[Ramy systemu]Flora i Fauna swiata po apokalipsie wg św Mnie

(ogólne założenia, w jakich trzeba się zmieścić)

Jak wyobrazasz sobie roslinnosc swiata?

Bujna roslinnosc, dziewicze puszcze
0
Brak głosów
Przewazaja trawy, lasy znikome
5
63%
Glownie pustynie, roslinnosc wystepuje glownie w okolicach osiedli istot rozumnych, lasy znikome
3
38%
"popielne ziemie" ala Morrowind
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

Postprzez Balduran De'Arnise » 2 lut 2005, 21:12

Diabellus napisał(a):W jaki sposob pasuje ? :) Podaj chociaz jakas teorie jak te popielne ziemie powstaly (popioly ktore zostaly wyrzucone/opadaja na ziemie to przeciez zwykla ziemia)

Jakoś najbardziej pasuje mi do postapokaliptycznego świata niż dziewicze puszcze jak okiem sięgnąć.
A te Popielne Ziemie na Vvardefenell (Morrowind) to się biorą z tego że w centrum wyspy jest olbrzymi wulkan, aktywny wulkan, dym który wydziela osadza się na Popielnych Ziemiach w posaci szarego popiołu (Chmm.... Właściwie to jakiego innego koloru miałby być :shock: )

PS. Jak chcesz to mogę zaraz zapuścić Morka i porobić trochę Screenów jak tam wygląda
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Diabellus » 2 lut 2005, 21:20

Czyli chwila, jeden wulkan pokrywa cala ziemie popiolem? :D Bo przeciez meteoryty uderzyly 200 lat temu, i tych pylow nie wyrzucilo tak ogromna ilosc zeby wszedzie sie osiadly... Pozatym wiem jak to wyglada w morku, i mowie ze nie pasuje mi to z logicznego punktu widzenia.

Dwa nikt nie mowi o dziewiczysz puszczach. Mowimy o dominacji traw, czasami sie pojawiajacych krzewach i baaaardzo rzadko malych/mlodych laskach. Duzo bedzie tez terenow pustynych...
Diabellus

Postprzez Balduran De'Arnise » 2 lut 2005, 21:44

Diabellus napisał(a):Czyli chwila, jeden wulkan pokrywa cala ziemie popiolem? :D Bo przeciez meteoryty uderzyly 200 lat temu, i tych pylow nie wyrzucilo tak ogromna ilosc zeby wszedzie sie osiadly... Pozatym wiem jak to wyglada w morku, i mowie ze nie pasuje mi to z logicznego punktu widzenia.

Ekchm, Vvardefenel nie jest duże,a Czerwona Góra (Ten wulkan) jest aktywna jak cholera, a co do ziemi, to pzypomnij sobie jak było z dinozaurami-
Tam jeden głupi meteoryt zasłonił pyłem słońce na miele miesięcy/ lat (Nie pamiętam dokładnie), tam też były wulkany, które zasnuły popiołem powietrze.
A tu to mozna wymyślić że wulkany też się uaktynwiły i "zapopieliły" ziemię.

Diabellus napisał(a):Dwa nikt nie mowi o dziewiczysz puszczach. Mowimy o dominacji traw, czasami sie pojawiajacych krzewach i baaaardzo rzadko malych/mlodych laskach. Duzo bedzie tez terenow pustynych...

Chmm.... w dalszym ciągu te trawy mi nie pasuja do postapokaliptycznego świata,
A co do pustyni, jak już to dobra byłaby sama pustynia (Prawie).

Diabellus napisał(a):Pozatym wiem jak to wyglada w morku

Yeay!! W końcu mam pretekst żeby odwiedzić Dagoth Ur'a :lol: :lol: :lol: :D
Czas na kolejną wyprawe z serii "Wyprawa na Czerwoną Górę", odpalam Morka i lecę do Popielnych :D (Taki lud)
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez Diabellus » 2 lut 2005, 21:54

No wlasnie zanim sie napisalem historie swiata poszukalem na necie info o tym meteorycie.. Mial on srednice 10km, wiesz ile pyly unosily sie w powietrzu po jego uderzeniu? Kilka set TYSIECY lat. Meteoryt tez spowodowal fale trzesien ziemi, aktywnosc wulkanow byla owszem ale raczej mala i byl to raczej zbieg okolicznosci niz efekt pieprzniecia meteorytu. My mamy deszczyk meteorytow, glownie by skrocic czas po apokalipsie w ktorym mozna by wyjsc na powierzchnie. Generalnie mysle ze na terenach zamieszkalych trwawy wystepuja normalnie, im dalej w glab ladu tym ciezej, choc zdaza sie jakas oaza spokoju... I pamietaj tez ze nie kazdy skrawek ziemi dotknela w takim samym stopniu katastrofa.
Diabellus

Postprzez Balduran De'Arnise » 2 lut 2005, 22:08

Diabellus napisał(a):No wlasnie zanim sie napisalem historie swiata poszukalem na necie info o tym meteorycie.. Mial on srednice 10km, wiesz ile pyly unosily sie w powietrzu po jego uderzeniu? Kilka set TYSIECY lat. Meteoryt tez spowodowal fale trzesien ziemi, aktywnosc wulkanow byla owszem ale raczej mala i byl to raczej zbieg okolicznosci niz efekt pieprzniecia meteorytu.

