[Krainy] 'Pasmo Japońskie'

(opisy krain, niezależnie do jakiego państwa czy ludu - ewentualnie - należą)

Podoba się taka Japonia?

tak
5
71%
niet
2
29%

Liczba głosów : 7

Postprzez Diabellus » 15 wrz 2005, 14:24

Sam pomysl o zmianie pradów wplywajacyh na Japonie jest ok, ale z drugiej strony nie podoba mi sie takie wyludnienie Japonii.... Mysle ze pomyslowi przyda sie pare przerobek. Czytaj, nie wysililas sie za bardzo eMKo, rownie dobrze moge napisac ze "Wyspy brytyjskie nie istnieja, zatonely".

Dwa... Obrona przed Katharsis i pomysly... Wiecie, mysle ze w 2 godziny nikt nie byl by w stanie stworzyc projektu, a co dopiero wprowadzic go w zycie i wprowadzic w faze testów :) . A te 2 godziny, to wlasnie obliczony czas zderzenia pierwszych odlamkow z ziemia....

Trzy, Umarłe Elfy... Coz, wlasnie proponuje troche zlagodzic klimat Japonii, oczywiscie nie zupelnie, ale zlagodzic. Blizej Tundry.... Takie jest moje zdanie, w koncu niechcemy chyba zeby kraj kwitnacej wisni byl kompletnie niezamieszkany? ;)
Diabellus

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 wrz 2005, 17:18

Dwa... Obrona przed Katharsis i pomysly... Wiecie, mysle ze w 2 godziny nikt nie byl by w stanie stworzyc projektu, a co dopiero wprowadzic go w zycie i wprowadzic w faze testów :) . A te 2 godziny, to wlasnie obliczony czas zderzenia pierwszych odlamkow z ziemia....

No chyba że mieli już coś takiego wcześniej do użycia na wrogów.... ;)

PS.
Jakby co to zagłosowałem na tak
Ostatnio edytowano 15 wrz 2005, 17:47 przez Balduran De'Arnise, łącznie edytowano 1 raz
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 15 wrz 2005, 17:20

jestem na niet- z jednej prostej przyczyny-jesli mamy byc wierni zalozenia swiata JAponia jako kraj polozony na wyjatkowo niestabilnych plytach tektonicznych nie przetrwalaby kataklizmu i wyspa by zatonela. Ewentualnie moge sie zgodzic na jakis uchodzcow, jedynych ocalalych, patryjotycznych fanatykow- ktorzy na przymusowej emigracji usilnie probuja odbudowac swoja ojczyzne
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez eMka » 15 wrz 2005, 18:44

No więc tak...

Jok - w zasadzie cuda się zdarzają, więc zamiast sie zapaść, mogłyby się np. wypiętrzyć. Wiele zarezy od warunków. Poza tym, nawet jakby się zapadły, meteoryty mogłyby stworzyć choć trochę stałego lądu, a wtedy śnieg już by miał gdzie się zahaczyć.

Diabellus - to trzeba było samemu się za to zająć, Pasmo Japońskie to wersja mocno robocza, nie mam czasu jej dopracować, dlatego tylko zarzuciłam tematem, a to wszyscy tworzą go. Po drugie, przy tym, co działo się na świecie, Japończycy musieli mieć coś do obrony... Np. coś w rodzaju urządzenia do trzęsienia ziemi... Do powstrzymywania go... I to może siedzieć pod lodem. Pasuje? A wyludnić go byłoby lepiej, choć w zasadzie teraz potomkowie Japończyków moga próbowac tam wracać, odkopywać elektronikę, sprzedawać i z tego żyć.

Balduran - pomysł nie jest głupi, rywalizacja Umarłych Elfów i potomków Japończyków może byc początkiem niezłego konfliktu 8)
Powrót...
eMka

Postprzez Diabellus » 17 wrz 2005, 10:23

eMko, argument "mogles sam sie za to wziasc" jest chyba jednym z smiesznych jakie uslyszalem. Po drugie, jesli nie masz czasu czegos robic to po co sie zabierasz? Opisane przez ciebie warunki nie nadaja sie do zycia dla ludzi... I przestan sie oburzac kiedy podaje ci argumenty.

Co do "urzadenia do obrony"... Japonia nie jest obecnie krajem nastawionym na militaryzacje, od konflitków miedzynarodowych trzyma sie raczej z daleka. Sytuacja byla na swiecie napieta, ale.. No bez przesady, teraz tez jest a jakos nie widac zeby wszystkie kraje naokolo sie zbroily ile sie da. Wlasnie, wszyscy tworzymy ten temat a ja pilnuje zebyscie nie zaczeli za bardzo fantazjowac. Zdrowy rozsadek przedewszystkim! Podoba mi sie koncepcja oziebienia Japonii, ale nie w takim stopniu jak ty to napisalas. Podoba mi sie koncecja Baldurana z Umarlymi Elfami, ale nie podoba mi sie te niestworzone bronie co niby przed Katharsis mialy byc w Japonii. Spojrz teraz na Japonie, oni ida w elektronike a nie w zbrojenie. Bronie, to do USA :)
Diabellus

Postprzez Misiekh » 17 wrz 2005, 10:42

Japonia nie jest obecnie krajem nastawionym na militaryzacje, od konflitków miedzynarodowych trzyma sie raczej z daleka.

