[Ramy systemu] Kalendarium 2005-2044 - do dyskusji :)

(ogólne założenia, w jakich trzeba się zmieścić)

Czy kalendarium przyjmujemy w takiej formie?

Ankieta wygasła 25 kwi 2005, 17:21

Tak
3
100%
Nie (dlaczego?)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 3

[Ramy systemu] Kalendarium 2005-2044 - do dyskusji :)

Postprzez Misiekh » 1 mar 2005, 11:20

Na razie tyle jest. Jak mi coś przyjdzie do głowy to dopiszę. Jak ktoś ma pomysły albo zastrzeżeni to śmiało pisać.


2007 - Korea Północna grozi Korei Południowej bronią jądrową, dzięki czemu wymusza po raz kolejny zwiększenie pomocy finansowej i humanitarnej.
2008 - zniesienie przez UE embarga na dostawy broni do Chin. Wielkie kontrakty zbrojeniowe między Europą a ChRL. Zakończenie budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
2009 - Iran w wyniku nacisków USA i Europy zgadza się na poddanie swego programu nuklearnego kontroli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, tym samym de facto rezygnując z budowy bomby atomowej.
2011 - Gruzja wchodzi do NATO. Ostre protesty Rosjan, zaostrzenie konfliktu w Abchazji i Południowej Osetii. Premier Gruzji ginie w zamachu bombowym w Tbilisi. Gruzja oskarża Armenię. Kaukaz staje na krawędzie wojny. Konferencja w Brukseli pozwala uspokoić sytuację.
2012 - zgodnie z planem stabilizacji Somalii ONZ i większość państw świata uznaje niepodległość Somalilandu. Reszta Somalii wchodzi w skład Republiki Somalii. W kraju stacjonuje duży kontyngent sił pokojowoych ONZ.
2013 - umiera Fidel Castro. Walka o władzę na Kubie. Seria zamachów stanu, do roku 2015 obejmuje i traci władzę 3 dyktatorów.
2014 - pojawiają się niepotwierdzone informacje, że któreś z islamskich ugrupowań terrorystycznych zakupiło w KRL-D bombę atomową.
2015 - Izrael ogłasza przygotowania do wycofania się z około 94% Zachodniego Brzegu. Granicą ma być słynny mur. Władzę na Kubie obejmuje ostatecznie namaszczony przez Hugo Chaveza z Wenezueli jeden z byłych ministrów Castro.
2016 - "Rewolucja Półksiężyca" w Syrii. Obalenie Bashara al-Asada. Wprowadzenie prawa opartego na Koranie.
2018 - zakończenie wycofywania wojsk izraelskich z Zachodniego Brzegu. Hamas i Hezbollah żądają oddania brakujących 6% Zachodniego Brzegu oraz całej Jerozolimy. Premier Izraela wyklucza taką możliwość. Za obopólną zgodą powstaje niepodległa Palestyna. Nawiązane zostają pełne stosunki dyplomatyczne. Gazety piszą o końcu konfliktu bliskowschodniego. Zakończenie budowy na orbicie pierwszego kosmicznego hotelu.
2019 - w wyniku zamachu w izraelskim Knesecie ginie kilkudziesięciu parlamentarzystów, wielu innych trafia do szpitala. Izraelskie czołgi w odwecie wkraczają ponownie do Strefy Gazy i na Zachodni Brzeg, zabijając setki działaczy i bojowników Hamasu. Po kilku dniach wracają na teren Izraela. Palestyna zrywa stosunki dyplomatyczne z Izraelem i prosi kraje Ligi Państw Arabskich o pomoc wojskową. Na terytorium Palestyny rozmieszczony zostaje silny kontyngent LPA. Izrael odpowiada podwyższeniem stopnia gotowości bojowej. Mossad, a za nim niektóre gazety, donoszą o przemieszczeniu syryjskich i irańskich baterii rakiet z bronią biologiczną i chemiczną bliżej Izraela.
2020 - wejście Turcji do UE. Przez Francję, Niemcy, Wlk. Brytanię, Szwecję, Włochy, Holandię i Hiszpanię przetaczają się wielotysięczne demonstracje przeciw dopuszczeniu Turków do europejskiego rynku pracy.
2023 - według raportów CIA i Mossadu Al Kaida posiada 2 bomby atomowe. Na prawie całym świecie wprowadza się bardzo dokładne kontrole i silne środki bezpieczeństwa.
2024 - Niemcy i Brazylia zostają stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ, ale nie mają prawa veta. Hugo Chavez ogłasza zakończenie budowy socjalizmu w Wenezueli.
2027 - grzyb atomowy nad Dallas. Al Kaida odpala jedną se swoich bomb atomowych. Dzięki błykawicznemu działaniu służb amerykańskich udaje się odnaleźć drugą przed ekslozją i ją rozbroić. W USA i Europie wybucha panika, ludzie boją się że coś podobnego może stać się u nich. Śledztwo udowadnia pod koniec roku, że bomby pochodziły z KRL-D. W międzyczasie trwa wielka obława na członków Al Kaidy i innych organizacji terrorystycznych. Umiera Hugo Chavez, zubożała Wenezuela rozpoczyna transformację na powrót w stronę kapitalizmu.
2028 - USA wystosowuje do KRL-D ultimatum z terminem 3 miesięcy - zniszczenie koreańskiego arsenału nuklearnego albo wojna. U wybrzeży Korei przebywają 3 lotniskowce i wiele innych okrętów, łącznie z przenoszącymi pociski nuklearne łodziami podwodnymi. Gdy mija termin ultimatum, precyzyjne ataki rakietowe i uderzenia sił specjalnych niszczą północnokoreańskie instalacje atomowe. Koreańczycy zdążyli odpalić kilka rakiet wycelowanych w Seul i Tokio, zostało one jednak szybko zestrzelone przez Amerykanów. Przez następne pół roku trwa konwencjonalna wojna, zakończona kapitulacją Korei Północnej i anektowaniem jej przez Koreę Południową.
2029 - Rosja i Japonią zawierają pokój, zastępując zawieszenie broni podpisane po II wojnie światowej. Rosja oddaje Japonii Sachalin, w zamian Japonia zrzeka się pretensji do Wysp Kurylskich.
2030 - Likwidacja prawa veta w Radzie Bezpieczeństwa daje początek reformom ONZ. ONZ staje się sprawną organizacją międzynarodową. Prasa pisze o wejściu świata w nową erę pokoju i stabilizacji. Koniec eksploatacji ISS, która zostaje spalona w ziemskiej atmosferze. Początek budowy ogromnego mostu łączącego Sachalin z Japonią.
2032 - V Wojna Izraelsko - Arabska. Tym razem Izrael pokonany, głównie dzięki nowoczesnym armiom Egiptu, Arabii Saudyjskiej i Libii (która zbudowała silną armię w oparciu o środki ze sprzedaży ropy naftowej). Izrael zmuszony do oddania Wzgórz Golan Syrii i Farm Shab'a Libanowi.
2035 - Na orbicie zostaje umieszczona druga Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS 2). Początek budowy pierwszej bazy księżycowej. Rośnie popularność hoteli orbitalnych. Załogowa wyprawa na Marsa jest już zaplanowana, ale ciągle jest odkładana na przyszłość ze względu na ogromne koszty.
2038 - zakończenie budowy mostu Sachalin-Japonia. Budowa pochłonęła ponad 15 mld dolarów. Jest to największy most jaki kiedykolwiek zbudowano na świecie.
2041 - Ukończenie budowy ISS 2.
2044 - Deszcz meteorytów uderza w ziemię, zmiatając po drodze większość hoteli orbitalnych. ISS 2 i nieukończona baza księżycowa prawdopodobnie przetrwały, choć ich załogi nie miały szans na przeżycie. Zagłada większości wytworów cywilizacji. Następuje Katharsis.
Ostatnio edytowano 5 kwi 2006, 17:26 przez Misiekh, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Balduran De'Arnise » 1 mar 2005, 15:48

