300

Każdy ma swój ulubiony film.

Postprzez Fraa » 6 lip 2007, 20:04

Aj tam. A mi nie przeszkadzało, że Persowie wyglądali jak orkowie, mieli nawet olifanty, że Spartanie ustawili się w klin do obrony, że Kserkses wyglądał jak transwestyta mający 2m wzrostu, a ten garbus przypominał Golluma. :) I komputerowe efekty też mi nie przeszkadzały, mimo że niebo było masakrycznie sztuczne. :D Z eforów zrobili jakichś zagrzybionych degeneratów, ale też to zniosłam - chociaż mogli bez dodatkowej charakteryzacji dostać się do załogi Davy Jonesa. :P

Rzecz w tym, że nie oglądałam tego jako filmu historycznego. :) Film był na podstawie komiksu. I jako taki - był świetny. Podobał mi się tak samo, jak podobało mi się "Sin City". Mimo że przecież też było przegięte. :) Zresztą, już w kinie zauważyłam, że taki klimat jak w jakichś Batmanach, czy coś. A nie wiedziałam wtedy, jakie jest "źródło" tego filmu. :D

Efekty były ładne. Wizualnie film robił wrażenie, fajne sceny walki, dużo krwi, ciekawe i wyraziste postacie. I świetna muzyka. :) Zwłaszcza tamte dwie wstawki - jedna jak padał deszcz, a druga yyy... nie pamiętam kiedy. :P I estetycznie dobrana kolorystyka, wszystko układało się w coś w rodzaju obrazu. :) Nie był to film mądry, nie był to też - moim zdaniem - film historyczny. To po prostu ekranizacja komiksu. :)

Chociaż rechotałam za każdym razem, jak wspominali o "Gorących Wrotach". :P :D ;)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Soag Afihn » 11 lip 2007, 19:18

A u mnie 300 ciągle zalega na dysku i nie mam jakoś weny obejrzeć. Zniechęciłem się na początku, bo jak go odpaliłem, to okazało się, że mam francuską wersję :lol:. Niby mam do niego napisy, ale nie chce mi się z kolei zasysać programu, który normalnie by je wrzucil. Jakby było po angielsku, to bym sobie obejrzał, a tak to raczej odpada ^^.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Hannibal » 28 sty 2008, 18:24

Obejrzałem "300" ostatnio. Ten film wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Nie należy brać go na poważnie oczywiście, ale jak dla mnie to majstersztyk^^ Powiedział bym, że tak jak Sin City to film ze wstawkami komiksu, ale "300" to komiks ze wstawkami filmu. Jak dla mnie bomba. Te wszystkie patetyczne sceny! Bohaterstwo, przyjaźń, poczucie obowiązku itp. Jest czym rozpalać głodną duszę nastolatka^^ hehe...
Jednym słowem super. Najbardziej mi się podobała scena walki, w której Leonidas filmowany jest z profilu, idąc zabijający nowe rzesze persów:D te latające kończyny, krew, krzyki i piękne ciało wojownika naprężającego mięśnie..hihi...ahh i byłbym zapomniał, te falujące do rytmu latających kończyn płaszcze..ahhhh...piękne:D
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 28 sty 2008, 22:24

No, film robi najlepsze wrażenie właśnie grając na tych strunach poczucia braterstwa, honoru, bohaterstwa. To czynniki które mocno na mnie działają, dlatego też lubię ten film. No i jest świetną adaptacją komiksu.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Veetoo » 3 lut 2008, 04:29

Miałem mieszane uczucia włączając ten film. Głównie z powodu opinii które o nim krążyły - większość osób z którymi rozmawiałem uważała że to zupełna hała niewarta zmarnowania 1,5 godziny na jego obejrzenie. No ale muszę przyznać, że nie był aż taki zły. Trzeba się tylko pamiętać, że jest nakręcony na podstawie komiksu przez co siłą rzeczy mocno przesadzony. No i od razu widać, że kręcili go amerykanie więc tym bardziej trzeba podchodzić do niego z dystansem ;)
4/5
Die, die my Darling
Veetoo

Postprzez Hannibal » 3 lut 2008, 14:50

No tak, ale mając tę świadomość zaczyna sprawiać przyjemność. Po co skupiać sie na tym co nam nie pasuje i szukać ideału?? Ten film jest dobry w tym i tym momencie, ta a ta cecha mi się podoba, inny ma lepsze co innego:D Koniec historii...
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Re: 300

Postprzez Eriofel » 5 lis 2013, 12:45

Oglądałem "300" w zeszłym roku i film bardzo mi się podobał. Głupia była jednak ta scena, jak facet z okrzykiem "Sparta!" wrzucił perskiego wysłannika do studni...
Obrazek
Obrazek
Eriofel

Re: 300

Postprzez naimad » 5 lis 2013, 16:56

Głupia była jednak ta scena, jak facet z okrzykiem "Sparta!" wrzucił perskiego wysłannika do studni...

Głupia, ale i zarazem najbardziej kultowa :P Memów, nawiązujących do tej sceny powstawało swojego czasu całe mnóstwo :D
Żeby zaś nie spamować, to muszę powiedzieć, że "300" przetrwało w moim przypadku próbę czasu. Kilka tygodni temu obejrzałem film ponownie, i podobał mi się w równym stopniu, jak kilka lat wcześniej, w kinie.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Poprzednia strona

Powrót do Film