Najstraszniejsze horrory z dzieciństwa

Każdy ma swój ulubiony film.

Re: Najstraszniejsze horrory z dzieciństwa

Postprzez Demetria » 28 lis 2010, 18:08

Moi rodzice nie pozwalali mi oglądać horrorów ;). Jedynym, który widziałam w dzieciństwie był Omen, na którym prawie wcale się nie bałam. Miałam chyba wtedy około 11 lat...
Demetria

Postprzez Fraa » 3 gru 2010, 23:59

Po przemyśleniu sprawy, znalazłam jeden tytuł! :D

"Gantry Row 13". :) Jedyny horror z dzieciństwa, jaki mnie autentycznie przeraził i jaki później pamiętałam przez długie lata. :) Znaczy z dzieciństwa... 1998 rok, czyli końcówka podstawówki. No cóż, z wcześniejszych filmów pamiętam tylko "Armię Boga", ale - wbrew temu, co czasem można przeczytać w gazecie z programem telewizyjnym - nie uważam tego za horror, acz jest to jeden z moich absolutnie najulubieńszych filmów. ;)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Re:

Postprzez Heriofelik » 19 maja 2011, 18:14

Galathar napisał(a):Buka jest fajna.

Zgadzam się^^ A że spartaczyła mi dzieciństwo to już tylko wina japońskiego podkładacza wycia :?
one już są... czy słyszysz ich straszliwy bzyk?
Heriofelik

Postprzez morfin » 19 maja 2011, 20:36

Najstraszniejsi byli Hatifnatowie. :tak:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Heriofelik » 23 maja 2011, 21:04

Bałeś się takich kluchusiątek? :P
one już są... czy słyszysz ich straszliwy bzyk?
Heriofelik

Postprzez naimad » 22 lis 2012, 09:23

Będąc naprawdę małym szkrabem, horrorów nie miałem w zwyczaju oglądać, nawet przez ramię mamy, która się w nich lubowała i do dziś lubuje - wystarczyly mi jej zapewnienia: "Nie patrz, bo to straszne i nie będziesz mógł spać". Toteż posłusznie nie patrzyłem.
Natomiast mając już 10, 11 lat, byłem już bardziej ciekawski. Jednym z pierwszych filmów, które mnie autentycznie przeraziły (choć raczej konkretnymi scenami, gdyż nie rozumiałem jeszcze do końca całokształtu) były filmy o Omenie, emitowane na Polsacie.
Poza tym, autentycznie przerażający był dla mnie wtedy Strażnik Krypty, który swoim krótkim wystąpieniem zaczyna każdy odcinek "Opowieści z Krypty". Robiłem wszystko, byle tylko nie zobaczyć tej paskudnej mordy w TeleTygodniu, reklamie Polsatu, etc. Co najlepsze, dziś jestem wielkim fanem tej serii, a Strażnika uważam raczej za sympatycznego, niż przerażającego.

No i osobna sprawa to "Potwór na zamku", w reżyserii Stuarta Gordona. Kino grozy klasy B, dokładnie takie, za którym dziś przepadam. Okładka kasety VHS, na której widniało oblicze tytułowego monstrum, przerażała mnie za każdym razem, kiedy tylko odwiedzałem bukowską wypożyczalnię. Wreszcie, mając bodajże 12-13 lat, zdecydowałem się ten film wypożyczyć, pamiętam że za dobę kosztowało mnie to zawrotną cenę 1 złotówki. Obejrzałem, nie sam, lecz z dwoma kolegami - i chociaż wtedy byliśmy nieźle przestraszeni, to fanem "Potwora na zamku" pozostałem do dziś. Swoją drogą, recenzja tego dzieła powinna w ciągu najbliższego kwartału pojawić się na Bestiariuszu ;)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez bolek39 » 31 paź 2013, 12:30

Najpierw obejrzałem Krwawą Mary... Znajomi mnie namówili. Jakoś nie mam pozytywnych odczuć wspominając to...
Najważniejszą zasadą przy spłacie pożyczki bez BIK i KRD jest zwracanie uwagi na nasz dzienny budżet. Jeśli chcesz, aby kredyty służyły Tobie, a nie bankom, to z codzienną oszczędnością powinieneś być jak kumpel z kumplem.
bolek39

Postprzez Jok » 31 paź 2013, 13:06

A ja pamiętam, że mama mi wmówiła, jak miałem 5 lat, że ten czarno-biały King-Kong to moj pierwszy horror :lol:
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film