Inkwizycja

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

Inkwizycja

Postprzez Grim Reaper » 6 maja 2005, 10:21

Misiekh napisał(a):Pozwoliłem sobie wykasować posty niezwiązane z tematem. - Misiekh
PS. A co do inkwizycji, to o ile z historii pamiętam, tak naprawde była taka jak w stereotypie tylko w Hiszpanii ;)

Misieh nie zgodzę się z tobą!!Na historii miałem pokazany wykres ofiar inkwizycjii.Hiszpania: ok.60-70 tys.spalonych na stosach Niemcy: ok.45-50 tys. spalonych Francja: ok.35 tys spalonych Polska(tk u nas też była inkwizycja choć dużo łagodniejsza): ok.5-10 tys spalonych.

Tak więc to nie było zjawisko lokalne a kościół walnie się do tego przyczynił.
W końcu zabijali tylko heretyków i czarownice/czarowników....
Koniec i tak jest bliski strzeżcie się! Jeśli Apokalipsa św.Janka nie myli się to jesteśmy na 5 z 7 pieczęci baranka czyli baaardzo zaawansowani w podróży do końca świata...

No i kto mi powie że KK nie ma związku z śmiercią tysięcy/milionów niewiernych mimo że Chrystus kazał kochać swoich nieprzyjaciół?
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Fraa » 6 maja 2005, 12:48

Grim, mogę zapytać, z jakich źródeł był ten wykres??
Bo ja akurat przychylałabym się do opinii Miśkha.
Ahaa, a w ogóle to chodzi Wam o pierwotną Inkwizycję, czy o jej odnowę gdzieś w epoce nowożytnej (nie pamiętam konkretniej już kiedy...) ? Bo ta druga rzeczywiście była krwawsza... ale ona z kolei nie ogarnęła całej Europy.

No i co - ludobójstwo pięć wieków temu ma świadczyć o bliskiej Apokalipsie, czy jak?

Eee tam - co mnie obchodzi koniec świata właściwie? :P Zaraz, zaraz... kto to powiedział... Kisielewski...?
"Trudno udawać, że obchodzą mnie przyszłe pokolenia" :D
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Logan » 6 maja 2005, 14:00

Grim Reaper napisał(a):W końcu zabijali tylko heretyków i czarownice/czarowników....
(...)
No i kto mi powie że KK nie ma związku z śmiercią tysięcy/milionów niewiernych mimo że Chrystus kazał kochać swoich nieprzyjaciół?

Prawdziwych czcicieli Szatana albo czarowników spośród ofiar Świętej Inkwizycji ciężkoby się doszukać. Inkwizycja była jak pies na smyczy władców i bogaczy - kto podpadł to tego na stosik.

Pozatym Kościół oficjalnie przeprosił i przyznał się że Inkwizycja była olbrzymim błędem i wypaczeniem. Oczywiście nie zwróci to życia ofiarom, ale jest przynajmniej jakaś skrucha. A na przykład Rosja nigdy oficjalnie i z pełnią czcią nie przeprosiła za zbrodnię Katyńską (tu działał twój ulubieniec Stalin), zamiast oficjalnej pozycji jest tuszowanie i zganianie na Niemców.

Pozwoliłem sobie wydzielić ten wątek :) - Misiekh
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Fraa » 6 maja 2005, 14:54

Ja cały czas czekam na podanie źródła tego wykresu o ofiarach Inkwizycji.

W ramach ciekawostki - dla celów Świętego Oficjum Kościół wprowadził spowiedź w jej obecnym kształcie. :) Uważam to za całkiem cwany sposób wyszukiwania heretyków. ;)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Grim Reaper » 6 maja 2005, 19:48

Logan napisał(a):
Grim Reaper napisał(a):W końcu zabijali tylko heretyków i czarownice/czarowników....
(...)

Pozatym Kościół oficjalnie przeprosił i przyznał się że Inkwizycja była olbrzymim błędem i wypaczeniem. Oczywiście nie zwróci to życia ofiarom, ale jest przynajmniej jakaś skrucha. A na przykład Rosja nigdy oficjalnie i z pełnią czcią nie przeprosiła za zbrodnię Katyńską (tu działał twój ulubieniec Stalin), zamiast oficjalnej pozycji jest tuszowanie i zganianie na Niemców.

Pozwoliłem sobie wydzielić ten wątek :) - Misiekh

No idąc w tę stronę Ożywię Hitlera który wyrazi szczery żal za swoją politykę Nacjolistyczną.I czy to go usprawiedliwia??NIE!!! W żadnym wypadku!
KK też powinien ponieść konsekwencje za ,,oczyszczanie świata z heretyków"!Tylko że kto będzie sądził ,,jedynych sprawiedliwych"??
No kościół sie tak określa.Słyszałem na kazaniu gdy przechodziłem koło kościoła.

Fafarafa niestety nie powiem bo to było tylko na lekcję i nauczyciel zabrał do siebie te materiały. :cry: Inaczej bym ci to udowodnił.

To spytaj nauczyciela :) - Misiekh
Nie chciałem pisać jednozdaniówki
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Sancho » 6 maja 2005, 22:13

KK i ponoszenie konsekwencji?? :roll: a to smieszne... nie poniosa konsekwencji nigdy.. a dlaczego bo sa autorytetem i najwieksza organizacja na swiecie laczaca miliony ludzi... Hitler nie ponosil zadnych konsekwencji bo "umarl". za takie bledy w dzisiejszym jedyna konsekwenja jest dla KK niesmak w sutach gdy ktos mowi o inkwizycji i o innych bledach kosciola...
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
Sancho

Postprzez Grim Reaper » 7 maja 2005, 06:35

Tylko co nam po niesmaku KK?Przecież Niemcy też mają niesmak po Adolfie i co z tego?Oni przeprosili w jego imieniu bo nie mieli wpływu na to co robił.

KK i ponoszenie konsekwencji?? Rolling Eyes a to smieszne... nie poniosa konsekwencji nigdy.. a dlaczego bo sa autorytetem i najwieksza organizacja na swiecie laczaca miliony ludzi...

Tu się zgodzę niestety z Sanchem. :( Oni są i będą autorytetem tylko nie wiem dlaczego.Ich wiara ma więcej błędów oraz niedomówień niź jakakolwiek inna.
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Sancho » 7 maja 2005, 08:28

dlaczego? bo odpowiadaja ludzkosci na zawsze zadawane pytania. gdzie sie konczy nasza droga? jak sie zaczela? czy zycie ma sens? itp
odpowiadaja w prostu sposob tak ze dociera to do kazdego przecietnego czlowieka...
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
Sancho

Następna strona

Powrót do Historia