I tu się Diaboł mylisz 8)
<Misiek upolityczniony mode on>
Japonia, ze względu na zagrożenie ze strony Korei Płn i powtarzające się spięcia z Chinami, przyjęła niedawno program rozbudowy armii. Nie pamiętam na czym on dokładnie polega, ale to i tak pierwsza inicjatywa mająca na celu wzmocnienie japońskich sił zbrojnych od zakończenia wojny. Może stanowić symboliczną granicę, oddzielającą "Japonię_pokutującą_za_wojnę" od "Japonii_broniącej_się_przed_ewentualną_agresją". Krótko mówiąc, jest możliwe i dość prawdopodobne, że za tą inicjatywą pójdą następne. W końcu najtrudniej jest przełamać opór po raz pierwszy, potem już jest łatwiej ;).

Sytuacja byla na swiecie napieta, ale.. No bez przesady, teraz tez jest a jakos nie widac zeby wszystkie kraje naokolo sie zbroily ile sie da.

W Azji trwa już na dobre wyścig zbrojeń i tu żadne zaprzeczenia nie pomogą ;).

No ale nie mówię że koniecznie musi być ta bomba. To była tylko propozycja ;).
Misiekh

Postprzez eMka » 17 wrz 2005, 16:24

No, to się porobiło...

Misiekh ma rację, to, co się dzieje w Azji, skłoniło mnie do tego. Ale myślałam raczej, że broń Japończyków będzie raczej elektroniczna. Wybaczcie, że nie sprecyzowałam. Powiedzmy, że nie dokończona przy próbie robionej na szybko eksplodowała w momencie początku Katharsis. Broń elektryczna (w zasadzie magnetyczna), skierowana przeciw trzęsieniom ziemi i elektronice wrogich wojsk, plus zagłada Katharsis i mamy możliwość zmiany magnetyzmu ziemi, zmian tektonicznych itp. na pewnym obszarze, co będzie sprzyjać powstaniu warunków gorszych nawet od teraźniejszej Syberii. Może być?
Powrót...
eMka

Postprzez Gnom » 17 wrz 2005, 20:05

Jeśli chodzi o lodowe pasmo górskie: Japonia... fajne toto :D

Trudno jest zaprzeczyć że główną potęgą Japonii jest nauka i dziedziny z nią związane. Choć przemysł zbrojeniowy nigdy nie rozwija się jawnie, tak że możemy coś o nim na chwilę obecną powiedzieć, to raczej można przyjąć że nie jest on na tak rozwiniętym poziomie jak USA czy Rosja, a w szczególności Rosja. Ciężko jest więc mówić o tym by w chwili Katharsis, Japonia nie tylko pracowała nad super bronią, ale by miała ją już choć w połowie ukończoną. Bardziej bym sie skłaniał że, owszem, projekty zbrojenia się Japonii gdzies w labolatoriach badawczych są - ale mimo zaawansowania samym trzęsieniem ziemi wojny się nie wygrywa, projekty te raczej są bardziej efektywnego pokroju. Czyli np. nowe systemy samonaprowadzania, wykrywania czy, wręcz przeciwnie, badania nad Stealth doskonałym.

Tak jak wiadomo, technologicznie Japonia stoi na poziomie niesamowicie rozwiniętym. Badania nad poprawieniem życia codziennego, od spraw najdrobniejszych, po najsielniejsze, przez cały czas trwają. Można przypuszczać że Japonia dokona tego nad czym pracują naukowcy całego świata - kontrolować pogodę. Przyjmijmy że udało im się stworzyć urządzenie, generator czy sieć urządzeń pozwalających na kontrolowanie pogody - oczywiście jeszcze nie globalnej ale w dosyć pokaźnym regionie - obejmującym tereny Japonii. Niesłychane byłoby pomyśleć że Japończycy mieszkającym na tektonicznie niestabilnym terenie nie zabezpieczyli swoich centr badawczych i całego sprzętu przezd trzęsieniami ziemi. Zabezpieczenia te mają się jednak za mało do skali trzesienia powstałego przez deszcz meteorytów - którego nie spodziawał się nikt. Choć kataklizm srogi. urządzenie generowania pogody nie tylko nie ulega zniszczeniu, ale w dodatku działa - choć nikt go w chwili kataklismu nie uruchamiał. Sęk tylko w tym że nikt go nie włączał na dłużej niż fazę testów. Centra badawcze, których ściany mają grubość dziesiątków centymetrów ze stali stopowej oraz węglików spiekanych wytrzymują - jednak całe budynki zapadają sie pod ziemię. Urządzenia działają. W dosyć szybkim tempie Japonia zalega pod warstwą śniegu.

Sytuacja wydawałaby się jeszcze do opanowania, gdyby nie fakt że ruchy tektoniczne były na tyle wielkie że Japonia znana z map i globusów znika, a na jej miejscu wypiętrza się "nowy" ląd i zaczyna sięgać wysoko ponad poziom morza.

Pozdrawiam,
Gnom
Gnom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Krainy