Gnomy - co je charakteryzuje

Gnioty.

Czy gnomy mają byc w tym świecie?

Tak
5
63%
Nie
3
38%

Liczba głosów : 8

Postprzez Gnom » 22 wrz 2005, 19:35

Cornelius, ostatanie dwie strony dyskusji odbiegają trochę od wizji która przedstawiłeś w powyższej wypowiedzi. Nie chcę nic narzucać ani czegokolwiek ustalać,ale wydaje mi się że podstawowymi pytaniami obecnie są (w kolejności "chronologicznej"):

1. Czy mają być? (ankieta obecnie tyczy się dwóch różnych wizji)
2. Jak mają sie zachowywać?
3. Jak mają wyglądać?

Dopiero po odpowiedzeniu na te trzy pytania wypadałoby opisywać ich społecznośc i występowanie.

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Grim Reaper » 22 wrz 2005, 20:23

Tak mają być.
Mają być inteligentne ,zmechanizowane (w każdej formie) ,zdolne magicznie(ba! maja być bardzo dobrymi magami!)
Oto moja ogólna wizja.
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Misiekh » 23 wrz 2005, 09:26

Cornelius, szczerze mówiąc jak czytam Twój opis gnomów, to dziwnie kojarzy mi się z D&D i staje mi przed oczami portret gnoma z Baldur's Gate - tego w z monoklem na oku ;). Niezbyt uśmiecha mi się taka wizja.
Misiekh

Postprzez Cornelius » 24 wrz 2005, 20:52

Bo to jest opis z D&D dostosowany, tak by Gnomy były twardzsze. Terazm więcej stawiają na przeżycie niż na psoty i coraz częściej łamią 8 przykazanie.
Dla Gnoma
1.Tak
2.Jak napisał Grim Reaper.
3.Opisałem
Cornelius

Postprzez Misiekh » 24 wrz 2005, 21:04

Głosuję na NIE. Nie podoba mi się taka wersja. Do mojego wyobrażenia tego świata nie pasuje wizja dobrodusznych, psotnych gnomów ;)
Misiekh

Postprzez Gnom » 25 wrz 2005, 10:46

W takim przypadku, cofam swój głos na TAK i mówię NIE. Jestem zdecydowanie przeciwny wizji miłego ale psotnego, gnoma mieszkającego w grzybku, który chce sycie napchać swój brzuszek.

Tak jak wcześniej:
Diabellus napisał(a):Jestem zdecydowanie na nie. Chocby z powodu takiego, ze juz za duzo fantasy w naszym swiecie. Jak ktos stwierdzil 'brakuje jeszcze pegzaów, jednorozcow itp. brr...' . Przypominam ze to ma byc postapokalipsa, ale nie w stylu ED a w stylu ziemskim.

A tu nie tylko ED ale jeszcze D&D wchodzi. Co będzie następnę? Zaczarowany Świat Andersena czy Pałac Bajek braczi Grimm...? Coś tu zbyt różowo zaczyna się robić jak na Postapokalipsę. Kolejnym krokiem będzie że tak naprawdę te meteoryty w sumie nic nie zrobiły, popadały popadały ale żyje się spoko i można dalej jeść 8 posiłków dziennie i mieszkać w przytulnej norce.

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Cornelius » 25 wrz 2005, 11:13

To inaczej: Opis tego społeczeństwa to był opis Gnomów z tamtego świata. Teraz coraz mniej znich stosuje sie do przykazań. Ba coraz mniej z nich wierzy w Boga. Uśmiech juz dawno spełzł z ich ust i poswięcaja życie pracy, a nie zabawię, zdararzaja sie jeszcze arhaicy którzy lubia psocic jednak często nie dozywaja sędziwego wieku. Większośc gnomów juz wcale nie psoci i coraz mniej dbaja o luksusy i porządek. Aha, znacznie schudły...

PS: Teraz mają taki plan dnia:
05:00 - Pobudka, rózne takie poranne.
06:00 - Rozpczęcie pracy przy umagicznionych czołgach, karabinów maszynowych z kulami ognia magicznego i takich róznych maszynek
23:00 - Koniec pracy - podróz po okolicy w poszukiwaniu materiałów na jutro
03:00 - Sen

Przez taki dryb życia zbladły, a ich organizm powoli przyzwyczajał sie do nikłegoświatła pracowni i nocnych krajobrazów...
Cornelius

Postprzez Misiekh » 2 paź 2005, 21:44

Ja się już pogubiłem, ile jest głosów na tak i na nie (tych uznawanych, tzn z wpisem do tematu). Na moje oko to 3:2 na nie. Jak się mylę to mnie poprawcie.

Cornelius, strasznie bajkowo tworzysz.

Jeśli w ciągu 5 dni stosunek głosów ("legalnych") się nie zmieni, to gnomy uznajemy - przynajmniej w tej formie - za odrzucone.
Misiekh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kwestie zamknięte - odrzucone