Przyszłość całej ludzkości.

Technika która nie wiadomo co ma przypominać.

Postprzez 5ukkub » 16 lip 2007, 14:31

Jakiego błędu? Ortograficznego?
Ha! to nie ma nic wspólnego z dyskusją. Wprowadza tylko offtopa.
Jeśli chodzi o sposób wypowiedzi przeze mnie prezentowany, to po prostu taki mam i tyle. Uważam, że każdy powinien w ten sposób prezentować swoje myśli bo to i estetyczne i czytelne i w pełni zrozumiałe.
Psztyczek w nos raczej należałby się Tobie za offtopy i niezbyt kreatywne wypowiedzi.

Wracając do tematu, pomyślałem sobie, że ludzkość długo nie pociągnie w formie obecnej. Mam tu na myśli porzucenie formy cielesnej na rzecz doskonalszych, np maszyna, czy forma energetyczna. Przede wszystkim ze względu na delikatność formy białkowej. Jeśli ludzkość miałaby żyć w nieprzyjaznym środowisku przestrzeni kosmicznej, potrzebne są długotrwałe ewolucje (w sposób naturalny) lub modyfikacje genetyczne (ingerencja człowieka). Tytlko, że środowisk jest tak dużo, że w końcu ludzie byliby podzieleni na nowe gatunki żyjące w różnych warunkach.
5ukkub

Postprzez Soag Afihn » 18 lip 2007, 23:17

Co do naszej wymiany zdań, to moje offtopy i jak to nazwałeś "niezbyt kreatywne wypowiedzi" też można uznać za mój styl, a idąć Twoją drogą rozumowania winny być akceptowane hehe. I to drugie oceniasz chyba z ostatnich wypowiedzi, a robiąc tak owszem można dojść do takich wniosków :D.

A skoro offtop tak Cię razi, to napiszę tutaj coś on topic hehe. Transfer ludzkiej świadomości wg mnie nigdy nie będzie możliwy. Nawet do innego ciała ludzkiego. A ludzkość może wyginąć choćby dlatego, że na tyle zniszczy i zanieczyści Ziemię, że nie będzie ona zdatnym miejscem do zamieszkania. Nawet jeżeli uda się nam zasiedlić jakąś planetę, to albo dużo dłużej tam nie pożyjemy, albo w ogóle nie zdążymy się przenieść nim się sami nie zatrujemy tym, co wytworzymy na Ziemi. A jakoś nie widać zbytnich tendencji w odstępowaniu od niekorzystnych dla środowiska metod pozyskiwania energii, bo są póki co bardziej opłacalne ekonomicznie, więc dla mnie pytanie brzmi kiedy i czy w ogóle się opamiętamy.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Bąku » 14 sie 2007, 01:50

na to pytanie odpowiem - NIE MA WAŁA - człowiek to ukryty hedonista i jako taki nei przejmuje się niczym:D
więc i tak to wszystko rozpieprzymy i tak tylko jesio nie wiadomo keidy:D
Amen:D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez M.Songo » 11 lut 2009, 13:01

Bąku napisał(a):na to pytanie odpowiem - NIE MA WAŁA - człowiek to ukryty hedonista i jako taki nei przejmuje się niczym:D
więc i tak to wszystko rozpieprzymy i tak tylko jesio nie wiadomo keidy:D
Amen:D
Niestety, ciężko się z tym nie zgodzić. A im bardziej rozwija się nasza cywilizacja tym gorzej to wygląda.
Może podbije nas jakaś rozumniejsza rasa?
M.Songo

Postprzez Hannibal » 15 lut 2009, 22:34

Co wy z tym fatalizmem. Był taki jeden w XIX wieku co mówił, że kapitalizm upadnie tuż tuż, bo musi i jak widać dobre 150 lat się trzyma. Nie przesadzajcie z tymi katastrofami. Człowiek to szczwana bestia. Dzisiaj istnieje tyle zagrożeń: bomby atomowe(np.Bomba Cara), super wulkan, globalne ocieplenie, mega tsunami, zalanie przez arabów itp. że aż ciężko się zdecydować, a pomimo tego ciągle istniejemy:P
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Re: Przyszłość całej ludzkości.

Postprzez hefajstos » 14 kwi 2011, 08:59

Jeżeli uda się nam przetrwać kryzys energetyczny, który niebawem nas dotknie, mamy szanse na dalszą egzystencję na Ziemi. Po drodze będziemy musieli się uporać z kończącymi się zasobami niektórych pierwiastków, jak potas i fosfor - składników nawozów sztucznych. Ale też wiele innych potrzebnych przemysłowi.
Jeżeli zatrucie środowiska, zmiany klimatyczne, katastrofy kosmiczne i wojny nas nie wykończą, To mamy jakiś miliard lat stabilnych warunków do życia na naszej planecie. Później zaczną się stopniowo pogarszać, a prawdziwym końcem świata będzie pochłonięcie Ziemi przez powiększające się Słońce. Znajdziemy się w jego atmosferze i na Ziemi zapanuje temperatura, jak w rozpalonym do czerwoności piecu. To będzie istne piekło. Jednak ludzie mogą nadal egzystować, ale w innej formie. Najlepiej, jak by swoje osobowości spakowali na jakieś trwałe nośniki i wyruszyli w poszukiwaniu lepszego świata. Tam mogliby odtworzyć życie biologiczne i znów egzystować, jak dawniej.

Fajnie tak sobie pofantazjować.
hefajstos

Postprzez TheDarkVenom » 14 kwi 2011, 14:42

hefajstos napisał(a):(...) i wyruszyli w poszukiwaniu lepszego świata.

myślę, że z powodu stale rosnącego zaludnienia taki Exodus nastąpi gdy tylko będziemy do niego zdolni, a nie tuż przed końcem.
I powstaną Ci, którzy władali tym światem nim jeszcze pojawili się na nim wasi praprzodkowie.
I wy się przed nimi ukorzycie... lub zginiecie, krótkowieczni.
TheDarkVenom

Postprzez hefajstos » 15 kwi 2011, 22:01

Sądzę, że najpierw będą wyprawy badawcze miejsc nadajacych się na osiedlenie. Pewnie polecą tam sondy i będę odbierane, jak my UFO.
hefajstos

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Futurologia