[Anime] Code Geass

Każdy ma swój ulubiony film.

[Anime] Code Geass

Postprzez sectusempra » 17 lut 2010, 23:40

Code Geass... spotkałam się już z tak wieloma opiniami na ten temat, (jedni uważają CG za kompletny chłam, inni się nim zachwycają), że postanowiłam sama się przekonać jak to z tym jest. No i... nie żałuje. Po początkowych odcinkach nie byłam szczególnie zachwycona, ale nawet mi sie spodobało. Potem poszło juz z górki. Jak mnie zassało, tak nie mogłam się odczepić od kompa. Trzy noce zarwane, ale było warto. A muszę powiedzieć, że to nie byle zadanie, bo w sumie 2 sezony liczą 50 odcinków po okolo 20 minut. Co prawda w połowie drugiego sezonu zaczęłó odrobine przynudzać, ale końcówka zrównoważyła to małe niedociągnięcie. Nieczęsto zdarza się, że film doprowadza mnie do płaczu, ale w tym wypadku tak właśnie było. Ale nie dajcie się zwieść, bo zaskakuje. Ja sie dopiero od kumpla dowiedziałam prawdy. No ale nie bede spoilerować. Kto chce, niech sam się przekona.

Jeszcze co do kwestii graficznej i dźwiękowej. Powiem tak: kreska całkiem fajna, ogólnie miło się ogląda, jedyne co mi przeszkadzało, to nieco wydłużone tułowie postaci. Na początku wybitnie mi sie to nie podobało, ale później jakoś uszło w tłumie i się przyzwyczaiłam.
Muzyka: jedno słowo- zajebioza! Może nie do słuchania tak osobno, ale z anime komponuje się cudownie.
Boil them, burn them, eat them - just dispose of them <devilish laugh>
sectusempra

Powrót do Film