MG: Opisywanie walk

Puść wodze swojej wyobraźni, wciel się w rolę fikcyjnej postaci która istnieje tylko dzięki Tobie.

Postprzez Misiekh » 15 lis 2004, 20:16

a skąd to można ściągnąć? bo szukam na DC++ i nie bałdzo jak na razie
Misiekh

Postprzez Logan » 15 lis 2004, 23:52

Misiekh napisał(a):To się chwyta pustą kartę postaci, 2k10, k6, k4 i turla mu nową postać, którą MG jakoś wkręci do scenariusza ;). Jak postać ginie to ginie i nie ma zmiłuj, no chyba że ktoś ma przy sobie jakąś wodę życia czy inne cuda nowoczesnej magii :)

U nas na sesjach też nie ma nigdy wskrzeszania, takich czarów nigdy nie stosowaliśmy. No chyba że czasem korzysta się z tzw. punktów przeznaczenia, ale jak mogiła to mogiła. Turlać i wkręcać się od nowa.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez shira_ » 16 lis 2004, 17:56

jeżeli ktos jest surowym MG to tak bywa.....ale czasem można pujsć na reke graczom żeby się z bytnio nie bulwersowali i za szybko nie zniechęcali w szczególności gdy są to początkujący.....
shira_

Postprzez Misiekh » 16 lis 2004, 21:35

Czy ja jestem surowym MG? Jeszcze nigdy nie zabiłem graczom postaci (tylko raz jedną spetryfikowałem, a kilka schaosiłem tak że były złe i niedobre i np. miały rogi :twisted: ), zawsze daję im jakąś szansę żeby się mogli uratować i jak dotąd umieli te szanse wykorzystać ;). Ale uważam, że jak gracz takiej szansy nie wykorzysta to nie ma zmiłuj. Np tak na logikę - zanim oni trupa doniosą do jakiegoś czarodzieja który by poległego ożywił, to już dawno zacznie gnić.

PS. Joku albo Naimad, może wydzielcie ten offtopic do nowego tematu, bitte :) 8)
Misiekh

Postprzez naimad » 29 gru 2004, 21:09

Nie trzeba, właśnie kończymy offtop, gdyż chcę oznajmić z czym ja mam problem podczas opisywania walk. Otóż... jak opisać obrażenia np. 20pkt życia w każdej turze, podczas gdy np. epicki bohater ma ich 400? W każdej turze miecz przeciwnika robi mu ryski na ciele? To byłby bardzo dziwny opis, powiedzcie prosze, jak Wy sobie z tym radzicie...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Diabellus » 30 gru 2004, 10:05

Nie gramy w D&D :P . To jest zaleta WFRP, ze nie ma tam niewyobrazalnych ilosci HP'kow. A jak sobie radze jesli juz trzeba? Nie bylo czegos takiego jak massive damage czy jak to tam sie zwalo? W kazdym razie jest to suma obrazen, jaka gracz moze otrzymac w krotkim czasie... Wiec nawet te 20 hp'kow mniej przy 400 moze byc groznym cieciem. I pamietaj, ze ci wielcy herosowie maja zwykle wielkie lsniace zbroje, ktore moga zaabsorbowac czesc obrazen ;) .
Diabellus

Postprzez shira_ » 30 gru 2004, 12:21

szczerze to i ja mamz tym problemyu i te momenty..momenty walki byly zawsze dla mnie najgorszymi momentami do wczucia sie i opisania walki....jakos mam najwieksze oporey przed tym..jednym z roziwazan sa dwaj MP.....jeden opowiada całosc drugi wie wszytsko o potworach i wlakach i prowadzi walke,,,,miałam kiedys takiego specjaliste u boku:)...
Ja - płód wojny
mam prymitywne sny
i samotnych rodziców
Urodziłem się aby umrzeć
shira_

Postprzez naimad » 30 gru 2004, 14:18

No i właśnie z tego powodu już dość dawno zrezygnowałem z mistrzowania.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry fabularne