Czy rozmawiasz z Graczami?

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

Czy rozmawiasz z Graczami na temat grania?

tak - bardzo często (po każdym spotkaniu)
3
60%
tak - dość często
2
40%
rzadko (jeśli pojawi się jakiś problem)
0
Brak głosów
nie rozmawiam, nie czuję takiej potrzeby
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

Czy rozmawiasz z Graczami?

Postprzez Pafnucy » 16 mar 2012, 13:38

Czy rozmawiasz ze swoimi Graczami? Czy jesteś otwarty na ich sugestię i krytkę? Nie chodzi mi tylko o rozmowę po grze, kiedy to możesz zadać im ogólnie pojęte pytanie: "jak się Wam podobało"? Kiedy możesz ich zapytać o różne aspekty zakończonej przygody. Wtedy możesz uzyskać informację, jak podobała się walka? Czy scenariusz był ciekawy? A jeśli nie, to gdzie popełniłeś błąd? No i przede wszystkim - czego od Ciebie oczekują? Tego typu pytań można tu przytoczyć wiele oraz rodzaj informacji, jakie można otrzymać. Osobiście uważam, iż jest to elementarny i najważniejszy sposób komunikacji na linii MG - Gracze.

Jednak w tym temacie pragnę również poruszyć inna formę dyskusji. Dość trudną dla mnie do zdefiniowania. Mam na myśli dyskusję z Graczami o RPG w ogóle.

Mam nadzieję, iż lektura zachęci Was do rozmowy z Graczami, ale nie tylko. MG nie może mieć wszystkiego na barkach. Jeśli jesteś Graczem, to może sam zaproponuj jakąś dyskusję. Nie muszą to być jakieś filozoficzne wywody. RPG to przecież sztuka komunikowania się. Także zapraszam wszystkich do komunikacji i rozmawiania. Niech RPG nie będzie tylko grą samą w sobie!
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: Czy rozmawiasz z Graczami?

Postprzez Jok » 16 mar 2012, 16:08

tak rozmawiam. Gdy gracze chca rozmowiac o sesji to znaczy ze sesja byla dobra. A najlepsze jest to jak po grze rozkminiaja miedzy soba np jak rozwiazac dana zagadke, lub co sie ku...dzieje. To prawdziwy, najlepszy komplement dla mg, gdy po grze, przygoda dalej "zyje" wsrod graczy :)
Dlatego jestem otwarty na ich sugestie i pomysly, ale nigdy nie zdradzam co sie stanie dalej. Ew. po grze , zakonczeniu przygody mowie co bylo czym ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Re: Czy rozmawiasz z Graczami?

Postprzez Pafnucy » 18 mar 2012, 12:34

U mnie po zakończonej sesji pada z moich ust sakramentalne "no to najpierw Wy..."
I Gracze wtedy oceniają mnie jako Mistrza Gry :king: Tylko mi PeDeków nie dają :P Ale ogólnie chodzi o ocenę: co się udało a co nie? Opisy, walki, odgrywanie BN`ów, etc.

Zachęcam każdego Mistrza Gry do wprowadzenia takiego zwyczaju na swoich sesjach. Na prawdę pomogło to znacząco na polepszenie moich sesji.
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Powrót do Gry fabularne