Incepcja

Każdy ma swój ulubiony film.

Incepcja

Postprzez Logan » 23 sie 2010, 22:56

Co sądzicie o nowym obrazie Christophera Nolana? Jestem świeżo po obejrzeniu i muszę powiedzieć, że reżyser nowego Batmana nie zawiódł, a wręcz podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej. Film pełen akcji, połączenie Matrixa z powieścią psychologiczną, coś na kształt lekko zakurzonej "Celi". Świetnie zrealizowany i zagrany.

Ktoś już widział? Jakie wrażenia? IMHO trochę zagmatwany, ale daje radę :D

PS. W najbliższej aktualizacji filmowej recenzja.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Re: Incepcja

Postprzez Firewarrior » 24 sie 2010, 15:22

O, to czekam na recenzję w takim razie... :) Film mnie rozwalił, rozpruł i przemielił, w dodatku można go nieźle rozwalić Freudem, Jungiem i Lackanem :)
Firewarrior

Postprzez Logan » 24 sie 2010, 17:48

Ja go nie ocenię przez pryzmat psychologii, bo nie mam o tym pojęcia, no, chyba że w jakimś filmie było... ;)

Swoją drogą strasznie denerwujące były te uproszczenia, nikt nie je, nie pije, nie śpi, a chodzi i żyje, ale to są właśnie zalety (lub wady) filmów akcji. Pewnie gdyby Incepcja trwała tyle co Avatar, to byłoby parę "ludzkich scen". Co by tu nie gadać, film strasznie wciągający, jak znam życie niedługo kolejna część, albo prequel...

EDIT: no z tym nie spaniem to mnie trochę poniosło, bo cały czas śpią :P
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Madalena » 6 wrz 2010, 23:11

Mnie "Incepcja" dosłownie wgniotła w krzesło. M A S A K R A !

Film bardzo dobry, byłam w kinie już dwa razy i pewnie wybiorę się po raz 3.
I have ways to make you talk,
but you have nothing interesting to say
Madalena

Postprzez Galathar » 6 wrz 2010, 23:46

Nieźle - to jak z Avatarem :D No i z Mrocznym Rycerzem ^^ Swoją drogą ciekawe, że ludziom się dziś chce wydawać kasę na to, by pójść do kina jeszcze raz - i że powstają takie filmy, które wzbudzają zachwyt aż tak bardzo. Widać kino nie jest w tak złym stanie, jak by to malkontenci chcieli.

Sam chętnie Incepcję bym obejrzał, ale niestety póki co to niemożliwe - zbyt zajęty jestem, a i za robotą się trza rozejrzeć i dopiero wtedy po kinach będę mógł latać :) A jak bym już film obejrzał, to pewnie bym się doczepił do uproszczeń, o których Logan się czepia, a doczepiłbym się pewnie dlatego, że się czepia :D Może takie było założenie twórców? A może nie było gdzie tego upchnąć i dodanie takich scen na siłę byłoby błędem? A może rzeczywiście nie pomyśleli o tym? Nie wiem, nie widziałem, ale o tym, że Logan napisał recenzję tu w tym temacie wspomnieć trzeba. No to daję link do niej tak dla formalności :)

http://film.bestiariusz.pl/filmy/recenzje/1247/incepcja
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Misiekh » 8 wrz 2010, 21:10

Ano dobry film, może jeśli idzie o sam pomysł to mało świeży, ale wykonanie mistrzowskie, a Di Caprio odkąd przestał być chłoptasiem z Titanica stał się faktycznie dobrym aktorem :). Poza tym podobało mi się zwłaszcza równoległe przedstawianie wydarzeń na różnych poziomach snu.
Misiekh

Postprzez Firewarrior » 8 wrz 2010, 23:33

@Logan:
Co do uproszczeń - taka już forma filmu akcji. Np. ja bym nie poszła na film, w którym muszę oglądać jak ktoś je, śpi, wydala czy dłubie w nosie, a niczego to do filmu nie wnosi... Zapłacić za bilet a potem przespać się w kinowym foteliku - trochę za dużo kasy jak na mało komfortowe warunki do kimania, nawet ze studencką zniżką :P Zawsze można sobie w Simsy pograć, jeśli komuś takich widoków brakuje, no ;)

Poza tym pomyśl jeszcze o czymś takim: wyobrażasz sobie we "Władcy Pierścieni" opisy Aragorna cierpiącego na biegunkę i rozpaczliwie szukającego kępy krzaków, za którą mógłby się skryć, żeby cała Drużyna nie musiała go obserwować podczas mało bohaterskiej defekacji? Do pewnych gatunków/konwencji po prostu zbyt duży, wepchnięty na siłę realizm nie pasuje :D I jeszcze coś - jedna z możliwych interpretacji Incepcji jest taka, że cała akcja, która się dzieje, to jest sen Cobba - a wiadomo, że we śnie jeść nie trzeba ;) Co do kilku(nastu?) możliwych interpretacji to bym się mogła rozpisać, ale... późna pora, może innym razem ;)

@Galathar:
Muuusisz nadrobić!!!!

@Misiekh:
Tak, jeszcze w "Shutter Island" Leo dawał radę :D Zdecydowanie służy mu bardziej męski wygląd i zachowanie ^^

http://www.youtube.com/watch?v=-xeHiTmx5AU a na deser - najfajniejszy kawałek ze ścieżki dźwiękowej...
Firewarrior

Postprzez Samwise » 13 wrz 2010, 18:22

Firewarrior napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=-xeHiTmx5AU a na deser - najfajniejszy kawałek ze ścieżki dźwiękowej...

Najlepszy ale nie oryginalny. Zimmer skopiował samego siebie prawie w 100%:
http://www.youtube.com/watch?v=HOFZSnz9J3s
Samwise

Następna strona

Powrót do Film