Eksploracja Kosmosu

Technika która nie wiadomo co ma przypominać.

Eksploracja Kosmosu

Postprzez Misiekh » 7 wrz 2006, 23:02

Jestem wielkim zapaleńcem eksploracji Kosmosu :). To realizacja cechy, która stała się fundamentem całej naszej cywilizacji - ciekawości i wtryniania nosa wszędzie, gdzie jest coś niezwykłego :). Bez tego bylibyśmy tylko automatami, powtarzającymi w kółko rytuały znane od wieków. Mam nadzieję, że doczekam jeszcze pierwszego lądowania na Marsie :)

A jak Wy myślicie, czy "podbój" Kosmosu ma sens? Czy będzie kontynuowany? Czy realna jest kolonizacja innych planet, kolonie na Księżycu i na Marsie, pasażerskie loty kosmiczne na dużą skalę? :)
Misiekh

Postprzez Blady » 8 wrz 2006, 08:41

Ehhh... Misiekh mysle ze to calkiem realne ale jeszcze nie teraz, za jakis czas raczej dluzszy niz krotszy to bedzie pewnie konieczne bo tak rozjebiemy za przeproszeniem nasza kochana planete, ze nie bedzie sie nadawala do niczego i wtedy trzeba bedzie sie stad wynosic.Ale na razie jeszcze technika jest za slaba, za malo rozwinieta zeby zapewnic przetrwanie wiekszej liczbie ludzi dajmy na to na ksiezycu.
Blady

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 wrz 2006, 09:47

Ja zdecydowanie wierzę w wizję prezentowaną w większości gier, książek i filmów SF - loty międzyplanetarne, kolonie w innych niż nasza galaktykach... to wszystko według mnie kwestia czasu. Ale, tak jak powiedział Blady, to raczej jeszcze odległa przyszłość. Lądowania na Marsie wg. mnie mamy szanse doczekać, ale myślę, że to najwcześniej za 30, 40 lat.
Ja natomiast mam nadzieję, że doczekam założenia kolonii na księżycu.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Misiekh » 9 wrz 2006, 20:35

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Ja zdecydowanie wierzę w wizję prezentowaną w większości gier, książek i filmów SF - loty międzyplanetarne, kolonie w innych niż nasza galaktykach... to wszystko według mnie kwestia czasu.

To to już chyba jednak przesada :). Zbyt wielkie odległości, by miało to jakikolwiek sens i szansę powodzenia. Co innego kolonie na Marsie albo na Księżycu (no moze nie aż kolonie, ale przynajmniej bazy).

Trzebaby chyba zacząć od bazy na Księżycu, bo stamtąd można o wiele łatwiej wystartować niż z Ziemi. Zbudowany tam statek kosmiczny łatwiej wyruszy więc w drogę :)
Już zaczęliśmy, japończycy planują za 20 lat już się osiedlać na księżycu -B.
Misiekh

Postprzez silva774 » 10 wrz 2006, 19:14

Jak na mój gust, to kolonie na Marsie, a przynajmniej na Księżycu są koniecznością-na ziemi prędzej czy później braknie miejsca, dlatego musimy zacząć pracować nad jakimiś koloniami :wink:
Lookajcie na http://adbux.org/?r=silva774 - fajna stronka,można zarobić trochę kaski,a wystarczy tylko kilka minut dziennie przy kompie....Dokładne info na podanej stronce ;)
silva774

Postprzez Misiekh » 10 wrz 2006, 20:50

Wiesz, były już badania które wykazywały że braknie miejsca w roku 2000 ;). Były też takie, które mówiły, że ludzkość stanie się skłębioną masą ciał o liczebności rosnącej wykładniczo ;). Ale jakoś w to nie wierzę, dla mnie groźba przeludnienia to żaden powód, bo ta apokalipsa IMO nam nie grozi ;)

Jeśli coś zmusi ludzi do kolonizacji innych planet, to racje naukowe (badania chociażby) albo ekonomiczne (kopalnie, jakieś surowce których nie ma u nas, cholera wie ;) ).
Misiekh

Postprzez silva774 » 10 wrz 2006, 20:59

Ludzi przybywa z dnia na dzień i choćby nie wiem co, na Ziemi w końcu miejsca zabraknie-to nieunikniony efekt braku jako-takiego doboru naturalnego w naszym gatunku.Chorzy, czy upośledzeni nie umierają, dlatego jest nas więcej, i więcej, i jeszcze więcej...

Jestem straszną pesymistką, a przy okazji nie przepadam za naszym gatunkiem :D
Lookajcie na http://adbux.org/?r=silva774 - fajna stronka,można zarobić trochę kaski,a wystarczy tylko kilka minut dziennie przy kompie....Dokładne info na podanej stronce ;)
silva774

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 10 wrz 2006, 21:31

Ja też uważam, że przeludnienie będzie pierwszym powodem zakładania kolonii. Też myślę, że ludzi jest o wiele za dużo, ale nie doszukiwałbym się tutaj powodów takich jak "niezabijanie gorszych" a raczej po prostu nadmierną aktywność seksualną hindusów i chińczyków :)
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Następna strona

Powrót do Futurologia