Najlepsze filmy fantasy to...

Każdy ma swój ulubiony film.

Postprzez Galathar » 30 sty 2010, 17:03

Ale Żebrowski fajnie zagrał co byście nie mówili i tylko dla niego ten serial fajnie się ogląda. No i może ze względu na "swojskość" i sentyment na zasadzie "to w końcu nasze, polskie". Zdjęcia też nie są aż tak tragicznie. Wiedźmin jest zwyczajnie słabym średniakiem (są DUŻO gorsze filmy i seriale).
Jak Kris zauważył te inne filmy to raczej s-f, a jest u nas na forum osobny i dość ciekawy moim zdaniem temat właśnie o tego rodzaju twóczości.
Kroniki Spiderwick to się akurat zgodzę - warto. A przy okazji przypomniałaś mi dwa filmy: "Złoty Kompas" i Gaimanowski "Gwiezdny Pył". Może cała trójka to nie najlepsze fantasy, ale na pewno można obejrzeć.
Autostopem... cóż, nierówny - być może fajna adaptacja, ale trochę bez polotu. Widziałem dwa razy i niby mi się podobał, tylko czemu szybko zapominam jak wyglądał? (Robota pomińmy)
Zaintrygowało mnie to "Ciemność rusza do boju" Fajny tytuł :D
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Fraa » 30 sty 2010, 18:18

"Gwiezdny Pył" cierpi na tę samą przypadłość co "Władca Pierścieni" i inne: to ekranizacja, więc trudno ocenić jako samodzielny film. Próbuję, bo są znaczące różnice między filmem a książką, więc powinno to nieco ułatwić. Dodam, że często te różnice traktowałam jako świetne rozwinięcie i bardzo mi odpowiadały. :) Film rzeczywiście jest dobry. No ale trudno żeby nie był, skoro pojawia się tam Michelle Pfeiffer i Robert de Niro. :D I bardzo przyjemna muzyka. :) No i jak Bernard w ciele kobiety mówi jak ma na imię - zawsze płaczę na tym ze śmiechu. :lol:
No dobrze - ten film jest naprawdę fajny. Może nie jakiś orgazmicznie doskonały, ale oglądałam go wiele razy i za każdym razem miałam z tego frajdę. I zamierzam jeszcze nie raz obejrzeć. :)

Fakt, są gorsze filmy od "Wiedźmina"... Ot, taka na przykład "Stara Baśń", z której pamiętam tylko kobietę-sezamka. :lol: Jedyny pozytyw tego filmu to Olbrychski - można go lubić lub nie, ale jednak go cenię jako aktora. :)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez LadyMariane » 31 sty 2010, 10:40

Galathar - faktycznie tytuł "Ciemność rusza do boju" nie jest jakoś powalający... Albo jest powalający, ale w inną stronę ;).

Poza tym, bo widzę, że jednak rozgorzał temat Wiedźmina, muszę przyznać, że widziałam go, podobnie jak i Pottera, jako dzieciak. A dzieciaki nie widzą szczegółów jakoś specjalnie. Dlatego też miło wspominam i film i serial.

Sorry za off top, czyli przytoczenie SF :). Jakoś tak mi pasowało ;)

I czy ktoś może skusił się na poszukanie informacji o "Straży nocnej" i "Straży dziennej"? Nie mówiąc już o ich oglądnięciu? :)
"Bo świat poszedł naprzód".
LadyMariane

Postprzez Chitos » 31 sty 2010, 11:44

"Straż nocną" widziałem swego czasu, musiałbym sobie przypomnieć ale chyba była niezła. Co do "Ziemiomorza", serialu nie widziałem, muszę poszukać, ale oglądałem film, kiepski.
Jeśli chodzi o s-f to:
http://bestiariusz.pl/forum/viewtopic.php?t=2409
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Postprzez Galathar » 31 sty 2010, 12:08

Owszem, oglądałem "Straż nocną", ale trochę się zawiodłem, bo trailery zapowiadały więcej... na dodatek to historia ucięta w połowie, której bez "Straży dziennej" nie ma co oglądać. Drugiej części jednak nie widziałem. Kiedyś... na pewno wrócę. Póki co wrażenia mam między "niezłe" a "może być". (BTW efekty były naprawdę fajne, świat podobnież, ale i tak mi się wydaje, że coś gdzieś zawiodło - być może przesadzono z pompatycznym, mhrocznym nastrojem i taką apokaliptyczną otoczką)

Fara, wydaje mi się, że jednak można oceniać adaptacje zarówno jako osobne filmy, jak i w stosunku do książek. Co nie znaczy, że jest to łatwe ;) Zwłaszcza jak się jest fanem trudno oceniać obiektywnie, np. serial Wiedźmin. ;) Albo Władca Pierścieni.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez daft_count » 3 lut 2010, 20:39

Chyba jednak rosyjski "Volkodav", a także serialowy "Mistrz i Małgorzata". Na polską produkcję pełnometrażową nadal czekam, jak na razie to "Katedra" i nic więcej właściwie.
6 000 stóp poza człowiekiem i czasem
daft_count

Poprzednia strona

Powrót do Film