościach ostrza. Mianowicie każdy, kto podczas walki wbije miecz w swe serce przejdzie do świata poległych, aby powrócić po jednym dniu i jednej nocy do świata żywych bogatszym o moc dania życia zmarłej osobie, bez żadnych konsekwencji. Jeśli jednak śmiałek użyje miecza poraz kolejny jego dusza będzie musiała zastąpić miejsce wskrzeszonej osoby… Miecz sam natomiast umożliwia swe użycie jedynie raz na 10 lat tyle bowiem trwa okres regeneracji mocy miecza aby miał jej wystarczająco dużo do wyrwania duszy śmiertelnika z zaświatów. Słyszano również iż miecz nadaje się do walki jednak nie może nikogo zabić ponieważ stworzony został wyłącznie w czystych intencjach…
Pomimo sprawdzonego faktu istnienia Marraja nikt nie wie skąd, ani kiedy zrodziła się owa legenda i czy naprawdę istnieje Serce Marraja

Serce Marraja jest to obusieczny krótki miecz jednoręczny. Rękojeść wykonana jest ze srebra i ozdabiana elfickim pismem. Na ostrzu wygrawerowany jest napis „Marraj”.

Specjalne działanie/zastosowanie:
-Gdy podczas walki członek drużyny wbije miecz w swe serce jego PW spada do 1 sam on natomiast mdleje. Postać nie odczuwa bólu podczas tej czynności. Postać dochodzi do siebie po jednym dniu i jednej nocy odzyskując PW podczas ocknięcia się. Postać potrafi wtedy przez pól dnia wskrzesić jedną osobę.
Waga: 800 g

Proszę o ocenę ;)
Ostatnio edytowano 3 lut 2007, 20:23 przez Dalien, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Dalien

Postprzez Balduran De'Arnise » 30 sty 2007, 19:33

No no, całkiem ciekawe ;)
Tylko ciekawi mnie jak on wyjął sobie na żywca kawałek serca :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Dalien » 30 sty 2007, 19:36

O, nad tym się nie zastanowiłem ale da rade to zmienić, w końcu Marraj potrafił wskrzesić zmarłego więc co to dla niego podtrzymać siebie kilka chwil bez pracującego serca...
Obrazek
Dalien

Postprzez naimad » 30 sty 2007, 19:52

Tak jak już ci kiedyś mówiłem -bardzo fajny motyw. Mnie się podoba :). Tylko rzeczywiście, jak wspomniał Baldek, trzaby się zastanowić, jak wyrwał z siebie serducho...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Balduran De'Arnise » 30 sty 2007, 20:04

Dalien napisał(a):O, nad tym się nie zastanowiłem ale da rade to zmienić, w końcu Marraj potrafił wskrzesić zmarłego więc co to dla niego podtrzymać siebie kilka chwil bez pracującego serca...

No właśnie o tyle problem że najpierw musiałby się zabić żeby się wskrzesić, a to trochę problematyczne. :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 30 sty 2007, 20:58

Pomysłowe, jedno tylko niedopracowanie:
"wcześniej wygnany za doprowadzenie swej ogromnej mocy do wielkiego rozchwiania poprzez eksperymenty wskrzeszania zmarłych, co stało się konsekwencją śmierci setek istnień." Czyli coś złego.
Z drugiej strony:
"Słyszano również iż miecz nadaje się do walki jednak nie może nikogo zabić ponieważ stworzony został wyłącznie w czystych intencjach…" Czyli coś dobrego...

Rozumiem, że Marraj do śmierci tamtych ludzi doprowadził niechcący?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Dalien » 30 sty 2007, 21:04

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Rozumiem, że Marraj do śmierci tamtych ludzi doprowadził niechcący?

Tak, zrobił to podczas "wybuchu" (nie wiem jak to ująć) swej mocy. Dzięki Kristof, sprecyzuję to!
Obrazek
Dalien

Postprzez Dalien » 31 sty 2007, 13:29

Poprawiłem trochę tekst a zmiany wytłuściłem
Obrazek
Dalien

Następna strona

Powrót do Warsztat