ŚMIERĆ

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

Postprzez Gizbar aka Bocian » 11 kwi 2006, 07:34

Ja tam osobiście na rękach ukochanej to nie mam/nie miałbym zamiaru zemrzeć, a toz jednego prozaicznego powodu: musiała by być blisko mnie, a biorąc pod uwagę mój samozachowawczy instynkt zabójcy, ginąłbym gdzieś w cieniu, sam... i wcale mi to nie przeszkadza :twisted: Chociaż szczerze,, to z drugiej strony, jeśli by była blisko mnie, to nie mam nic przeciwko... Jednak wolałbym mieć też właśnie wzgląd na nią- jak zareaguje na moją śmierć? W sumie to głupie pytanie, wiadomo że nie będzie się cieszyć... Dlatego chcę ginąć samemu, przy okazji również przy moim śmiertelnym zejściu jakoś może bym mógł się zemścić, a w obliczu ukochanej nie wypada...
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Postprzez Balduran De'Arnise » 11 kwi 2006, 22:03

Chmm... Umrzeć w ramionach Armen...?
Nie, raczej nie, z dosyć prostego powodu - Jestem pod tym względem jak pies, nie chciałym żeby bliska mi osoba patrzyła jak umieram i cierpiała z tego powodu. :(
No ale nie zaprzeczam że z drugiej strony to romantyczne...
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Rybson » 11 kwi 2006, 22:20

Ja.... nie wiem. Chciałbym z Wami podyskutować.

Otóż... 2 dni temu umarła mi babcia. Miała 83 lata i była schorowana bardzo. Od dawna nie ruszała się z łóżka i cierpiała. Rodzina w płaczu, żałoba....

Byłem u niej na może 3 dni przed śmiercią i mówiła mi, że bardzo chciałaby umrzeć. Chce, ale nie może, zjada setki tabletek, dostaje wciąż zastrzyki, męczy się. A niedługo po tym umarła.

Czy w takim momencie płacz jest egoistycznym uczuciem? Jako ateista nie wierze, żeby odeszła do jakiegoś lepszego miejsca, ale przynajmniej wiem, że się nie męczy. Jak by nie patrzeć stan babci się poprawił (serio, było źle).... co o tym myślicie? Czy tego typu rozważania podchodzą pod eutanazję powoli?
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Balduran De'Arnise » 12 kwi 2006, 06:36

Rybson napisał(a):Czy w takim momencie płacz jest egoistycznym uczuciem? Jako ateista nie wierze, żeby odeszła do jakiegoś lepszego miejsca, ale przynajmniej wiem, że się nie męczy. Jak by nie patrzeć stan babci się poprawił (serio, było źle).... co o tym myślicie? Czy tego typu rozważania podchodzą pod eutanazję powoli?

IMHO Tak, jak najbardziej
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Orzech » 12 kwi 2006, 19:40

Eutanazja.. tak, to było chyba cos w tym rodzaju. Ale osobiście nie mam nic przeciwko temu. Jeśli człowiek sie męczy, sam tego chce, to dlaczego nie? I oczywiście- jezeli śmierć jest nieunikniona i nie ma szansy nadziei.
Co do śmierci w ramionach ukochanej osoby.. hmm. Dla umierającego może to i miłe /wiem, złe określenie/, ale z pewnością straszne dla tego, co musi patrzeć na śmierć osoby, którą kocha, prawda?
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Cazpian » 12 kwi 2006, 21:37

Każdy ma prawo do śmierci - kiedy chce i jak chce . To wolny wybór i już , a nadzieja kończy się z chwilą gdy ktoś pragnie umrzeć , a nie gdy inn tak powiedzą .

I Nikt ci nie każe umierać na oczach bliskich . Nie chcesz robić komuś przykrości to wyjedź gdzieś gdy poczujesz że zbliża się koniec i niech sluch po tobie zagine . Co za problem ?
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Hannibal » 13 kwi 2006, 12:02

no myslę że np. dla babci rybsona to byłby pewien problem, tak wstać i wyjechać. Ogólnie uważam ,że prawo do śmierci ma każdy, jeśli tylko chce...trzeba jednak brać poprawkę na swoich bliskich(o tym już bardzo duża rozmowa była w temacie o samobójstwie)

co do umierania w ramionach bliskiej Ci osoby...to hmm...wiele ludzi nie może sobie wybaczyć że nie była w chwili śmierci przy ukochanym czy jakiejś bliskiej osobie...więc myślę że to chyba lepsze niż np.list z RPA że bliska Ci osoba umarła...nie wiesz wtedy jaka była jej ostatnia wola, osoba ta umierała samotnie(wiele starszych osób właśnie tego się boi) bez swoich bliskich...jak dla mnie to straszne...żeby umierać samoynie...
Hannibal

Postprzez Armen » 14 kwi 2006, 21:40

Nie wyobrażam sobie śmierci gdzieś, daleko od rodziny, bliskich...po prostu nie wyobrażam. Jak już, to w ramionach ukochanej osoby. W sumie, nie miałabym oporów pokazywać swojego cierpienia, więc nie byłoby to dla mnie jakimś wielkim problemem. Nie chciałabym umierać w samotności. Jestem typem człowieka, który potrzebuje drugiej osoby w swoim cierpieniu.
Ostatnio edytowano 17 paź 2007, 20:02 przez Armen, łącznie edytowano 1 raz
LOS - Liga Obrony Smoków
LOG - Liga Obrony Glanów

KOALICJA ZARAŻANIA LENIEM! :D
Armen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny