[Rasy] Umarłe Elfy - władza i wierzenia

(w tym też wszelkie wierzenia i przesądy)

Co w sprawie wersji ostatecznej?

Ankieta wygasła 1 lis 2005, 14:52

Wersja Pierwotna
0
Brak głosów
Wersja by Misiekh
4
67%
Wersja by Joku
2
33%

Liczba głosów : 6

[Rasy] Umarłe Elfy - władza i wierzenia

Postprzez Balduran De'Arnise » 4 paź 2005, 17:48

eMka zaproponowała żeby zrobić osobny temat jak się mają Elfy do Japonii, bo bądź co bądź tamten temat dotyczy geografii ;)

Więęc...
Zacznijmy od tego że Umarłe Elfy wybrały to miejsce ze względu na ostry, zimny klimat.
Powód? Uważają że magia najsilniej przepływa właśnie w chłodnych, wręcz lodowatych miejsach. Miejscach takich jak Pasmo Japońskie....

To właśnie pod okowami lodu Japonii poswtało najwspanialsze miasto Umarłych Elfów- Wspaniała forteca, wykuta wprost w lodzie.
Z powodu klimatu i natężenia energii magicznej stanowi ona dom jeno dla najpotężniejszych magów i wojowników, bo tylko oni zasługują na przebywanie w takiej bliskości Wielkiego Źródła.
Ambicją ogromnej części wojownikó spoza Japonii jest dorównaniu ich pobratyńcom pod lodem w umiejętnościach i prestiżu.
Podobnie z magami, jedyna różnica w tym że najznamienitsi magowie dostają zaś sami zaproszenie i przybywają w eskorcie grupy elitarnych wojów, podczas gdy ci drudzy muszą odbyć samotną wędrówkę/pielgrzymkę z miejsca zamieszkania aż do samej Japonii.

Pod wyspą, zakopana jest właśnie owa broń zagłady której szukają potomkowie japończyków (Ale jak to broń i co robi to już Herr Gnom napisał zgrabnie :wink: )

Dalej, kwestia potomków Japończyków...
Ja bym widział ich jako takich lekko barbarzyńskich złomiarzy (Coś w ten deseń), którym bliżej może do synów szarego wilka (Mongołów) niż japończyków.
Poza tym że wykradają technikę która znajduje się na terenach należacych do Umarłych Elfów, co nie przysparza im sympati w ich oczach.
Co poniektóe grupki Japońców próbują walczyć z Elfami o prawo do ziem, ale nie mogą znaleźć ich Fortecy/Miasta pod lodem.
Ostatnio dochodzi do coraz częstszych spięć i pomniejszych potyczek a wojna Elficko - Japońska wisi w mroźnym powietrzu...

Na razie to tyle, więcej w tej chwili nie wymyślę, napiszcie jak wam się to podoba.

Pozdrawiam
Balduran

PS.
Jak zapewne pamiętacie z ogólnego opisu Umarłych Elfów ich funkcje życiowe są niejako zawieszone więc nie muszą się obawiać ni zimna, ni głodu, dzięki temu właśnie mogą jakoś mieszkać tam pod lodem.

PPS.
Jakby jednak nowy temat był nie potrzebny to przenieście :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 4 paź 2005, 17:59

1. Ty znasz moje zdanie o Umarłych Elfach 8) . Ale jeśli już pominiemy co sądzę o samej rasie, to reszta jest ok. Nie zauważyłem niczego, co by mnie wybitnie raziło po gałach ;). No moze poza niezbyt klimatycznym i wciągającym opisem :P
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 4 paź 2005, 18:02

Misiekh napisał(a):1. Ty znasz moje zdanie o Umarłych Elfach 8)

No znam, znam :P
(...)No moze poza niezbyt klimatycznym i wciągającym opisem :P

heh, wiesz, tak prawdę powiedziawszy to to jest prawie że słowo w słowo PW do eMki :P
ot, luźna notatka :D
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 5 paź 2005, 08:33

A moze umarle elfy wybraly to miejsce dlatego ze rosnie tam jakies ziele, zadka przyprawa subarktyczna, surowce, albo cos w ten gust? a nie tylko magia magia magia
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Balduran De'Arnise » 5 paź 2005, 13:03

Jok napisał(a):A moze umarle elfy wybraly to miejsce dlatego ze rosnie tam jakies ziele, zadka przyprawa subarktyczna, surowce, albo cos w ten gust? a nie tylko magia magia magia

Czemu nie, w końcu są też alchemikami :P
No ale i tak obchodzi ich głównie to ostatnie :P

EDIT.
Gnomie, ale ja nic nie napisałem o surowcach naturalnych :shock:
Ostatnio edytowano 5 paź 2005, 17:15 przez Balduran De'Arnise, łącznie edytowano 1 raz
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez Gnom » 5 paź 2005, 16:50

Problem tylko jest taki że jeśli chodzi o surowce naturalne to Japonia zawsze była i chyba raczej się to nie zmieniło, krajem wyjątkowo ubogim. Do tego stopnia że jest jednym z gównych krajów importujących surowce energetyczne: węgiel, ropę i gaz ziemny :). Jeśli chodzi o inne surowce to też dostaje "po dupie"... ;)

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Jok » 5 paź 2005, 18:37

Gnom napisał(a):Problem tylko jest taki że jeśli chodzi o surowce naturalne to Japonia zawsze była i chyba raczej się to nie zmieniło, krajem wyjątkowo ubogim. Do tego stopnia że jest jednym z gównych krajów importujących surowce energetyczne: węgiel, ropę i gaz ziemny :). Jeśli chodzi o inne surowce to też dostaje "po dupie"... ;)

Oj to był tylko przykład- zreszta po meteorycie moglo sie wiele zmienic- moze odlamki sie rozsypaly meteorytow i to jakis cenny kruszec, albo odslonil jakies podklady zadkich kruszczow, lub tez cos w ten gust ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez eMka » 5 paź 2005, 22:34

Japonia z surowców naturalnych to słynie z wiśni :) A napromieniowane kosmicznym "czymś" wisienki też będą niezłe. Schowane w spichlerzach, zamrożone, nieco genetycznie przerobione przez promieniowanie z meteorków... Nie no, dobra, wariuję, chyba od tych leków...

W każdym razie pomysł mi się podoba, akceptację moją zyskał.
Powrót...
eMka

Następna strona

Powrót do Kulty i religie