Incepcja

Każdy ma swój ulubiony film.

Re: Incepcja

Postprzez Galathar » 4 sty 2011, 02:40

Like that one...

film może nie zrobił na mnie takiego wrażenia żeby uznawać go za niewiadomo jakie cudo, ale bardzo przyjemnie się to oglądało. Trzyma w napięciu. Nie jest jednoznacznie.A dla tego filmu to plus. No i muzyka. Zwłaszcza nawiązania do lat 30-40, co mi się coraz bardziej podoba ostatnio. Tak czy siak, zasługuje na najlepsze oceny. Nie dopisywałbym tu jednak jakichś głębszych przesłać, etc. choć skoro do Matrixa się dało, to i tu się pewnie da. ^^ A i mi zupełnie nie brakowało scen, o których mówisz Logan, tych "ludzkich". To nie ten rodzaj kina :) Ale brakowało mi trochę bardziej artystycznego podejścia. Wyobrażacie sobie, jak by ten film wyglądał, gdyby go robił Kubrick albo Aronofsky? Lynch by przesadził oczywiście, więc jego bym zamiast Nolana nie widział. Nie znaczy to oczywiście, że nie jestem zadowolony z tego co zobaczyłem. Po prostu spodziewałem się nieco więcej. Zwłaszcza, że Memento - choć niemal nie pamiętam filmu - wywarło na mnie większe wrażenie. Podobnie z efektami. Kurcze, pod tym względem pomysł jest mocno niewykorzystany. Motyw z wybudzaniem. Nie mówię, że jest źle. Ale zamiast robić różne ujęcia, można było dać jedno i płynne przechodzenie z jednej stylizacji i kadru w drugie. Albo ten fenomenalny pokaz możliwości z lustrami i z ze zmianą praw fizyki. To też ogromne pole możliwości, które w ogóle nie jest wykorzystywane. Może to i dobrze? Nie wiem. Nieistotne.

Dlaczego nieistotne? Bo film jest bardzo dobry. I tyle w temacie.

EDIT: a jak wam się podoba to:

http://www.youtube.com/watch?v=X4wagcmx ... r_embedded

Moim zdaniem fajne :D
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Poprzednia strona

Powrót do Film