No sam widzisz, czyli musi być popiół :lol:

Diabellus napisał(a): My mamy deszczyk meteorytow, glownie by skrocic czas po apokalipsie w ktorym mozna by wyjsc na powierzchnie. Generalnie mysle ze na terenach zamieszkalych trwawy wystepuja normalnie, im dalej w glab ladu tym ciezej, choc zdaza sie jakas oaza spokoju...

Ale 200 czy tam ile chcecie lat jeszcze powinnien się trzymać ten popiół

Diabellus napisał(a):I pamietaj tez ze nie kazdy skrawek ziemi dotknela w takim samym stopniu katastrofa.

Ależ wiem o tym doskonale! Toteż mówię że nie wszędzie popiół, nie wszędzie pustynia.
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez Balduran De'Arnise » 2 lut 2005, 23:31

Oj wiara! Co to była za wędrówka! 80 Screenów chyba żem zrobił (sic!).
Dobra, dopiero co wróciłem z Czerwonej Góry, przynosząc dla Diabellusa i innych zainteresowanych fotki (I Dwemerowe łupy :twisted: ale te zachowam dla siebie :twisted: )

EDIT
Cholera, nie można załącznikó dodać, :shock: jest źle, no ale jak ktoś chce to mogę mu przesłać na maila
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 2 lut 2005, 23:35

Jakoś najbardziej pasuje mi do postapokaliptycznego świata niż dziewicze puszcze jak okiem sięgnąć.

Bo się trzymasz schematów. Apokalipsa apokalipsie nierówna ;).

1. Starajmy się żeby ten świat był urozmaicony. Popioły na 99,9% powierzchni to nie jest urozmaicenie.
2. Popioły cholernie użyźniają. I to jest fakt. Nawet jeśli w jakichś regionach zasypało ziemię popiołem, to po 200 latach jest tam już co najmniej żyzny step jak okiem sięgnąć ;).

baaaardzo rzadko malych/mlodych laskach

Młodych może (jeśli ok 170 - 150-letnie nazwać młodymi - zależy od gatunku drzew) ale nie stawiałbym że są małe. Przyroda nie znosi próżni :) A myślę, że wysoko w górach, w górskich dolinach mogły się uchować starsze lasy.

No wlasnie zanim sie napisalem historie swiata poszukalem na necie info o tym meteorycie.. Mial on srednice 10km, wiesz ile pyly unosily sie w powietrzu po jego uderzeniu? Kilka set TYSIECY lat. Meteoryt tez spowodowal fale trzesien ziemi, aktywnosc wulkanow byla owszem ale raczej mala i byl to raczej zbieg okolicznosci niz efekt pieprzniecia meteorytu.

No sam widzisz, czyli musi być popiół

Porównaj to co tutaj Diaboł napisał z historią świata 8)
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 2 lut 2005, 23:50

Misiekh napisał(a):1. Starajmy się żeby ten świat był urozmaicony. Popioły na 99,9% powierzchni to nie jest urozmaicenie.

Nie powiedziałem że to ma tak wyglądać!
2. Popioły cholernie użyźniają. I to jest fakt. Nawet jeśli w jakichś regionach zasypało ziemię popiołem, to po 200 latach jest tam już co najmniej żyzny step jak okiem sięgnąć ;).

Co?! :shock:

baaaardzo rzadko malych/mlodych laskach

Młodych może (jeśli ok 170 - 150-letnie nazwać młodymi - zależy od gatunku drzew) ale nie stawiałbym że są małe. Przyroda nie znosi próżni :) A myślę, że wysoko w górach, w górskich dolinach mogły się uchować starsze lasy.

No wiadomo

Misiekh napisał(a):
No wlasnie zanim sie napisalem historie swiata poszukalem na necie info o tym meteorycie.. Mial on srednice 10km, wiesz ile pyly unosily sie w powietrzu po jego uderzeniu? Kilka set TYSIECY lat. Meteoryt tez spowodowal fale trzesien ziemi, aktywnosc wulkanow byla owszem ale raczej mala i byl to raczej zbieg okolicznosci niz efekt pieprzniecia meteorytu.

No sam widzisz, czyli musi być popiół

Porównaj to co tutaj Diaboł napisał z historią świata 8)
[/quote]
Ech, ale sami powtarzacie że jeszcze nie wiadomo ILE to dokładnie lay ma być :?
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ramy systemu