Opisy krajobrazu

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

Opisy krajobrazu

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 13:37

Czy na swoich sesjach opisujesz krajobrazy bardziej malowniczo? Czy jako Gracz chcesz, by twój Mistrz Gry skupiał się na tych wątkach?

I nie chodzi mi o zwykłe zwrócenie uwagi na otaczający BG teren. Ale o "poetyckie" i malownicze opisanie jakiegoś widoczku. Kiedy Mistrz Gry nagle przez 5 minut gada skupiając się na opisaniu polany czy widoku na przełęczy.

Ja osobiście jako MG na sesja nader lubię sobie tak popłynąć z takimi opisami. Nawet odpowiedni kawałek muzyczny często puszczam pod taki dłuższy opis.
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: Opisy krajobrazu

Postprzez Jok » 19 lut 2012, 15:31

mysle ze nie ma co przesadzac z opisami. owszem to mily uzpelniacz ale tylko uzpelniacz. np we Władcy Pierscieni Tolkien troche przesadzal z opisami i wielu czytelnikow to zniechecalo. Dlatego nie ma co przesadzac
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 15:40

Jok napisał(a):mysle ze nie ma co przesadzac z opisami. owszem to mily uzpelniacz ale tylko uzpelniacz. np we Władcy Pierscieni Tolkien troche przesadzal z opisami i wielu czytelnikow to zniechecalo. Dlatego nie ma co przesadzac

Przede wszystkim, wszystko zależy tutaj od Graczy. To oni powinni być ostatecznym arbitrem.

Jednak jak dla mnie, takie opisy są nader przydatne. Dzięki nim możemy w znacznej mierze kształtować klimat określonego miejsca. Stanowią one swego rodzaju bramę dla Graczy do określonej lokacji. Ja dodatkowo nawet pod takie opisy dobieram odpowiednią ścieżkę dźwiękową.
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Postprzez Jok » 19 lut 2012, 16:02

zgadzam sie - ale zauwaz ze ja napisalem zeby z tym nie przesadzac ;) umiar jest najwazniejszy
Jok

Postprzez morfin » 20 lut 2012, 16:39

Jok napisał(a):we Władcy Pierscieni Tolkien troche przesadzal z opisami i wielu czytelnikow to zniechecalo.

Grr... cóż za wielce irytujący tekst! Jak komuś opisy przyrody przeszkadzają, to z czym się pcha do książek, melepeta?! Niech sobie Fakt poczyta, zwłaszcza tę stronę z "nieskromną panią".

Jok napisał(a):umiar jest najwazniejszy

Olaboga, co za komunały... a gdzie nie jest?

Opis przyrody, albo raczej rozwińmy zagadnienie - opis otoczenia, jest bardzo ważny, trzeba jednak wiedzieć, kiedy go stosować. Użyty umiejętnie, plastyczny i rozbudowany, dostarcza wrażeń, których nie sposób wywołać choćby techniką 3D. Ale to trzeba umieć... :roll:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Jok » 20 lut 2012, 17:13

morfin co do WP to ja mowie o opiniach z ktorymi sie spotkalem. Osobiscie nie przeszkadzalo mi to u Tolkiena, ale np w lekturze "Nad (czesławem) Niemenem" to juz mi przeszkadzalo (zapewne dlatego ze czytalem to w LO jako mus ;) )

Osobiscie gdy prowadze jakas przygode i mam opis przyrody to zeby nie uspic graczy robie to w ten sposob:
"Góry Mgieł przypominają Tobie krasnoludzie Gormanie Twoje rodzinne strony. Natomiast dla Ciebie Elfie Nitrhimilu nagie skały wydały się zdecydowanie nieprzyjemnym, pozbawionym życia miejscem. Oczywiście nie widziałeś tego co widział w nich krasnolud.Dla Ciebie Gormanie te wzniesienia i turnie to prawdziwy raj dolimitu poprzecinanego zylkami kwarcu" bla bla itd itd
Jok

Powrót do Gry fabularne