Kobiety i RPG

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

Kobiety i RPG

Postprzez allah » 29 cze 2005, 21:18

Temat często poruszany. Jak podchodzicie do erpegraczek? Są zupełnie, jak gracz? Czy mają nieco inną mentalność? Inaczej się z nimi gra? Lepiej, czy gorzej? Jak sądzicie
"To co może się nie udać, nie uda się na pewno. "
allah

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 30 cze 2005, 08:35

Ja tam jestem za równouprawnieniem. :) Uważam, że graczka w drużynie to dodatkowy bonus, bo robi się ciekawie w tej grupie. Koniec z bekaniem i rżnięciem na lewo i prawo - większości facetom robi się po prostu głupio przy kobiecie. Nie uważam wcale, żeby grały lepiej, albo gorzej. Jest po prostu ciekawiej. Kobiece postacie tak rzadko się zdarzają...
Co do postaci: oczywiście kobiety (te z którymi grałem, generalizacja jest bardzo schematyczna) wolą postacie bardziej pacyfistyczne powiedzmy. Poza tym, w większości systemów w opisie danej profesji jest napisane, że np. Paladyni to tylko faceci, albo Barbarzyńcy to tylko faceci. Nie wspominam tu o fakcie, że gdyby przyszła do mnie dziewczyna i powiedziała, że chce grać Barbarzynicą ( :) :) :) ), to bym się poważnie zdziwił. A potem starał się odwieść od tego pomysłu. Już bardziej klimatyczna jest np. łuczniczka, czarodziejka albo trubadurka... Ale oczywiście to zależy od kobiety.
Czyli, podsumowując: jestem bardzo "za", jeśli chodzi o graczki, bo to jakaś odmiana od drużyn mono-męskich, a poza tym psychika kobiety jest zupełnie inna, co prowadzi do wielu interesujących sytuacji.
PS: mam kumpla, który zawsze gra kobietą, zawsze o imieniu Allehandra... ja wiem, że to się zdaża, ale trochę mnie to dziwi za każdym razem... On nie gra zbyt dobrze, a odgrywanie kobiety nie należy chyba do prostych. Zdażało się wam coś takiego?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 30 cze 2005, 10:38

Kobiety na sesji RPG? Jasne! Jeszcze z żadną nie grałem, a granie cały czas z bandą kretynów zapatrzonych tylko na licznik exp'a jest naprawdę strasznie wkurzające
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez eMka » 30 cze 2005, 10:55

U nas zawsze było mało dziewczyn, ale nas MG zawsze traktował nieco ulgowo (i to mu się chwali :twisted: ) Według tego, co mówili u nas gracze (nie "graczki"), to dziewczyny w RPG grają tak samo dobrze, a czasem nawet bardziej się wczuwają w rolę, choć są mniej brutalne.
Powrót...
eMka

Postprzez naimad » 30 cze 2005, 22:07

Niestety raptem cztery razy zagrała ze mną dziewczyna. Trudno powiedzieć czy grała lepiej czy gorzej od facetów, zdaje mi się, że całkiem podobnie. A czy gra sie lepiej czy gorzej ogółem? No cóż zawsze lepiej gra się z jakąś przedstawicielką płci żeńskiej... przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
Wtedy gracze-faceci nie przeklinają tak dużo jak zwykle, nie przychodzi im do głowy tylko jedna rzecz kiedy pytam, co chcą w podzięce od niewolnic które przed chwila uratowali z rąk jakiegoś tyrana... no i ogólnie sesje mijają nieco hm...... inaczej ?

Edit: bardzo dużo a moze nawet wszystko zależy od charakteru dziewczyny z którą się gra. Co innego jeśli jest złośliwej natury, co innego jeśli jest nieśmiała, i jeszcze co innego jeśli jest zupełnie poważna.

Eh, trudno się jednoznacznie wypowiedzieć na ten temat....
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Misiekh » 30 cze 2005, 22:15

Grałem do tej pory z dwoma dziewczynami i mogę powiedzieć tylko tyle, że są o wiele mnie zdecydowane niż faceci. Nawet w dramatycznym momencie mają problemy ze zdecydowaniem co robią, są raczej widzami niż uczestnikami sesji. Może (mam nadzieję) nie wszystkie takie są, ale tak po prostu to wygląda w moim doświadczeniu 8)
Misiekh

Postprzez naimad » 30 cze 2005, 22:17

No więc Miśkhu nie tylko w twoim doświadczeniu tak to wygląda. Bo jak już mówiłem grałem około czterech sesji z jedna i tą samą dziewczyną, i rzeczywiście często zachowywała sie raczej jak widz, i podporządkowywała sie temu co robili gracze-faceci... ale mozliwe ze to z racji jej charakteru, jak już mówiłem była raczej niesmiała
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Kosmita » 8 sie 2005, 23:51

Dziewczyny(chociaż w miom wieku to powinieniem napisac kobiety) zdecydowanie ubarwiają sesję i wprowadzają do niej nowe elementy wcześniej niezbyt znane.
Zamiast zamawiać kolejne kufle złocistego napoju, żądają od karczmarzy bali z ciepłą wodą a jak już ją dostaną to zwykle korzystają z niej same :cry:
Wiele żależy też od charakteru graczki czy graczek.
Kiedyś dwie takie mądre stwierdziły że zrobią kumplowi dowcip i ogoliły mu brodę jak spał zamrocziny wódą, a trzeba wpomnieć że graliśmy w warhamca a chłopak grał krasnoludem.
Inna sprawa to kontakty miedzyludzkie czy moze miedzygrackie że użyję neologizmy czyli co się dziej z graczami poza sesją.
Zaraz zostanę pewnie nazwany Meską Szowinistyczną Świnią :twisted: ale jeśli nie jest łądna to nie ma problemu, a w przeciwnym wypadku to bywa róznie.
Kiedyś przez taką jedną w tydzień rozpadł się składł w którym graliśmy przez 2 lata.
"Chwalebna śmierć?
O to walczą szaleńcy i bohaterowie.
Ja chcę tylko dostać swój żołd."
Marcello Finetti, tileański najemnik

"To własnie nas różni.
Elfy zabijają z konieczności-wy, ludzie
robicie to dla przyjemności."
Gilathel, wojownik klanowy
Kosmita

Następna strona

Powrót do Gry fabularne