O wskrzeszaniu wymarłych gatunków ludzi

Technika która nie wiadomo co ma przypominać.

Postprzez Sagrin » 9 wrz 2006, 16:07

Gdyby odkryto te stworzenia, wykopano jakimś cudem ich DNA i przywrócono do życia to by było coś. Wyobraźcie sobie sesje RPG w naszym świecie rzeczywistym, to co do tej pory uważaliśmy za fikcje staje się prawdą, a my prawdziwymi awanturnikami wędrującymi w celu poszukiwania przygód. Ciekawa perspektywa, nieprawdaż? ;)
Obrazek
Sagrin

Postprzez Blady » 10 wrz 2006, 19:36

Pociesze cie najpierw, by pozniej cie zalamac. Odkryto na jakiejs wyspie kosci istot ze wszech miar przypominajace ze struktory wielkosci kosci tzw. hobbitow. Oczywiscie hobbici to wytwor literacki, wiec te szczatki dawno wymarlej rasy nie sa okreslane tym mianem, co nie zmienia faktu, ze wymarle istoty, których kosci odkryto w jaskiniach, mogly byc krewniakami hobbitow lub nimi samymi, tyle ze wystepujacymi pod inna nazwa. A teraz ta gorsza wiadomosc mimo to, ze mamy szczatki i pewnie jakos by sie udalo odtworzyc lancuch DNA tych istot, to niestety technika jest zbyt malo rozwinieta by powolac do zycia istoty bedace krwia z krwi i hmm... koscia z kosci pradawnych hobbitow...

Post niepodlegajacy krytyce to jest moje zdanie, chetnie wyslucham innych opini ale prosze nie krytykowac...

Wylacznosc na poprawianie moich postow ma szanowna pani W.
Hehehe, do usług. Nie mogłam się powstrzymać - dodałam przecinki :P. W.
Blady

Postprzez Balduran De'Arnise » 10 wrz 2006, 19:53

A jak ja poprawię to foch? :P

Cóż, nie wiem co by dało takie sklonowanie, weźcie pod uwagę fakt że to były prymitywne (w porównaniu do nas) istoty.
Równie dobrze moglibyśmy sklonować neandertalczyków, albo pierwszą kobietę - Lucy, ale pytanie brzmi - po co?
Nie zbadalibyśmy ich zachowań bo świat nie jest już taki sam,
nie nauczylibyśmy ich nic nowego bo najpewniej baliby się nas,
ok, powiecie badania - ale imo wskrzeszenie czegoś tylko dlatego żeby potem pociąć to w laboratorium jest lekko... nieetyczne
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 10 wrz 2006, 20:54

1. zabawie w Boga mówimy zdecydowane nie

2.
nie nauczylibyśmy ich nic nowego bo najpewniej baliby się nas,

Czemu? Przecież powołano by do życia istoty takie same, ale nie te same. Czyli to ludzie by je wychowywali. Nie wiem jak u nich z inteligencją było, ale albo byśmy wychowali de facto ludzi (tylko trochę inaczej wyglądających), albo zwierzątka w stylu szympansów. Tak czy tak nie ma to sensu.
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 10 wrz 2006, 21:06

Misiekh napisał(a):Nie wiem jak u nich z inteligencją było, ale albo byśmy wychowali de facto ludzi (tylko trochę inaczej wyglądających), albo zwierzątka w stylu szympansów. Tak czy tak nie ma to sensu.

Misiekh, to się nazywa ewolucja :P
Wyobrażasz sobie mniej rozwiniętego od nas neandertala np. naprawiającego samochód? bo ja nie
Spoko, jakiś podstaw MOŻE moglibyśmy ich nauczyć - pisać, czytać może, albo co, ale raczej nic trudniejszego...
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez silva774 » 10 wrz 2006, 21:12

Uważam, że takie 'wskrzeszanie' wymarłych gatunków nie ma sensu.Wyginęły, ponieważ były niedoskonałe(przemilczę te, które wymordował człowiek :evil:), a my nie mamy prawa, bawić się w stwórców.
Lookajcie na http://adbux.org/?r=silva774 - fajna stronka,można zarobić trochę kaski,a wystarczy tylko kilka minut dziennie przy kompie....Dokładne info na podanej stronce ;)
silva774

Postprzez Misiekh » 10 wrz 2006, 22:25

Balduran, tak się składa że neandertalczyk miał większy mózg od człowieka współczesnego. Nie miałby z naprawą samochodu więcej problemu niż homo sapiens sapiens ;)
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 10 wrz 2006, 22:57

Misiekh napisał(a):Balduran, tak się składa że neandertalczyk miał większy mózg od człowieka współczesnego. Nie miałby z naprawą samochodu więcej problemu niż homo sapiens sapiens ;)

Ten Neandertalczyk to tylko przykład.
poza tym - od jakiegoś czasu wiadomo że wielkość/waga mózgu ma się nijak do inteligencji :wink: (wg. moich informacji przynajmniej)

No i to nie trwałoby krótko raczej...
Poza tym Misiekh, co byś chciał takowego humanoida nauczyć?
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Następna strona

Powrót do Futurologia