[Mechanika] Umiejętności

(rzuty, tabele i inne techniczne głupoty)

[Mechanika] Umiejętności

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 15 kwi 2006, 22:42

Ponieważ postanowiliśmy, że przyjmujemy Wolny Rozwój postaci, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zaczęli myśleć o liście umiejętności. Tutaj wypisujcie swoje własne pomysły na takie listy. Uwagi są następujące:
- pamiętajmy w jakim stanie jest nasz świat. Zdolność "Wiedza o prawie" albo "Obsługa statku kosmicznego" odpadają (nie komentujcie tych przykładów, nie ma potrzeby, bo wiem, że się takie nie pojawią).
- umiejętności powinno być sporo, jeśli nie wprowadzamy profesji
- do umiejętności nie będziemy liczyć specjalnych zdolności, np. Wampirzego picia krwi albo specjalnych mocy postaci
- nad tym, czy magia będzie częścią umiejętności jeszcze myślę. Raczej nie, ale zobaczymy.

Oto moja lista (to co aktualnie pamiętam):
- Broń Palna (podział na Broń Lekką - pistolety; Broń Średnią - pistolety maszynowe, karabinki; Broń Cieżką - karabiny maszynowe, bazooki)
- Broń Biała (noże, miecze, topory i inne urządzenia do robienia ziaziu w zwarciu)
- Broń Strzelecka (łuki, kusze)
- Broń Miotana (zarówno granaty jak i włócznie)
- Sztuka Przetrwania (od znajdowania wody na pustyni po robienie szałasu z liści palmowych)
- Pilotaż (w tym: motory, samochody, czołgi, helikoptery... wszystko)
- Mechanika (wiadomo)
- Komputery (to niechętnie bym wprowadzał, raczej bym to pod coś innego podciągnął - skąd brać po apokalipsie prąd i sieć?)
- Walka Wręcz (czyli jak obić komuś mordę gołymi rękoma - ewentualnie z pomocą kastetów)
- Skradanie się
- Złodziejstwo (w tym - otwieranie zamków, kradzież kieszonkowa itp)
- Dyplomacja ("Jeśli nie odstrzelisz mi głowy, mogę mieć dla ciebie trochę wartościowych informacji")
- Targowanie Się ("Że co? Stado krów za ten zardzewiały grat? Co mnie obchodzi, że spadł z nieba?")
- Zastraszanie
- Krycie się
- Zielarstwo
- Płatnerstwo
- Język (dużo różnych)

Od tych umiejętności przewiduję jakieś specjalizacje (np. Broń Palna - Snajperstwo albo Dyplomacja - Przekupstwo), ale to już sfera mniemań o mechanice. A na to będzie czas jeszcze. Czekam na wasze propozycje.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 kwi 2006, 22:56

No to jadziem Baśka!

-Wycena "O k**a! przecież twoja spluwa to unikatowy Dahan Reaver rocznik 2013! Możemy za niego dostać z 6 magazynków 7.62"
-JEŹDZIECTWO!!!
-Wiedza (Dziedzina - Rasa, Region, Nauki, itp.)
-Naprawa (Dziedzina)
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 15 kwi 2006, 23:02

-Wspinaczka
-Pływanie (wpław)
-sztuka polowania( tropoznastwo, zastawianie sidel itd)
- Wmawianie (cos jak zastaraszanie ale to raczej potrafienie naklonic kogos wiarygodnie do swojego pomyslu tak ze ten ktos nie zorientuje sie w czym tkwi haczyk)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 kwi 2006, 23:04

-sztuka polowania( tropoznastwo, zastawianie sidel itd)

sztuka przetrwania....
- Wmawianie (cos jak zastaraszanie ale to raczej potrafienie naklonic kogos wiarygodnie do swojego pomyslu tak ze ten ktos nie zorientuje sie w czym tkwi haczyk)

Dyplomacja...

Jok napisał(a):-Wspinaczka
-Pływanie (wpław)

o :D
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 16 kwi 2006, 11:42

Komputery (to niechętnie bym wprowadzał, raczej bym to pod coś innego podciągnął - skąd brać po apokalipsie prąd i sieć?)

Możliwe (nawet chyba prawdopodobne) że przejdzie pomysł Wielkiego Imperium, a oni raczej prąd mają. No i myślę, że nie wszystkie elektrownie zostały zniszczone, nie mówiąc już o małych generatorach :). Internet pewnie nie istnieje, ale kompy mogą istnieć (i małe sieci w tych lepiej zachowanych okolicach).
Misiekh

Postprzez Hannibal » 16 kwi 2006, 14:09

ja bym dodał jeszcze: chodzenie w siedmio milowych butach i chrapanie^^
a tak na serio to nikt jeszcze nie dodał:
-pierwszej pomocy/leczenia
-akrobatyki
-malarstwa i śpiewu^^ nie no to znowu żart...

to chyba tyle
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 16 kwi 2006, 14:42

Z podanych dotychczas moim zdaniem niezbędne są:
- Jeździectwo
- Wiedza (ale tutaj zastanawiałem się, czy nie traktować tego osobno)
- Medycyna (czyli Hannibalowa pierwsza pomoc/leczenie)
- Wspinaczka/Pływanie (zastanawiałbym się, czy tego nie podciągnąć do jednej zdolności nazwanej np. Sprawność Fizyczna albo ew. Wysportowanie)

Co to miała by być konkretnie Akrobatyka, Hannibalu? Bieganie i skakanie? Jeśli tak, to można też podciągnąć do Sprawności Fizycznej i porobić specjalizacje.

Czekam na więcej rzeczy, które przeoczyłem. Jeśli coś z mojej listy nie pasuje, to też piszcie.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Hannibal » 16 kwi 2006, 20:26

tak, tak chodziło mi o sprawność fizyczną...najlepiej wrzucić do tej umiejętności większość takich rzeczy jak pływanie i wspinaczka(no taka peciętna a nie himalaje)...
Sprecyzuj tę przeciętną, bo wprawdzie Himalaje to faktycznie się nie łapią, ale np. Tatry wysokie - jak dla mnie już tak :P W.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Następna strona

Powrót do Mechanika