[Kulty i religie] Wierzenia i przeszłość wampirów

(w tym też wszelkie wierzenia i przesądy)

To jak z tymi wierzeniami?

Ankieta wygasła 14 cze 2005, 14:54

Zostają takie, jakie zostały tu opisane
2
50%
Dajemy im jednak istniejącą religię (jaką?)
2
50%

Liczba głosów : 4

[Kulty i religie] Wierzenia i przeszłość wampirów

Postprzez eMka » 15 maja 2005, 14:54

Witam! Jako że ta sprawa wcześniej mi umknęła, postanowiłam (za pozwoleniem Miśkha (dzięki, o Wielki 8) )) naskrobać nieco o wierzeniach wampirków i ich przypuszczalnej przeszłości. Głusujcie, czy to się podoba, czy też wampiry mają być jakiejś z istniejących już wiar 8)

Zacznijmy od tego, że wszelkie mity o Kainie jako Pierwszym Wampirze to wymysł ludzi, którzy podciągnęli sobie wampirki pod Biblię. Na swe poczatki wampiry mają zupełnie inną teorię. Według nich protoplastą ich rodu była dwójka dziwnych, latających stworzeń, zmieniona genetycznie. Oczywiście, tylko uczeni tak mówią. Inne wampiry twierdzą coś o jakichś Bogach, Rasedii i Corynie, którzy kłócili się o istoty. Rasedia, pani życia, stworzyła dwie istoty dwunożne, umiejące latać. Coryn, zdenerwowany, iż to nie on wpadł na taki pomysł, dał im kły, kazał żywić się krwią i unikać słońca.

Para nowopowstałych wampirów uciekła daleko od miejsca swego stworzenia i skryła się w jaskini na krańcu świata wampirów (dlatego wampiry tak lubią jaskinie i tego typu miejsca). Do dziśą nikt nie pamięta imienia wampirzycy, która zmarła przy porodzie dzieci. Wszycy pamiętają tylko imię Vlastniego, Pierwszego Krwiopijcy. Vlastni jest nieraz uważany za syna Coryna.

Teraz nieco o bogach. W zasadzie mają tylko jednego Boga, Coryna. Według wampirów to on stworzył świat - jest odpowiednikiem chrześcijańskiego Boga. Ale nie jest to religia monoteistyczna. Wampiry wierzą w cały szereg pomniejszych bóstw, sług Coryna.
Najważniejsze są Kimy - Stwory Krwi. Uważane są za duszki żyjące w krwi każdej żywej istoty. Wypijając krew, wampir uwalnia Kima, który ma obowiązek za to kiedyś mu pomóc. Jeśli przy piciu krwi ofiara przeżyje, Kim nie zostaje do końca uwolniony, lecz rozpołowiony. Kim wolny mści się na wampirze za te rozdzielenie. Przynajmniej tak się uważa.
Następne w kolejności to Serinie - duszki słońca. Wampiry boją się ich. Według wierzeń każdy promień słońca ma swoją własną Serinię. Raz w roku, w nocy przed przesileniem letnim, wampiry winny składac ofiarę z krwi Seriniom, aby te nie zabiły ich. Tej nocy krew płynie strumieniami, ale żadna jej kropla nie może zostać wypita.

Jeszcze kilka słów o Rasedii. W wierzeniach pierwotnych była nawet ważniejsza od Coryna, ale pomału zaczęła zatracać swe znaczenie, aż została odsunięta. W obecnym momencie jest raczej boginią niższego rzędu, która decyduje o zyciu i śmierci. Wampiry przypominają o niej sobie chyba tylko w chwili zagrożenia życia i modlą się do niej gorąco. Jeśli przeżyją, od razu przepraszają w modłach i ofiarach Coryna za chwile słabości.

Jak coś jeszcze, albo niejasne, dajcie znać. Ankieta nie ma czasu trwania określonego :twisted:

Już ma. 30 dni. Już mieliśmy zamieszanie z powodu niekończącej się ankiety i jeden raz starczy. - Misiekh
Powrót...
eMka

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 maja 2005, 19:51

Eeehhh....Ja tam wolę stare, dobre, standardowe "Cainowskie" wierzenia, po prostu się przyzwyczaiłem do tego :P
Innym pewnie się spodoba, ale cóż :?
Póki co nie będę głosował
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez eMka » 15 maja 2005, 20:55

Chodziło mi o to, żeby nie było szablonowo.

A ludzie i tak dalej uważają sobie i przemianowują Vlastniego na Caina :twisted:
Powrót...
eMka

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 maja 2005, 21:04

eMka napisał(a):Chodziło mi o to, żeby nie było szablonowo.

Oczywiście nikt poza Jokiem się ze mną nie zgodzi ale powiem to mimo wszystko- Są rzeczy których lepiej nie zmieniać...

eMka napisał(a):A ludzie i tak dalej uważają sobie i przemianowują Vlastniego na Caina :twisted:

To mu zmień imię chociać bo to głupio brzmi :lol: :lol: :lol:
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez eMka » 15 maja 2005, 22:22

Vlastni to głupie imię? Dobrze, że nie wiesz, kim była osoba, od której wzięłam to imię... A w ogóle, może masz lepszą propozycję?
Powrót...
eMka

Postprzez Misiekh » 16 maja 2005, 00:01

eMko, ale jakie właściwie są założenia tej religii? Bo opisałaś w sumie tylko "kosmologię" i coś na kształt hierarchii bytów. A przecież każda religia ma jakieś nakazy i zakazy, jakąś ideologię, myśl przewodnią, jakąś wizję Apokalipsy... Dopracuj to trochę :)

Na razie nie głosuję.

Balduran napisał(a):Są rzeczy których lepiej nie zmieniać

a IMO im więcej własnej inwencji w to wkładamy, tym lepiej ;)

eMka napisał(a):Vlastni to głupie imię? Dobrze, że nie wiesz, kim była osoba, od której wzięłam to imię

To może wyjaśnij kim była, bo ja też nie wiem... 8)
Misiekh

Postprzez eMka » 16 maja 2005, 08:34

Vlastni Dae to jeden z historycznych rumuńskich pół-wampirów. Pół-wampirów, czyli był w połowie wampirem, w połowie człowiekiem. Pochodził z Mizil, małej wioski w Rumunii (skojarz to z moim profilem 8) ).
Powrót...
eMka

Postprzez eMka » 16 maja 2005, 08:39

A teraz co do wiary... Nad tym tak szczerze mówiąc nie rozmyślałam. Dawajcie pomysły, a jak nie, to do wieczora spróbuję coś ułożyć. Znaczy się... Miałam notatki, właściwie cały kodeks, ale zgubiłam go... A z pamięci to ja nie odtworzę :cry:
Powrót...
eMka

Następna strona

Powrót do Kulty i religie