Filmy w 3d

Każdy ma swój ulubiony film.

Filmy w 3d

Postprzez naimad » 28 cze 2012, 12:52

Ze zdziwieniem zauważyłem, że nie ma na naszym forum jeszcze podobnego wątku. Od kilku lat filmy 3d są obecne w polskich kinach. Po początkowej furorze, jaką wywołały, dziś już w sumie na dobre zadomowiły się w naszych multipleksach, ale okazuje się, że (co wnioskuję na podstawie opinii znajomych) kino 3d ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. A Wy co o tym sądzicie, jaka jest Wasza opinia? Czy lubicie, gdy obiekty "wylatują" w Waszą stronę z ekranów, czy może uznajecie to za nieptorzebny gadżet, będący pretekstem do windowania i tak już wysokich cen biletów?

Osobiście nie mam nic przeciwko obejrzeniu od czasu do czasu takiej produkcji, choć przyznam szczerze, iż zdecydowanie wolę tradycyjne kino, bez 3d. Pierwszy powód to cena - w poznańskim multikinie bilet studencki na "tradycyjny" film kosztuje 15zł, na 3d - 25zł plus 2zł za wypożyczenie okularów... Drugi to taki, że na fali popularności kina 3d, mnóstwo produkcji powstaje w takiej technologii, ściaga do kina naiwnych widzów, a podczas oglądania okazuje się, że dobrze zrealizowanych efektów 3d jest jak na lekarstwo. Tak było chociażby z "Johnem Carterem" który miał premierę w marcu, ale to tylko jeden z licznych przykładów.

Ciekaw jestem Waszych opinii.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Re: Filmy w 3d

Postprzez Jok » 28 cze 2012, 18:42

Ja wole filmy w Imaxie te 3D. Bo tylko przy wygietym kineskopie i specjalnie zaprojektowanej sali. bo tak to w normalnych kinach to 3D tylko meczy oczy. mam porownanie Avengersow ktorych ogladalem i w takim i takim kinie. I coz...Imax rzadzi
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Edek » 28 cze 2012, 23:47

Miałam pisać to samo :). Jak 3D to tylko w IMAXie, a najlepiej w ogóle :). Najbardziej denerwuje mnie to, że coraz częściej film puszczany jest wyłącznie w trójwymiarze i nie mamy w ogóle prawa wyboru. Boli również to, że najlepsze trzi de to jest to przed filmem, w reklamie :P.
Będziesz wzywał pomocy głosem szopa pracza!
Edek

Postprzez horman » 24 sie 2013, 16:58

w filmach 3D za mało jeszcze efektów...więc nie warto przepłacać:) myślę że tak za 10lat może te efekty zrobią już takie naprawdę WOW :wink:
horman

Postprzez Jok » 24 sie 2013, 22:04

Ja bym wolał aby roznica w cenie biletow byla mniejsza :/
Jok

Postprzez Arto » 25 sie 2013, 06:54

Czy film 3D jest przeżyciem, za które warto dać taką kwotę?
"Nigdy nie zwyciężysz wroga, którego Twoja wyobraźnia uczyniła niepokonanym."
Arto

Postprzez Jok » 26 sie 2013, 00:38

Arto napisał(a):Czy film 3D jest przeżyciem, za które warto dać taką kwotę?

Czasami warto. A czasami jest tym co rożni od ogladaia filmu w kinie a w domu
Jok

Postprzez Fraa » 26 sie 2013, 07:06

horman napisał(a):w filmach 3D za mało jeszcze efektów...więc nie warto przepłacać:) myślę że tak za 10lat może te efekty zrobią już takie naprawdę WOW :wink:

Imho problem nie polega na liczebności efektów, tylko na ich sensowności. Oglądam film i widzę masę scen zdupywziętych, które wręcz krzyczą, że istnieją WYŁĄCZNIE po to, żeby być w 3d, ale tak naprawdę zupełnie niczego ciekawego nie wnoszą. Jakaś lecąca w widza włócznia, kamień, noże itp. - takie zupełnie zbędne efekciarstwo. Ja osobiście tego nie cierpię i dopóki 3d będzie jechało wyłącznie na tym właśnie zbędnym, banalnym efekciarstwie, podziękuję. Inna sprawa to jakość samego 3d - po "Avatarze" ludzie się zachłysnęli nową technologią i każdą rzecz zaczęli konwertować na 3d - efekt jest taki, że większość filmów wygląda jak taka rozkładana książeczka, gdzie za jednym kartonowym domkiem stoi drugi kartonowy domek.
Cena - ma się rozumieć, to też robi swoje. Dopłacać całkiem solidną kasę za, w gruncie rzeczy, wątpliwej jakości rozrywkę, to mi się nie bardzo uśmiecha.
Ostatnią sprawą, dla mnie przynajmniej dość istotną, są okulary 3d. Jestem ślepakiem i noszę własne bryle - jeśli nakładam na nie jeszcze te 3d, to w połowie filmu nie czuję zatok. Ot, taki tam peszek.

Pointa? Całym sercem hejtuję 3d. ;]
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Następna strona

Powrót do Film