Walking Dead

Każdy ma swój ulubiony film.

Walking Dead

Postprzez Galathar » 27 sie 2010, 03:21

Słyszeliście o tym czymś? Jak nie to oblookajcie trailer. Ja tam jestem uchachany i tylko czekam aż się to stanie dostępne. Wiadomo serial to nie film kinowy - musi go cechowac pewna umownośc, chocby ze względu na koszty. A tu z tym jest naprawdę nieźle. Zwłaszcza te zwłoki na końcu, czyli urwany w połowie korpus wlekący się po ziemi. Dziwnie to może brzmiec, ale to naprawdę sympatyczne :D A do tego dziewczynka z przytulanką... Całośc na podstawie komiksu. Coś mi się wydaje, że jeszcze wrócimy do tego serialu o zombie (btw. scena w szpitalu wywołuje u mnei skojarzenia z Resident Evil 1 i 28 dni później)

Link tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=yg46DWI_ ... re=popular
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Re: Walking Dead

Postprzez Misiekh » 27 sie 2010, 20:31

Kruca, fajnie się zapowiada :)
Podoba mi się klimat trailera, zwłaszcza muzyczka fajnie go tworzy. Jeśli serial będzie taki klimatyczny, to będzie naprawdę fajny :)
Misiekh

Postprzez Logan » 30 sie 2010, 16:18

Wygląda oldschoolowo, zwłaszcza motyw z krukami - zawsze musi być :) Najbardziej kojarzy mi się z Bastionem Kinga, ale oczywiście wszystkie dalsze produkcje też jak np. "Jestem Legendą", wspomniane RE, 28 Days, czy niedawny Zombieland.

Może jest już określenie na koniec świata spowodowany anihilacją ludzkości w wyniku przemienienia ich w zombie? Motyw dość powszechny... :)

Do Polski już dotarło... :P

Obrazek
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Galathar » 1 lis 2010, 22:21

"Apokalipsa zombie" właśnie ^^ romantyczne, prawda? :D Swoją drogą, tu jest ciekawy link: http://www.cracked.com/article_18683_7- ... ickly.html

A tak w temacie, pierwszy odcinek, premierowy zebrał ponad 5 milionów ludzi przed TV w USA. Kwestia czasu kiedy toto dotrze do polski, ale oby prędzej, niż później :) Choć pewnie ściągnę sobie, a potem obejrzę i tak w TV. Po prostu zanim się doczekamy serialu na DVD albo w jakimś programie (jakim?) minie zbyt dużo czasu, bym mógł cierpliwie czekać na to ^^
Galathar

Postprzez Logan » 6 lis 2010, 15:51

Wczoraj obejrzałem pilotowy odcinek. Nie powiem, że jestem super mega zadowolony, owszem, oglądało się całkiem fajnie, ale brak tu tych emocji, które towarzyszyły pierwszym odcinkom Losta, Dextera, czy Prison Break. Wtedy człowiek wprost nie mógł się oderwać od telewizora. Jest to głównie specyfika narracji, w "Walking Dead" wszystko dzieje się powoli, z tego co widziałem i z przeczytanych recenzji, twórcy stawiają przede wszystkim na warstwę psychologiczną, a nie na bezmyślną młóckę. Reżyserem serialu jest Frank Darabont, ten sam, który stworzył "Skazani na Shawshank" i "Zieloną Milę", a producentem Gale Ann Hurd (m.in."Terminator", "Obcy 2") - mam więc olbrzymią nadzieję, że po 2-3 odcinkach akcja rozkręci się na dobre, bo tacy ludzie nie uznają kompromisów.

Świetnie prezentuje się zrujnowane i opuszczone miasto, no i same zombiaki to mistrzostwo świata, zdecydowanie najlepiej "zrobieni" ze wszystkich ghulowatych filmów w stylu Romero.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Galathar » 6 lis 2010, 19:14

Tu to raczej kwestia scenarzysty komiksu, Roberta Kirkmana, ale można zerknąć tam dla porównania chociażby - ciekaw jestem na ile komiks pokrywa się z filmem. Na razie jednak odczekam trochę i ściągnę za jakiś czas.
Galathar

Postprzez Cazpian » 16 lis 2010, 16:40

Po dwóch odcinkach, które już obejrzałem mogę stwierdzić, że serial ma potencjał. Niemniej zobaczymy jak będzie dalej bo można go bardzo łatwo sknocić .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Chitos » 12 gru 2010, 21:59

Pierwszy sezon (6 odcinków) skończony. Serial moim zdaniem świetny, mam nadzieje, że w kolejnym sezonie nie zamieni się w szablonowe wycinanie żywych trupów.
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Następna strona

Powrót do Film