Akcesoria do gry

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

Akcesoria do gry

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 lis 2004, 09:49

czy, jako MG, bawicie się w używanie różnych ozdobników do sesji? Ja np. zainwestowałem ostatnio w komplet ozdobnych kości i kubek na te ( www.q-workshop.com ). Poza tym mam 4 kufle drewniane dla graczy i jeden gliniany, również ozdobny, dla siebie :) MG musi się jakoś wyróżniać spośród hołoty ;) Ponadto nagrałem trzy płytki z muzyką - jedną do scenerii miejskiej, jedną do podróży i przygód nie osadzonych w miastach i jedną do wojny, walk. Czy wy używacie czegoś takiego?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 9 lis 2004, 10:55

ja tam takich gadzetow nie praktykuje zaczesto-kubki owszem fajny bajer ale mozna rzucac koscmi za pomoca skomplikowanego urzadzenia - nazywanego reka. faktycznie ozdobne kostki robia wrazenie. jednym z przydatniejszych gadzetow uwazam - ekran mistrza gry-troche prywatnosci dla notatek.
Jok

Postprzez shira_ » 9 lis 2004, 18:23

ja najczesciej puczam nastrojowa muze..mam ze 3 różne.....jeśli jest odpowiednio ciemno to jest gra światłem i zdarzyło mi się również grać używajac kadzidełek bo mój kumpel uznał że tak bedzie bardziej klimatycznie...:)tiaaaaaaaaaaaaaaa pamietne palenie kadzidełek.......<wzdycha i wspomina>
shira_

Postprzez Misiekh » 11 lis 2004, 18:22

W moim małym niezbędniku MG znajdują się: kamyki ozdobne, 2 metalowe figurki z kinder niespodzianki (kusznik i gość z toporem) ;), łańcuszek, medalionik z jakimś chińskim (albo pseudochińskim) symbolem, muszelka i kawałki skamieniałych amonitów 8)

Nigdy nie wiadomo, co się może przydać na sesji. Amonit może posłużyć do przedstawienia graczom śladów jakiegoś stworzenia odciśniętych w błocie, medalionik może być tajemniczym symbolem którego znaczenie mają rozszyfrować itp itd :)

Poza tym stosuję na sesjach zapieczętowane woskiem "listy", krótkie notatki, a niekiedy także ilustracje.

No i oczywiście muzyka i (zwykle, bo czasem braknie) świece.
Misiekh

Postprzez Logan » 15 lis 2004, 23:59

Ja mam swoją ulubioną kufajkę mistrza gry. Wyciągnąłem kiedyś z szafy, z jakiegoś nieprawdopodobnie starego kompletu ubrań, z którego nikt nigdy nie korzystał (a jeśli tak to współczuję). Jest to niezbędny atrybut! :P
Z gadżetów to często jakieś nadpalone mapy, specyficzne artefakty. Muzyka oczywiście tak. Najczęściej jest to muza z Diablo 2 (świetna do sesji). Parę razy kadzidełka. Taka stylizowana sesja jest o wiele fajniejsza, poza tym gracze są bardziej zagłębieni w przygodę, czują się jakby "w środku" przygody. Tak jakby przyciemniony pokój, z kadzidełkiem i świeczką, był zatęchłą karczmą...
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez shira_ » 16 lis 2004, 18:18

mój pokój ....najczęsciej tam gramy...jest o tyle specyficzny i ma klimat że nie wiele trza by wejśc w środek przygody..a co do palonych map to trza z ogniem uważać kiedys zapaliłam mape...i było po mapie...nieumiejętnie mi to wyszło...:).<wstyd sie przyznać> :oops:
shira_

Re: Akcesoria do gry

Postprzez Pafnucy » 16 mar 2012, 13:16

To ja wyciągnę trupa z szafy :wink:

Akcesoria uważam za dodatek umilający sesję. Sam mam swój kufel eRPeGowy, a i eRPeGowa Jama ma swoje elementy wystroju :king:

Poza tym, w miarę możliwości staram się szykować różne rekwizyty.
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Powrót do Gry fabularne