Chronicles of Narnia

Każdy ma swój ulubiony film.

Chronicles of Narnia

Postprzez Księżniczka Rybka » 14 sty 2006, 10:35

Wydzieliłem temat z "Wczoraj widziałem" - L

Wczoraj byłam na Narnii i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. Film jest po prostu genialny i w dodatku świetna muzyka. jestem zachwycona kreacja lwa Aslana, był taki jakiego go sobie zawsze wyobrazałam :D. Kto jeszcze nie byłw kinie to polecam , bo naprawde warto. :)
"Świadomość jest jak powierzchnia wodnego akwenu o niezmierzonej głębokości, a nieświadomość jest tą właśnie głębokością"
Księżniczka Rybka

Postprzez Logan » 18 sty 2006, 12:00

Oglądałem ostatnio "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara szafa". Ogólnie mam średnie wrażenia, jakoś tak mi nie podpasował ten film. Może dlatego że jest bardzo dziecinny i naiwny, albo patetyczny (z każdej sceny wieje taki patos, że możnaby nim obdzielić kilka filmów wojennych). Muzyka mnie nie zachwyciła, efekty F/X też nie - ot taki komputerowy standard, ale przyznaję że Aslan był animowany świetnie. Nie przypadła mi do gustu gra aktorska tej najmłodszej dziewczynki, aż na tyle że o tym wspominam, wyglądała jakby grała na deskach teatru a nie w filmie - takie teatralne gesty, przejaskrawione ruchy. Podobała mi się za to postać Czarownicy (Tilda Swinton, m.in. Constantine, Niebiańska plaża).

Mówią o tym filmie, że podoba się ludziom, którzy jeszcze potrafią odnaleźć w sobie dziecko (no i dzieciom ofkoz :) ), ale do mnie jakoś nie przejawia. Nie to że jestem jakiś super dorosły i nie ma we mnie dziecka bo jest go jeszcze chyba dużo :P (zresztą zaśmiewam się na bajkach typu Shrek, Madagaskar) ale po prostu średnio mi się podobał :)

Aha no i największym plusem i zaskoczeniem dla mnie jest postać Świętego Mikołaja :) który nagle ni z gruszki nie z pietruszki pojawia się o obdarowuje bohaterów magicznymi prezentami (w tej roli James Cosmo znany np. z Bravehearta i z reklam Tyskie :P).
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Cazpian » 18 sty 2006, 14:26

Hmmm...ja chyba poczekam z obejrzeniem tego filmu jak juz będzie dostępny na plytach :). Jakoś odstręcza mnie cała otoczka z nim związana , a i jesli dobrze pamiętam ksiązkę to też nie mój klimat :). Jerdnak jak juz zobaczę to na pewno coś napiszę :D .

Ps. I to był pół offtop :).
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Haloisi Velike » 19 sty 2006, 14:34

Mam mieszane uczucia co do tego filmu... Najpierw nie mogłam się go doczekać (ale to było kilka miesięcy temu), później jakoś mi przeszło. Nadeszedł czas premiery, więc mimo wszystko wybrałam się do kina... Ogólnie to nie czułam się jakoś specjalnie rozczarowana, bo nie spodziewałam się że ujrzę arcydzieło ;). Wątpię bym miała ochotę jeszcze do filmowych "Opowieści..." powrócić. Czy wiadomo coś o tym czy powstaną kolejne części filmu?
Oczywiście efekty robią wrażenie, ale to już chyba norma w tych wszystkich filmach. Byłam natomiast zaskoczona reakcją moich rodziców ;) którzy w ogóole bez przekonania szli do kina, a okazało się, że Narnia bardzo im się spodobała heh...
Haloisi Velike

Postprzez Rybson » 30 sty 2006, 17:01

No to ja się trochę wybiję od waszych opinii. Mi się film wyjątkowo podobał. Miał może troszkę przydługi wstęp, ale od mniej więcej środka oczarował mnie na tyle, że byłem mu w stanie wybaczyć nudnawy początek.

Patol, który Loganowi tak się nie podobał, mnie zachwycił. Uwielbiam taki troszkę sztuczny dramatyzm, bohaterów i przyjaciól, niemożliwe zwycięstwa, te wszystkie przelewane łzy. Może dlatego, że w naszym świecie tego nie ma, a każdy próbuje tylko napchać sobie portfel.

Mam nadzieje, że zekranizują kolene części. Swoją drogą to musze cykl przeczytać... wogóle o książkach dowiedziałęm się dopierw w związku z filmem... mój (zapewne) błąd...
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Fraa » 28 lut 2006, 22:23

Byłam - o dziwo, mimo że ostatnio w ogóle nie chodzę do kina, to na to jakoś się wybrałam.
Nie mogę się przyczepić do efektów, ogólnie uważam, że film był zrobiony dobrze. Miał swój specyficzny klimat. Klimat baśniowy, odpowiedni dla młodego widza (tak mi się zdaje ;) ).
Poza tym polubiłam tego satyra, którego imienia nie pamiętam. :D
Ale, mimo że wszystko było ładne, poprawne, pitu-pitu, to oglądałam to bez specjalnych emocji. Kolorowo, dzieci w rolach głównych, zwierzątka - ot, bajka.
Nie lubię dzieci w filmach - dzieci kiepsko grają.
Poza tym totalny happy-end mnie zniesmaczył. Już chociaż Aslan mógł zginąć :D To aż naciągane i nienaturalne, że żadnych ofiar nie było. Ja wiem, że to na podstawie książki - ale ponieważ książki nie czytałam, to w tej chwili mówię wyłącznie o filmie w oddzieleniu od niej. Cóż - do książki miałabym takie same zarzuty pewnie. ;)

Ahaa, przepraszam - zginął jeden bohater! Oczywiście mój ulubiony. Ten wilk, co dowodził innymi wilkami wiedźmy. :evil:

EDIT: Faun nazywał sie Mr. Tumnus :) ale imienia wilka nie pamiętam - Log
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Meis » 1 mar 2006, 15:59

Dla mnie ten film jest rewelacyjny. :roll:
D`n`B
Meis

Postprzez Ashin » 5 cze 2006, 12:09

Widzialem Narnie moim zdaniem byla taka sobie, miecz glownego bohatera no pozal sie Boze, ale ogolnie moze byc. Lew co prawda to duzy plus filmu no i centaury byly piekne mmmmm to byl duzy plus filmu. No wsumie ogolnie bl ladnie zrobiony ale nie porazal mnie muzyka ani trescia...
Honor sciezka wielkich ludzi
Ashin

Następna strona

Powrót do Film