I drużyna się rozdziela

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

I drużyna się rozdziela

Postprzez Pafnucy » 16 mar 2012, 12:01

Ave!

Czasem tak na sesjach bywa, że drużyna się rozdziela. Albo jedna postać, ale mniejsze grupki. No właśnie i jak rozwiązujecie ten "problem"?

Zauważyłem, że są dwie główne "szkoły" podejścia do tego tematu:
1. Wszyscy Gracze zostają na miejscu, a MG prowadzi tylko części.
2. Gracze, którym MG nie będzie akurat prowadził wychodzą.

W moim przypadku wyboru dokonali same Gracze i wybrali drugą szkołę. Jednak jak to sami nazwali, to takie "zło konieczne". Wiadomo, że przez ten okres czasu nie grają. Jednak wiedza, którą normalnie by otrzymywali siedząc w czasie kiedy inni grają trochę psuje im zabawę.

Poza tym, tego typu scenki są powiązane z motywem podwójnego agenta, któreś z postaci. Postać może być jednocześnie przykładowo kultystą. Albo mogę być wtedy prowadzone rozmowy o któreś z postaci, jeśli rodzi się jakiś konflikt.

Ja ze swojej strony staram się, aby takie przerwy nie trwały więcej jak 20-30 minut. Jeśli nawet samo rozdzielnie zajmuje więcej czasu, to przerywam prowadzenie jednej grupce i zajmuję się drugą. Potem znów przerwa i powrót do pierwszej. Wszystko po to, aby zbytnio nie wybijać z rytmu rozgrywki Graczy.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji,
Paf
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: I drużyna się rozdziela

Postprzez morfin » 16 mar 2012, 13:40

Jest jeszcze inna szkoła - Gracze nie biorący udziału w scenie, zakładają na uszy słuchawki (jak w Wielkiej Grze :wink: ) i udają, że nic ich nie interesuje. Sprawdza się jedynie na krótkich etapach. :)
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Pafnucy » 16 mar 2012, 13:42

morfin napisał(a):Jest jeszcze inna szkoła - Gracze nie biorący udziału w scenie, zakładają na uszy słuchawki (jak w Wielkiej Grze :wink: ) i udają, że nic ich nie interesuje. Sprawdza się jedynie na krótkich etapach. :)

U mnie funkcjonuje "zatykanie się" - wybrani Gracze zatykają sobie uszy. Ale wykorzystuje to na krótsze momenty lub jeśli chcę przekazać tylko jakąś krótką informację przeznaczoną dla wybranego Gracza/Graczy.
Obrazek
Pafnucy

Postprzez morfin » 16 mar 2012, 13:48

No, nie... słuchawki są jednak na nieco dłużej, niż "zatykanie się". :tak: Poza tym, czy takie zatykanie uszu działa? Bo wyglądać musi komicznie.
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Pafnucy » 16 mar 2012, 13:51

morfin napisał(a):No, nie... słuchawki są jednak na nieco dłużej, niż "zatykanie się". :tak: Poza tym, czy takie zatykanie uszu działa? Bo wyglądać musi komicznie.

Działa i sprawdza się.
Czy wygląda komicznie? Hmmmm... Ja skupiam się na Graczu/Graczach, którym prowadzę a oni na mnie, więc trudno powiedzieć :roll:
Obrazek
Pafnucy

Postprzez Misiekh » 16 mar 2012, 15:55

A ja się po prostu staram unikać rozdzielania drużyny, a już broń Boże stawiania graczy przeciwko graczom. Wiem, że pewnie tracę w ten sposób możliwości fabularne (np. właśnie motyw zdrajcy czy podwójnego agenta), ale coś za coś. Prowadzenie na zmianę różnym graczom nigdy się dobrze nie sprawdza. Ci,którzy nie grają, w tym czasie się nudzą.

Jeśli już dochodzi do podziału drużyny (np.jedna postać idzie do lasu, a pozostałe siedzą w karczmie), to prowadzę na zmianę, ale w jednym pokoju, bez wychodzenia.
Misiekh

Postprzez morfin » 16 mar 2012, 18:25

Rozgrywka Gracz vs. Gracz potrafi być pasjonująca i nie przeszkadzają momenty przestoju na konieczne w takich sytuacjach "nudzenie się". Bardzo, bardzo niewielu MG potrafi dostarczyć tylu emocji w trakcie pojedynku, co zawzięty i doskonale znający nasze możliwości kolega drużyny. :tak:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Jok » 16 mar 2012, 18:58

ja nigdy zadnej sytuacji nie unikam - malo tego czasami zdarzylo mi sie konspirowac podwójnego agenta, albo zdarzylo mi sie z takim grac.
Nie bardzo ufam w zaslanianie uszu - moga podsluchiwac. Najczesciej z rozdzielonym - rozdzielonymi wychodze do innego pokoju - nigdy jednak niezdarzylo sie by takie gry rozdzielonych trwaly dlugo - widze ze gracze jednak kurczowo i instynktownie sie siebie trzymaja
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Następna strona

Powrót do Gry fabularne