Diabellus ma rację- Gdzie Fidel? On jest taką postacią że jego śmierć spowoduję porządne jaja (czyt. Chaos)

Mam też inne pytanie- Czy ISS2 i te bazy księżycowe będą jakoś odzdziaływały na to co będzie się działo na ziemi?
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Avatar użytkownika
Balduran De'Arnise
 
Posty: 1518
Dołączył: 28 sty 2005, 15:52
Lokalizacja: Forteca Żalu

Postprzez Misiekh » 1 mar 2005, 17:16

ISS2 i baza na księżycu mogą raczej być celem kampanii - w stylu odszukajcie ocalały prom kosmiczny, naprawcie go i fru :)

Co do Kuby i Fidela - ostatnio na czoło wysuwa się Hugo Chavez z Wenezueli (w sumie to on utrzymuje reżim Castro, sprzedaje Kubie ropę znacznie poniżej ceny rynkowej, a Kuba sprzedaje ją od razu po normalnej cenie, wyciągają na tym koło miliarda $ rocznie), ale fakt, dopisze to jak jakoś to ułożę :)

PS. I jeszcze Białoruś musze dodać. I Azję Centralną. I Ameryka Pd się jednoczy. I co z Tajwanem? :) Tera ide kuć, ale wieczorem dopisze co trza :)
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Diabellus » 5 kwi 2005, 09:51

Ja głosuje tak i nie ;) . Bo mysle ze co jakis czas, jak ktos ma ciekawy pomysl tutaj cos mozna dodac.


Toż to samo napisałem sam :P - Misiekh (nie chciałem 1-zdaniówki pisać)

Jeśli dobrze liczę, to za 2 godziny z hakiem mija termin ankiety. - Misiekh

Ankieta minęła, kalendarium przeszło, temat zostawiam otwarty by można było dopisywać nowe pomysły. - Misiekh
Avatar użytkownika
Diabellus
 
Posty: 1612
Dołączył: 24 gru 2004, 10:40
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Ramy systemu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2019, 23:17 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron