komunizm

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Postprzez Louner » 19 lis 2005, 09:38

Na świecie nie ma i nie było prawdziwego komunizmu. To ustrój dla ludzi dojrzałych. Po prostu. Nie może istnieć, tak jak socjalizm. Nie wszyscy umieliby się podporządkować.

A co miałem na myśli mówiąc 'dla dojrzałych'? Komunizm opiera się na pracy. W bardzo rozwiniętym komuniźmie nie byłoby pieniędzy, wystarczyłaby organizacja. Kiedy wiedziałbyś, że zapracowałeś na telewizor, możesz go sobie wziąć. Ja tak rozumiem tą ideologię.

A co do socjalizmu. Ten ustrój to brak własności prywatnej. Opiera się na ludziach i potrzebach.

Nie widzę w nich nic złego, ale próby ich wdrożenia skończyły się... no wiadomo czym :P
Louner

Postprzez pan_666 » 10 kwi 2006, 19:56

ja jestem z kolei w KMP (Komunistycznej Młodzieży Polski)
pamietajcie ze komunizm, to nei tylko stalinistyczne odchyly jakei byly w polsce. nie utozsamiajcie komuny tylko z jednym odlamem.
dla mnie marksizm-leninizm to uniwersalna ideologia, filozofia ktore pokazuje jak swiat wyglada, i jak swiat zmieniac na lepsze. jesli chcecie glebsza dyskusje, to na gg, zawsze moge odpowiedziec na trudne pytania w kwestiach komunizmu.
pozdro!
pan_666

Postprzez Jok » 10 kwi 2006, 20:07

Czemu nie dziwi mnie ze od razu odnalazles ten watek Lemmor?:D oczywiscie zapraszam do glebszych dyskusji tutaj-> na forum :D
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Rybson » 10 kwi 2006, 20:10

generalnie, jak sie juz poznał Misiekh, też jestem za utopijnym socjalizmem. A na pewno jestem antykapitalistą :)
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Hannibal » 10 kwi 2006, 20:16

zacznę od początku. Nazwa marksizm-leninizm moim zdaniem jest dobra ponieważ sam lenin też zmieniał założenia marksa i dostosowywał je do potrzeb ichniej teraźniejszości. Moim zdaniem komunizm to jest marks i nikt inny... a nazywanie go marksizm-leninizm to wypaczanie tego pojęcia
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Fraa » 10 kwi 2006, 20:41

A jak dla mnie założenia komunizmu są z gruntu nierealne i kompletnie nie biorą pod uwagę jakiejś psychologii ludzi. Bujać to my, ale nie nas. Czy to komunizm naukowy, czy socjalizm utopijny - bez szans. :) I nie raz już się okazało, że komunizm nie daje pożądanego efektu.
Łelkom tu wstrętny, zgniły kapitalizm! 8)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Hannibal » 10 kwi 2006, 20:51

kurczę ile razy można rozpamiętywać że komunizm się nieudał...chyba nie oto chodzi w dyskusji.
mnie osobiście bliższe są poglądy nietzchgo niż marksa. Choć szanuję go za jego badania społeczne...
Marks w wielu sprawach sie mylił bo poprostu nauki społeczne wtedy dopiero raczkowały i niemiał on naczym opszeć swojich poglądów po za własnymi pomysłami...gdyby był bogatszy o historię XX wieku myślę że stworzyłby coś o wiele lepszego
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 10 kwi 2006, 21:58

No cóż... ja się ostatnio uczę trochę na temat komunizmu z punktu widzenia literatury tzw. faktu... tj. jak to działało w praktyce...
Powiem tak - stawiam komunizm zaraz obok nazizmu. I jedno i drugie to gówno, które nic dobrego nie sprawiło. Oczywiście - komunizm ma piękne założenia. Ale utopijne. I nikt nie jest w stanie ich spełnić.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka