Nowa Dune?

Każdy ma swój ulubiony film.

Nowa Dune?

Postprzez Galathar » 31 sty 2010, 14:48

Looknijcie:

http://film.onet.pl/0,0,2121164,wiadomosci.html

Pomijam 3D, ale... szczerze mówiąc wiadomość mnei zelektryzowała i jestem pełen obaw, ale i nadziei. Filmowo tylko dzieło Lyncha mz wyszło. Reszta nie miała "właściwego" nastroju. No i to nie były "filmy" w prawdziwym kinowym tego słowa znaczeniu, a raczej produkcje telewizyjne. Chciałbym wreszcie zobaczyć Dune, która broniłaby się w kinach właśnie: epicką historię z pewną dozą metafizyki i filozofii. Film zarówno do przemyśleń jak i do oglądania.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Hannibal » 1 lut 2010, 12:14

Jak dla mnie zbyt trudny temat dla tego reżysera. Jeśli gość tak bardzo nie lubi filmu Lyncha to coś jest z nim nie tak. Odważne słowa te o wymazaniu obrazu z lat 80-tych. Ale czy to znowu nie będzie znów skupienie się tylko na tych obrazach? Co z fabułą? Co z nastrojem? ehh...myślę, że nie można spodziewać się czegoś wyjątkowego...chociaż chętnie zostanę miło zaskoczony.

PS. trzeba mieć łeb na karku, żeby z Duny nie zrobić czarno-białego filmu o bohaterze i ludziach, których ocala...bo mimo wszystko mesjański mit jaki jest w książce zawarty bardzo nasuwa taką prostą interpretacje. Lynch umiał wykorzystać ten motyw tak, że nie był banalny...
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Powrót do Film