Rekwizyty na sesjach

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

Rekwizyty na sesjach

Postprzez naimad » 26 gru 2004, 22:20

Czy przypominacie sobie, aby Wasz MG (albo wy, jesli mistrzujecie), przyniósł na sesję jakieś rekwizyty umilające jej prowadzenie? Jeśli tak, to jakie? Ja zawsze przynosiłem star mapy, ogłoszenia i inne takie... ot, żeby rozbudzić nastrój...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 27 gru 2004, 11:52

pare razy do zewa przygotowywalem listy, sonety szekspira, raporty z kostnicy, mapy oczywiscie i analogi z jazzem(i raz sie trafil pruski pałasz)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Misiekh » 27 gru 2004, 17:14

Jak żeś ty zdobył raporty z kostnicy??
Misiekh

Postprzez Jok » 28 gru 2004, 12:56

wymyslilem? :roll: (na marginesie w jednym z podrecznikow do zewa jest wzor:P)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Balduran De'Arnise » 8 kwi 2005, 14:32

Ja jako MG używam różnorakich rekwizytów:
-Szklana kula (Mała ale zawsze),
-dyzodorant jako Trująca Chmura,
-obowiązkowo mapy,
-czasem w trakcie bitew figurki (Bo czasem ciężko powiedzieć co chce się zrobić :lol:),
- jak jestem u babci to w trakcie walk bierzemy broń i zamiast kostek sami odgrywamy walki, heh las w pobliżu- dużo miejsca (Gracze nie lubią tego rozwiązania bo w walce jestem ponoć dużo lepszy od nich), co prawda czasem zapominamy o grze i w ekstatycznym uniesieni lejemy się mieczami po mordach, ale cóż.... :wink:
-pancerze i ubrania (wiadomo)
-Miecze, sztylety, topory i cała reszta
-zapalniczka & dyzodorant jako miotacz ognia/ smoczy dech :twisted:
-W plenerze to korzystamy też często z pochodni :P
-Dokumenty, listy, i takie tam
Ostatnio edytowano 9 kwi 2005, 22:49 przez Balduran De'Arnise, łącznie edytowano 1 raz
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 kwi 2005, 17:21

Ja jako MG używam listów, map i czasami odgrywam sceny walk (ale bardzo wolno, nie żeby się prać, tylko żeby zrozumieć co gracz chce zrobić) za pomocą kijów i/lub mieczy. Do tego świece czasami, zazwyczaj na stole leżą też jeden lub dwa sztylety.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez evilmg » 19 lip 2008, 15:51

bardzo czesto przygotowywalem listy (pisane recznie, badz specjalna czcionka na kompie, a nastepnie drukowane), oraz listy goncze, jako ze Lowca Nagrod byl calkiem popularna profesja w stworzonym przeze mnie swiecie.

Listy goncze tworzylem recznie, mialem tez okazje wykazac sie talentem graficznym przy rysowaniu podobizn przestepcow. Dzieki temu zabiegowi, gracze wylawiali takich bandziorow dzieki samemu opisowi postaci ktora spotkali. Ponadto wprowadzalo to niezly klimat na sesje.

Zwykle listy gracze mogli znalezc w przeroznych lokacjach, a czesc z nich byla zupelnie bezuzyteczna. Efekt 'starosci' uzyskiwalem dzieki moczeniu listu w soiczku z esencja herbaciana, oraz dodatkowym strzepieniu/nadpalaniu krawedzi.

Jesli chodzi o rekwizyty z kategorii 'dziwne, niekoniecznie pozytywne', to raz wpadlem na pomysl, by moj pokoj ulegl malej metamorfozie. mianowicie zamienilem go na laboratorium szalonego alchemika, gdyz w takim wlasnie miejscu znalezli sie bohaterowie graczy. meble i inne niepasujace przedmioty pozaslanialem przescieradlami i czarnymi plachtami wyszukanymi na strychu. na polki powystawialem sloiki, kolby, retorty (suweniry z lekcji chemii w szkole podstawowej :)) powypelnioane przeroznymi cieczami. do niektorych powkladalem zdechle zwierzeta ktore znalazlem w okolicy - usmiercony przez kosiarke padalec, padniete owady, oraz wylowiona ze stawu zdechla rybe. od razu ostrzegam - ryba to NIE BYL dobry pomysl. w czasie sesji musialem sie jej pozbyc, gdyz lekko przesmierdla :). wystroju dopelnialy pozawieszane na scianach maszkary, i drewniane plaskorzezby. no i oczywiscie swiece - absolutny niezbednik + kadzidla (z tym rowniez nie ma co przesadzac, bo graczy moze rozbolec glowa) no i nastrojowa muzyka.
evilmg

Re: Rekwizyty na sesjach

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 15:05

Ja przykładowo opracowałem dla moich Graczy "Niezbędnik Gracza". Na kilku stronach zebrałem moim zdaniem najważniejsze informacje, cennik różnych rzeczy, etc. W trakcie sesji są dwa egzemplarze tego Niezbędnika i są pod ręką. Przygotowałem też "Imperialne Vademecum" - zbiór najważniejszych informacji o Imperium (do Warhammera), coś o geografii, polityce, etc. Poza tym, pod powstaje również "Na gościńcach Imperium", gdzie chciałbym zebrać cenniki karczemne z rozbudowanym menu, losowe spotkania/wydarzenia na trakcie i w karczmie oraz spis gier i zabaw i może coś jeszcze.

To z takich rzeczy przygotowanych dla Graczy. Aktualnie prowadzę "Wewnętrznego wroga", więc niejako kwestia rekwizytów jest za mnie rozwiązana, bo są one już gotowe. Poza tym staram przeglądać się dom w poszukiwaniu różnych rzeczy, które mogą być wykorzystane na sesjach. Stare monety czy jakieś sygnety mamy, które potem robią za magiczne artefakty.

A co tu zresztą gadać, ja już na świat patrzę z perspektywy sesji :D Jak jestem gdzieś na zakupach i wpadnie mi w oczy coś, co można wykorzystać na sesji, no to bach - jest w koszyku i do kasy :)
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Powrót do Gry fabularne