Fallout PnP

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

Fallout PnP

Postprzez Logan » 23 lut 2005, 20:55

Zakładam temat o Falloucie PnP RPG czyli Pencil and Paper Role Playing Game (jakby ktoś nie wiedział... :P ) ponieważ doszedł do mnie pomysł rozegrania forumowej sesji w tym systemie.

Podręcznik jest łatwy do znalezienia w siecie, ale jeśli komuś strasznie nie chce się szukać to moge przesłać na mejla.

Zapraszam do wszelakiej dyskusji... 8)
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 24 lut 2005, 15:14

Dobrze zrobiony podręcznik. Ale ma parę mankamentów: przede wszystkim założenie hasła "Threshold", którego nie mogłem zrozumieć do niedawna (wtedy przyjechał mój anglojęzyczny kuzyn z RPA i przetłumaczył). A poza tym kłopot z rzucaniem za dużą ilość naboi (o czym już wspomniał Logan). Ale ten problem łatwo się niweluje. Zakładamy, że w serii z Miniguna jest 30 naboi, rzucamy k10+k20 i patrzymy ile trafiło. Jeden test na obrażenia i mnożymy :) To samo z SMG, tylko mniejsze kości... Ogólnie rzecz biorąc, polecam, jeśli znacie dobrze język angielski.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Pls » 13 cze 2005, 18:53

odświeżam temat :) Czy wie ktoś, czy istnieje wersja polska/posiada podrecznik w wersji polskiej ~~ :P bo z angielskim u mnie średnio. Rozumiem prawie całą książke, ale łatwiej byłoby w wersji pl :D
P.A.U.L.O.: Positronic Artificial Unit Limited to Observation
S.L.O.M.A.: Synthetic Lifeform Optimized for Mathematics and Assassination
Pls

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 14 cze 2005, 18:31

Mnie niestety nic na ten temat nie wiadomo. Może Logan coś będzie wiedział... ale wątpię - Fallout nie jest w Polsce chyba aż tak popularny, żeby komuś się chciało nieoficjalny podręcznik tłumaczyć...
Rycerz Astarotte

Postprzez Logan » 14 cze 2005, 20:09

No tak jak Kristof powiedział - nie ma oficjalnej polskiej wersji, a fanowskiej jeszcze nie spotkałem. A interesuje cię jakiś konkretny fragment (to ci mogę przetłumaczyć) ale za całość to się raczej nie zabiorę :P
Logan

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 15 cze 2005, 21:02

Ja bym się zgłosił do tłumaczenia, gdybym miał dużo wolnego czasu :) Może jak w przyszłym roku po maturze nie dostanę się na studia, to przetłumaczę :) ODPUKAĆ W NIEMALOWANE, LUDZIE! :)
Rycerz Astarotte

Postprzez Logan » 16 cze 2005, 20:02

Fallout PnP w rzeczywistości przystosowany jest do rozgrywek figurkowych. W zeszłym roku zrobiłem małą makietę miasteczka, jakieś beczki, domki, ruinki, wraki... słowem - Wasteland.
Trzeba sobie znaleść jakieś fajne figurki bohaterów (z jakiejś gry bitewnej) i można śmigać po planszy złożonej z HEXów. Byłoby to polączenie gry RPG i figurkowej - coś takiego jak Mordheim albo Inquisitor.
Polecam wam taką zabawę, z moich znajomych nikt nie interesuje się klimatem Falla więc nigdy nie miałem okazji sprawdzić systemu w praktyce.
Logan

Postprzez Diabellus » 16 cze 2005, 21:03

Logan, Fallout figurkowy to byl darmowy dodatek do Fallouta Tacticsa.. :P . Nie wiem, ale mi by w sesji nie podobała sie walka oparta na figurkach, za długie by to bylo i za nuzace...
Diabellus

Następna strona

Powrót do Inne