Polskie produkcje wampiryczne

Każdy ma swój ulubiony film.

Re: Polskie produkcje wampiryczne

Postprzez naimad » 6 kwi 2012, 08:03

http://film.bestiariusz.pl/filmy/recenz ... -po-polsku
To tak na dowód, że Polacy wbrew pozorom jak chcą to z wampirami sobie potrafią poradzić :P choć jak wiadomo "Kołysanka" nie traktuje tematu zupełnie serio.

Swoją drogą Joku, co do Twojego pierwszego postu - dziwię się, że Ci się cofa w ostatnim czasie przy oglądaniu polskich produkcji. Śmiem twierdzić, że ostatnie parę lata przyniosły polskiemu kinu własnie mnóstwo dobrych, docenianych nie tylko w Polsce filmów. No chyba, że masz na myśli samą fantastykę - to tu faktycznie jest znacznie gorzej;)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 6 kwi 2012, 10:23

naimad napisał(a):
Swoją drogą Joku, co do Twojego pierwszego postu - dziwię się, że Ci się cofa w ostatnim czasie przy oglądaniu polskich produkcji. Śmiem twierdzić, że ostatnie parę lata przyniosły polskiemu kinu własnie mnóstwo dobrych, docenianych nie tylko w Polsce filmów. No chyba, że masz na myśli samą fantastykę - to tu faktycznie jest znacznie gorzej;)

pozwol ze przytocze tu cytat z siebie samego podczas Pyrkonu: "Polska kinematografia umarła w momencie gdy Karolak dostal sie do filmu"

Nie ma co sie zachwac ze jest kilka offowych filmow czy pseudochistorycznych produkcji w 3D. Nie naprawde to sie nie umywa do dobrych filmow z lat 70-80 tych. Tu mozna powiedziec kilka dobrych tytulow. Ale pokaz mi jedna dobra komedie od powiedzmy "Poranku kojota" - ktory i tak juz balansuje na krawedzi dobrego smaku.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez naimad » 6 kwi 2012, 11:09

Przydałoby się wydzielić osobny temat, bo może zacząć się ciekawa dyskusja. Pierwsze pytanie to takie - co rozumiesz pod pojęciem offowego filmu? Nie kryję, że większośc z tych dobrych polskich produkcji, które mam na myśli, to filmy, które rzadko dostają się do multipleksów, a raczej grane są w kinach studyjnych - i w tychże studyjnych kinach zbierają wielotysięczną, wbrew pozorom, widownię.

Pisząc o komedii faktycznie wybrałeś gatunek w którym wprawdzie dzieje się wiele, ale zazwyczaj słabo, dominują "ciacha", "wyjazdy integracyjne" i inne tego typu niewypały. Ale już np. "Baby są jakieś inne", choć genialny nie był, to z pewnością godny odnotowania. Nie wspominając o "Rewersie" - naprawdę udany film.

Pisząc o dobrych polskich filmach powstałych w ostatnich latach mam jednak na myśli raczej inne gatunki. Zwróć uwagę na takie produkcje jak "Róża", "Erratum", "Daas", oraz z tych bardziej popularnych - "W ciemności", który słusznie otarł się o Oscara. Nie wspominając już o filmach bardzo niedocenianych. Vide "80 milionów", "Kret" "Mała Moskwa" itp.
Nie twierdzę, że kino polskie jest teraz w świetnej dyspozycji - ale wobec lat 90-tych widzę jednak pewien postęp i trzymam kciuki, żeby ta pozytywna tendencja się utrzymała.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Krakau » 7 cze 2012, 15:56

Ja mam cichą nadzieję, że ten projekt wypali, w końcu jakość polskich produkcji fantasy i science-fiction nie polepszy się, jeśli nie będziemy ich kręcić. Pomijając już kwestię samego tego serialu to bądźmy szczerzy, ale oprócz animacji Bagińskiego, jedyną dobrą ekranizacją polskiej fantastyki jest "Solaris" Tarkowskiego, a gdyby mnie zmuszono to wybrania najlepszych filmowych uniwersów science-fiction w Polsce to obok Szulkina i Żuławskiego byłby pewnie Kapitan Bomba Git Produkcji, bo po prostu nie ma wyboru.
Ale pokaz mi jedna dobra komedie od powiedzmy "Poranku kojota" - ktory i tak juz balansuje na krawedzi dobrego smaku.
"Jasminum", "Angelus", "Vinci", "Dzień świra", "Listy do M.", "Wesele", "Głośniej od bomb"- to jak dla mnie przynajmniej dobre komedie, ale gust jest rzeczą względną.

Co do seriali: "PitBull", "Czas honoru", "Oficer", "Glina", "Przepis na życie", "Ekipa", "Krew z krwi".
Krakau

Poprzednia strona

Powrót do Film