[Anime] Cowboy Bebop

Każdy ma swój ulubiony film.

Postprzez Grim Reaper » 27 paź 2009, 20:30

Mam wątpliwości czy można przenieść klimat anime do filmu.
Pamięta ktoś Dragon Jajca(nie nazwę filmu tak samo jak pierwowzoru z powodu.... ekhm[autocenzura] wykonania, fabuły, nawet częściowo efektów (nie?) specjalnych) ?
Mam nadzieję, że tak się nie stanie.
Zdecydowanie warto obejrzeć anime PRZED ewentualnym obejrzeniem filmu.

ps. Uważam Bebopa za dość mądre i przemyślane anime z przekazem lepszym od "jakikolwiek".
ps.2.
sectusempra -> Bebopa tworzyli ci sami ludzie co Wolf's Rain, tylko wcześniej :P
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Hannibal » 24 lis 2009, 03:38

J. G. Production? To jest moje ulubione studio. Robili też GITS itp. oglądam wszystko co do tej pory zrobili. Tylko Karas mi się nie podobało.

Cowboy Bebop to jest klasyk. Mnie bardzo się podobał. Ma raczej klimat detektywistyczny niż filozoficzno-sensacyjny, więc rozkminek nikt nie uświadczy. Ale ogląda się na prawdę przyjemnie. Szczególnie, podoba mi się pomysł na świat^^

Kolejne Anime, które łyknąłem prawie na raz:D
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Galathar » 10 gru 2009, 23:10

Obejrzałem w końcu pierwszy odcinek - podobał się jak najbardziej. To naprawdę dobre anime z fajnym klimatem i interesującym światem. Kreska w starym dobrym stylu, trochę surowa, ale z charakterem. No i niby sztampowy scenariusz (hunt for bounty), ale tylko pozornie. Bo nie kończy się jak w klasycznym kinie przygodowym - a tego niby można oczekiwać.
W każdym razie - świetny materiał na film, a Keanu Reeves rzeczywiście ma szansę wpasować się w tę rolę. Chociaż mam wrażenie, że za bardzo ciapowaty jest i że za mało mu zdecydowania do tej roli. No ale zobaczymy. Ciekaw jestem co będę mówił po obejrzeniu całej serii.

Nawiasem mówiąc szacunek do autorów mam spory. Wcześniej myślałem (bo mylnie kojarzyłem), że to jeden z typowych japońskich tasiemców. A się okazuje, że tylko film i 26 odcinków. I nowych nie będzie, bo autorzy nie przewidują ulegania fanom jak na razie :)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 11 gru 2009, 01:09

Ano, serial jest ekstra, zrobili nawet RPGa na podstawie (nieoficjalnego) oraz drugiego, "mocno inspirowanego" (jawna zrzyna, ale nie na licencji). Zagrałbym chętnie, bo bardzo lubię takie klimaty.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Galathar » 11 gru 2009, 01:53

Kmputerówek ponoć kilka było. Albo raczej konsolówek, ale Tobie chodzi o papierowego RPGa? W każdym razie świat do sesji fajny.
Galathar

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 11 gru 2009, 11:23

http://rpg.geekdo.com/rpgitem/44028/bounty-head-bebop to ten "oficjalny ale zrzyna". Nieoficjalny ale oparty na serialu to coś prowadzonego po sieci przez jakąś grupę graczy.

Polecam Firefly, serial Jossa Whedona - jeśli pasuje wam klimat Bounty Head Bebop. Co prawda jest inny, ale ma parę cech wspólnych i myślę że klimatem jest odrobinę zbliżony.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Galathar » 28 gru 2009, 21:37

Właśnie obejrzałem ósmy odcinek: "Waltz for Venus". Po prostu genialny. Swoją drogą z odcinka na odcinek ten serial jest coraz lepszy.
Galathar

Postprzez daft_count » 1 sty 2010, 16:09

Nie jestem fanem anime i rzadko coś oglądam. Bebop to mój ulubiony cykl już od czterech lat. Oglądam go przynajmniej raz w roku. Chyba już się od niego nie uwolnię...
6 000 stóp poza człowiekiem i czasem
daft_count

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film