[Ramy systemu] Co zniszczyło świat

(ogólne założenia, w jakich trzeba się zmieścić)

Co zniszczylo swiat?

Wojna atmowa
2
20%
Seria kataklizmow
3
30%
Meteoryt
3
30%
Inne (napisz :P)
2
20%

Liczba głosów : 10

Postprzez Diabellus » 28 sty 2005, 17:35

Jeszcze powstala mi w glowie inna koncepcja... Dosc ciekawa mysle.

Mamy sobie jakis inny swiat... Ku temu swiatu pedzi ogromny meteoryt. Magowie tegoz swiata postanawiaja otworzyc portal przed meteorytem i wyslac go w piz** . Pech chce, ze meteoryt wyslany jest tuz ponad ziemie. Ludzkosc nie jest w stanie zareagowac, nastepuje wielkie bum, ziemia zostaje pograzona w gruzach. Kataklizm przezywaja nieliczni (dajmy na to okolo 2 miliony ludzi na calym swiecie). Ludzie staraja sie odbudowac swiat, i wtedy na scene wchodza nasze elfki, krasnoludy itp.
Diabellus

Postprzez Misiekh » 28 sty 2005, 17:40

Mi to pasi, bo składnie i logicznie (tzn tą logiką światów fantasy) wyjaśnia, co i dlaczego się stało :)
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 28 sty 2005, 17:47

Może być, ale jest problem z ludźmi, zostanie ich o ok. 2mln za dużo :twisted:
Świat bez ludzi to czyste błogosławieństwo :twisted:
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Diabellus » 29 sty 2005, 09:05

Moze ktos sie orientuje ile mniej wiecej utrzymywala by sie chmura pylu po uderzeniu meteorytu o srednicy okolo 10-15 km ? Mniej wiecej taki pieprznol w ziemie 65 milionow lat temu 8) . Ja mam coraz piekniej dopracowana historie, tylko wlasnie takich szczegolikow mi brakuje.
Diabellus

Postprzez Diabellus » 30 sty 2005, 18:08

Swiat nie umarl tak jak wszyscy przewidiwywali. Nie bylo wojny atomowej, kolejne grupy terrorystow nie wysadzily rzadu USA, a Zydzi nie opanowali swiata. Apokalipsa nadeszla niespodziewanie, acz szybko i skutecznie. Dnia 22 maja roku 2044 o godzinie 16:53 nad ziemia pojawil sie na pare sekund ogromny portal z ktorego wypadl deszcze meteorytow ktory pedzil prosto na ziemie. Fachowcy z NASA oszacowali ze w ciagu godziny nastapi uderzenie, nie bylo prawie wogole czasu na reakcje. Ludzie w poplochu zaczeli sie kryc, czesc w koncu wykorzystala schrony ktore tak zawziecie budoawno w obawie o wojne atomowa, innym poprostu sie nie udalo. Ziemia w przeciagu kilku chwil zamienila sie w gruzowisko. Wielkie i wspaniale budowle ludzkosci zostaly zniszczone przez meteryty i faletsunami wywolane przez nie. Ziemia po katastrofie nie byla zdatna do zycia. Ludzie czekali na godzine zero, na czas w ktorym bedzie mozna w koncu wrocic na ukochana powierzchnie. Z powodu braku lekow, zywnosci i wody zdatnej do picia wiekszosc sie nie doczekala. Po okolo 100 latach od katastrofy ludzka stopa stanela na powierzchni. Ludzie zaczeli odbudowywac swoj swiat. Lecz to co zastali przekroczylo ich najdziwniejsze wyobrazenia, spotkali na swej drodze Elfy, Krasnoludy i inne stworzenia ktore zyly dotychczas w mitologi. Po kilku bitwach, po paru przesluchaniach ludzie doszli do prawdy o apokalipsie....
W swiecie zwanym (tu wstaw nazwe) pojawilo sie widmo zaglady, olbrzymi meteoryt zmierzal w strone planety. Magowie wykorzystywali wszystkie swoje sily by zniszczyc meteoryt... Niestety udalo sie go tylko rozszczepic na mniejsze. Wtedy tez jakis mag wpadl na pomysl, zeby meteoryty przeteleportowac. Magowie wyczerpani juz po rozszczepienu meteorytu zaczeli otwierac portal. Udalo im sie, ale polowicznie. Efektem ubocznym bylo otworzenie duzej ilosci malych portali na calym swiecie, w efekcie czego spora czesc populaci (tu wstaw nazwe) wyladowala na ziemi... Niektore rasy takie jak hobbity nie przezyly w nwych warunkach. Natomiast inne zaczely szybko asymilowac nowy swiat.
Swiat ulegl Katharsis...

Oto moja prawie ostatnia wersja histori :) . Wypowiadac sie co jest nie tak, a co jest ok. I nie czepiac sie bledow stylistycznych/ortograficznych :P
Diabellus

Postprzez Balduran De'Arnise » 30 sty 2005, 18:37

Może być, ale mnie gnębi co innego- Jak wygląda ten świat?????
Tzn. czy to jest coś na kształt Popielnych Ziem z Morrowind czy coś podobnego do Fallouta, czy może jeszcze inaczej? Chodzi mi o środowisko/ otoczenie, nie o ludzi itd.
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 30 sty 2005, 19:16

Mi się taka historia podoba. Można tylko dodać, że ten meteoryt na świat X (ten świat magów) ściągnęło zachwianie tamtejszego pola magicznego (czy czegoś w tym stylu) gdy tamtejsi mieszkańcy zbyt mocno parali się magią. A że równowaga być musi, to część tej magii przewiało przez portal na Ziemię (tak jak gaz zajmuje całą dostępną powierzchnię) :)

Wygląd świata - no ja myślę, że jak opadły popioły to ziemia szybko się odrodziła i teraz wszędzie są lasy i dziewicza natura (oczywiście poza miejscami, gdzie poszczególne rasy zaczynają się panoszyć) :)
Misiekh

Postprzez Diabellus » 30 sty 2005, 20:22

Cos za bardzo sie zgadzamy Misiek :P tu cos jest nie tak :D. Ale generalnie swiat wg mnie wyglada wlasnie tak ja napisales :) . Oczywiscie z zwierzat przezyly glownie gryzonie + ew. jakies zwierzeta hodowlane (bo ktos byl inteligentny i je tez do swojego schronu wpakowal :P ) .
Diabellus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ramy systemu