Androidy?

Technika która nie wiadomo co ma przypominać.

Postprzez KluchA » 28 paź 2006, 14:38

Dlaczego mieli by sie poswiecac dla swiata tak pelnego przemocy, nienawisci i zla jak nasz? Wedlug mnie powini myslec: "I'm tha best, f... the rest"
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Bąku » 31 paź 2006, 01:06

hm - czy ja wiem , aż tak straszne to poświęcenie by nie było, ot żyjesz dłużej , ok można by tam ustalić jakąś granicę
Zresztą mam dziwne wrażenie że prędzej czy później będzie jakiś kataklizm/afera/epidemia/cokolwiek, który zagrozi naszemu rodzajowi i albo jednostki wybitne się poświęcą albo hm , witaj neuroshima/warzone/EDEN/whatever
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Chitos » 5 maja 2009, 20:31

Było takie jedno opowiadanie Lema, w tomie o Pirxie, nie pamiętam teraz tytułu, ale generalnie chodziło o to, że Pirx został zatrudniony do dowodzenia lotem którego załoga była złożona po części z ludzi a po części z androidów, na tyle podobnych do ludzi, że jadły, piły a nawet, o ile dobrze pamiętam, wydalały, nikt nie wiedział kto jest kim, nikt nie mógł powiedzieć innym kto jest kim, było tam co prawda trochę intryg, ale nie będę za bardzo spoilerował, zmierzam do tego, że !!i tutaj duży spoiler!! jeden z tych androidów, który przez resztę i Pirxa uważany był za człowieka prawie zabił resztę załogi. Nie chodzi tu o to, że androidy to coś złego, ale imo. potrzebne by coś w stylu bezpiecznika i coś dzięki czemu można by było rozpoznać, że to właśnie jest maszyna. Zresztą sporo zbuntowanych robotów mamy w literaturze czy filmie. Chociażby Blade Runner, też wart obejrzenia w kontekście androidów.

Edit:

Niech żyje Wikipedia, to opowiadanie chyba miało tytuł "Rozprawa".
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Postprzez Misiekh » 5 maja 2009, 20:37

Chitos, jak dobrze pamiętam to w tym opowiadaniu o Pirxie szło o to, że android chcial wykonać zadanie, a kiedy zrobiło się niebezpiecznie (bo oberwali asteroidą czy coś), uznał, że ludzie są "zbędni" dla jego wykonania, więc nie ma sensu ich ratować, lepiej dać całą naprzód, choćby przeciążenie miało ludzi zabić;)
Misiekh

Postprzez Chitos » 5 maja 2009, 20:52

Coś w ten deseń, nie byłem pewien to nie pisałem dokładnie, ale to w gruncie rzeczy rzuca trochę inne spojrzenie na sprawę.
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Postprzez KluchA » 16 cze 2009, 13:40

Zależy co chcemy osiągnąć budując androidy. Jak matka rodzi dziecko to nie myśli, że może ono zostać kiedyś seryjnym gwałcicielem albo mordercą.

Podejrzewam, że gdy będziemy potrafili zbudować androida i będzie się to opłacać, to to zrobimy. I tyle.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Muscat » 16 cze 2009, 19:39

Dawno nie czytałam tak mądrej i prostej jednocześnie wypowiedzi na ten temat.
Muscat

Poprzednia strona

Powrót do Futurologia