Koniec Marvelowskiego kina?

Każdy ma swój ulubiony film.

Postprzez Jok » 8 wrz 2009, 08:57

Galathar napisał(a):
A już zupełnie offtopując: cała ta złota era komiksu to "mit". Komiksy się sprzedawały dobrze i tyle, może i były "innowacyjne" itp. jak na swoje czasy ale to w większości były proste i nieskomplikowane historyjki o bohaterach obdarzonych niesamowitymi mocami. Przynajmniej te z DC i z Marvela, bo o całej masie undergroundowych, Millerowych, Europejskich dziełach nie wspominam. Moim zdaniem złota era komiksu dopiero nadchodzi ^^

dobrze powiedziales. poprostu ta zlota era wynikala z faktu ze komiks byl czyms moze nie innowacyjnym bo superman byl przeciez od wielu lat znany,ale poprostu pierwszy raz zaczeto go wydawac na tak duza skale, tak wiele tytulow. Nawet kiedy ukazal sie pierwszy Spider-Man to uniwersum Marvela bylo juz rozbudowane o F4, Avengers, Dr.Strange itp itd.
Warto wspomniec ze zlota era komiksu superbohaterskiego chyba jest dzis? ale to tylko ze wzgledu na dostepnosc do artykulow. Sa gry, filmy, figurki, samych tytulow jest cala masa (chyba Spidera bedzie z 5-8?), sa specjalne sklepy dla kolekcjonerow, domy aukcyjne czy konwenty. Do polski to wszystko dociera przefiltorane niestety
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Xrasnolud » 8 wrz 2009, 09:47

Hmm... nie wiem. Jak dla mnie dzisiejsze komiksy są przekombinowane właśnie. Ja jestem fanem właśnie tych starych, dobrych serii. Choć nie wszystkie były dobre. Ot taki Spider-Man. Nigdy mi się nie podobał ten bohater. Jakiś taki dzieciuch dla dzieciuchów. Zawsze natomiast uwielbiałem Hulka, X-Menów czy Punishera. DareDevil też jest świetny, choć zależy na jakie komiksy spojrzeć bo faktycznie ta pierwsza jego wersja była śmieszna. Co innego pokazano w Mega Marvelu (już kiedyś o tym mówiłem), komiks ten jest jednym z najlepszych jakie kiedykolwiek przeczytałem.

A jeśli mówimy o DC, to Superman też mi nigdy nie odpowiadał... co innego Batman. Batman nie jest już taki grzeczny.

Proponuje przesunąć kilka postów do działu o komiksach, bo jest offtop :).
_______
Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. - V
Xrasnolud

Postprzez Galathar » 8 wrz 2009, 09:52

No właśnie to jest kwestia tego czy "złotą erę" rozumieć jako ilość sprzedawanych komiksów - wtedy i owszem. A co innego jeśli chodzi o ich jakość i treść. W tym sensie ja rozumiem nadchodzącą "złotą erę". Zastanawiam się tylko, czy aby już jej nie mamy a pierwszymi "skowronkami" były pierwsze X-Meny i Spider-Many kinowe - oczywiście mowa o Spideyu Sama Raimiego ;)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Re: Koniec Marvelowskiego kina?

Postprzez Jok » 28 paź 2014, 22:43

Odkopuje temat :D Okazuje sie ze kino marvelowskie ma sie naprawde dobrze i bedzie mialo coraz lepiej: http://bestiariusz.pl/wiadomosci/film/1 ... la-do-2020
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Poprzednia strona

Powrót do Film