Zew Cthulhu

Trzymasz los postaci w własnych rękach.

Zew Cthulhu

Postprzez Jok » 10 lut 2005, 08:47

jakies dwa miechy temu ukazala sie u nas nowa karcianka oparta na swiecie HPL. Mamy do wyboru 7 nacji: Shub-Niggurath, Yog-Sothoth Cthulhu, Hastur. Ze strodny ludzi: Syndykat, uniwersytet, Policje.
Gra polega na odtworzeniu jakies przygody za pomoca kart otworow, zdarzen, artefaktow, przedmiotow, bohaterow itd..
Karty opatrzone sa pieknymi -mrocznymi-ilustarcjami w realiach 1920. Miodzio...polecam...starter kosztuje ok 50 zl -60 kart. Zas boostery sa raczej tanie-11 kart. jeden rar, 3 uncomony i reszta-7 commonow. za jakies 13 zl
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Howler » 31 paź 2005, 23:04

Nie powiem, karcianka rzeczywiscie ładna. Chociaz, tsza przyznać, nie przekona ona do siebie wszystkich. W czasach, gdy wiele osób <specjalnie nie mówię, że wszyscy, bo jeszcze by mi sie oberwało, że sie mylę> woli pogrywać sobie w Magica, CoC raczej trafi tylko do tych, którzy chcą sprubować czegoś nowego. O zapalonych <dosłownie :twisted:> Cthultystach nie wspominam, bo oni już od dawna mają kilkakart w swych bluźnierczych mackach <Jok, ty nic nie mów :lol:>. Na uwagę zasługuje przynajmniej fakt, że kilka < -dziesiąt> rysunków na kartach wykonali Polacy, co tylko pokazuje, że i nasi ludzie potrafią :wink:
Howler

Postprzez Logan » 1 lis 2005, 10:09

A karcianka "Kult"? Też jest ponoć na podstawie twórczości HPL (mówię "ponoć" bo nie jestem pewien tego).
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Howler » 1 lis 2005, 14:12

Powiedzmy sobie w ten sposób - o samym 'Kulcie' słyszałem i miałem przyjemność położenia łapek na kilku kartach przez pewien czas. Rzadnych nawiązań wprawdzie nie zauważyłem, ale mogło to pewno wynikać z faktu, że nie zagłebiąlem sie dokładnie ani w reguły gry, ani w inne karty.
Howler

Postprzez Jok » 1 lis 2005, 21:14

Gralem w Kulta ale tez zadnych nawiazan nie zauwazylem...ale gdybym spojrzal na karty pod tym katem to moze...
Jok

Postprzez Logan » 2 lis 2005, 14:36

Aha, więc pewnie po prostu słyszałem, że klimat jest jak z HPL'a :roll: A wcale nie na podstawie jego twórczości. Coś takiego jak z tym filmem Joku co ci wysłałem, też myślałem że jest na podstawie jego twórczości, a okazało się tylko niepoprawnym skojarzeniem :wink: BTW przyślij mi filmy zbóju! :P
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Jok » 2 lis 2005, 18:51

Logan napisał(a):Aha, więc pewnie po prostu słyszałem, że klimat jest jak z HPL'a :roll: A wcale nie na podstawie jego twórczości. Coś takiego jak z tym filmem Joku co ci wysłałem, też myślałem że jest na podstawie jego twórczości, a okazało się tylko niepoprawnym skojarzeniem :wink: BTW przyślij mi filmy zbóju! :P

hehehe klimat HPL moze miec nawet czarna talia w Magicu ;) na upartego ;)
jak Ci mam je urodzic? wyslij mi nagrywarke DVD to Ci przegram- chyba za zatrzepoczesz rzesami do kolegi Howlera bo to dzieki jego uprzejmości otrzymałem owe dzieła filmowe.
Jok

Powrót do Gry karciane