Filmy wojenne

Każdy ma swój ulubiony film.

Filmy wojenne

Postprzez sirlan » 10 kwi 2005, 17:23

Piszcie tu o filmach wojennych. Ktore polecacie a ktore odradzacie i dlaczego? Czy w ogole lubicie ten rodzaj filmu czy tez za nim nie przepadacie? Ciekaw jestem opinii
sirlan

Postprzez Fraa » 10 kwi 2005, 17:45

Mało filmów wojennych oglądam. Większość zlewa mi się w jedną, nieustającą wojnę. :P

Ale bardzo mi się podobało kilka starszych:
:arrow: "Most na rzece Quai"
:arrow: "O jeden most za daleko" :!: - szczerze przyznam, że nie pamiętam, dlaczego byłam nim aż tak zachwycona. Ale podobał mi się bardzo. :)
:arrow: "Łowca jeleni" :!: :!: - ciężkie, długie, przez pierwszą godzinę niemal nic się nie dzieje... ale jednak ma w sobie "to coś".
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez naimad » 10 kwi 2005, 17:56

Filmów wojennych w ogóle ostatnio jest mało. Ale z reguły jest tak, że jak już coś się ukaże to można to uznać za dobrą produkcję. Widziałem już dziesiątki filmów wojennych, i gorszych i słabszych. Dzielę je na stare i nowe, gdyż wiadomo że efekty i wartka akcja to podstawa takich filmów. Ze starszych najbardziej podobały mi się:

:arrow: "Czterej Pancerni i Pies" - polska produkcja. To w sumie serial, ale grzechem byłoby go pominąć
:arrow: "Zabić Rommla" - kiedyś wypożyczyłem, i nawet mi się spodobało
:arrow: "Oni walczyli za ojczyznę" - chyba wyprodukowany w Jugosławii. Technicznie shit, ale i tak mi się spodobał, choć w tym przypadku nie potrafię tego uargumentować

Nowe:
:arrow: "Szeregowiec ryan" - genialny film. Co jakiś czas puszczają go w TVn. Warto obejrzeć.
:arrow: "Byliśmy żołnierzami" - ten film dla odmiany traktuje o wojnie w Wietnamie. również bardzo dobry
:arrow: "Szyfry Wojny" - nie pamiętam o jakiej wojnie traktuje... ale emocje po obejrzeniu były pozytywne
:arrow: "Cienka Czerwona Linia"
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jade » 10 kwi 2005, 18:26

Nie oglądałam zbyt wielu filmów wojennych. Z tych, co widziałam, a nie zostały jeszcze wymienione... w sumie to jeden. "Pluton". Czemu - nie wiem. Podobał mi się i tyle.
Aha.. i trzeba wziąść poprawkę - oglądałam go daawno. 8)
Drewa pierwsze prawo biologii autostradowej: Na czyściutkiej szybie pierwszy owad rozbryzguje się dokładnie na wysokości twoich oczu.
Jade

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 10 kwi 2005, 20:28

Hmm... w sumie to ciężko nazwać filmem wojennym, ale ma sporo z wojną wspólnego: "Bardzo długie zaręczyny". Dobry film, naprawdę dobry... głupio mi było w kinie, bo ja się poryczałem, a moja dziewczyna nie... :oops:
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Logan » 11 kwi 2005, 00:01

naimad napisał(a): :arrow: "Szyfry Wojny" - nie pamiętam o jakiej wojnie traktuje... ale emocje po obejrzeniu były pozytywne

Film w reżyserii Johna Woo traktujący o II wojnie światowej, epizod na jakiś egzotycznych wyspach.

Ja bardzo lubię filmy wojenne, szcególnie te traktujące o Wietnamie i II WŚ, ale inne wojny też mogą być. Moje ulubione dzieła z tej kategorii:

- Czas apokalipsy F.F. Coppoli
- Pluton, Urodzony 4. Lipca O. Stone'a
- Forrest Gump - tak tak - wojna w tym filmie też była :)

- Wróg u Bram - bardzo dobry film, opowiada o jednej z najzacieklejszych bitew w historii II WŚ - o Stalingradzie.

Chwilowo nic więcej mi do łba nie przychodzi...
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Fraa » 11 kwi 2005, 06:10

"Forrest Gumpa" nigdy nie traktowałam jako filmu wojennego, ale jeśli się uprzeć, to dobrze. ;) Też lubię. :)
Czy mnie pogięło, że zapomniałam o "Czasie Apokalipsy"??? :?

A jeśli się bardzo uprzeć, to "Joanna d'Arc" też się dzieje w czasie wojny - też mi się podobało. :P ;)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez naimad » 11 kwi 2005, 07:12

Jade -> Plutonu nie miałem okazji oglądac :(

Logan -> Czasu Apokalipsy również nie oglądałem choc miałem ku temu wiele okazji. Wróg u Bram - potwierdzam, bardzo dobry film

Ale co do Stalingradu, to oglądałem jeszcze "Stalingrad". Według mnie całkiem przyjemny obraz. Trudno zapomnieć ten charakterystyczny świst kul wbijających się w piasek :)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Następna strona

Powrót do Film